bugün

evrenin bilmem ama hayatımın ana maddesine sensin diyebileceğim kişinin bundan haberi yok.
Su hava ateş tahta.
(bkz: oyun hamuru).
Kadınlardır.
tahta.
Heraklitos'a göre, evrenin ana maddesi ateş. Evren ateşten meydana gelmiştir ve tekrar ateşe dönüşecektir. Bu varoluş ve yok oluş periyodik bir süreçtir. Değişim ve hareket süreklidir.
ateş su toprak hava gibi şeyler evren içerisinde varlığı ile yokluğu aynı olacak kadar az olan şeylerdir. evrenin tamamını kaplayan şey boşluktur. hiçbir atomun olmadığı tamamen boş olan bir boşluk. bunun dışında evrenin ana maddesi hidrojen atomudur. her şey hidrojen atomundan meydana gelmiştir. ateş su toprak hava hiç kimsenin hiçbir şeyi bilmediği bir ortamda insanların saçma sapan ortaya koyduğu fikirlerdir.
atomlardan oluşuyor diye biliyorum.
Cern boşuna milyonlarca dolar harcayıp "karanlık madde ya da esir" üzerine araştırma yapıyor. Bizim sözlük çözmüş olayı.
lazlara sorsan hamsi der.
(bkz: daş)
Antik Roma'da ateş su hava toprak diyen olmuş hava diyen olmuş sonra demokritos çıkıp demiş ki siz ne sacmaliyorsunuz atomdur falan ama tabi ki ana maddeden söz edebilir miyiz bilmiyorum o ana maddeyi de bir arada tutan, ayıran her türlü etkiyi yapan enerjidir efendim enerji.
Domates soğan patates arasında seçim yapamadım.
Bu üçünü alın yiyecek bir şey kalmaz.
topraktır, her şey toprak olduğuna göre oluşumu da ondandır.