bugün

birkaç ay içinde evlenir.
evlenmeyi düşünmemeyi düşündükten 6 ay sonra falan nikah masasında bulabilir kendini. genelde öyle oluyor.
bendim. ani bir kararla 1 hafta içinde nikahı bastım. öyle bir ani oldu ki nikah şahidini evlendirme dairesinden birilerine rica ederek buldum. 6 yıllık evliyim. şuan 3 yaşında oğlum var *

çok büyük konuşmamak lazımmış.
Kendini kandırıyordur.
evlenmeye değecek birini bulamayan insandır.
ruhunu kimse anlamıyorsa evlenmenin hiçbir anlamı yoktur. çileli bir evliliktense yalnız kalmayı seçen kişidir.
cesaretlidir.
bu ben olabilirim. çevremde o kadar mutsuz evlilik varken evlenmeye heveslenmek büyük saçmalık.
Şahsımdır. Böyle çok mutluyum. Aldatılmak istemiyorum. Bir sözleşmeye imza atar gibi nikah yapmak sonrada para pul yüzünden kavga etmek istemiyorum. Aşk evliliğine inanırdım. Artık kalbim yerine sanki taş taşıyorum. Bırakın insanları herkes evlenmek zorunda değil.
evililik kurumuna güveni kalmayan bir nevi haklı olan insandır.
Yaşlılığını düşünsün, veririm parasını taş gibi bakıcı tutarım diyen de olur, sıçarım toruna tombalağına makul bir huzur evinde gocaman kankalarimla iki zar atarım diyen de. Tercihler keyifler...
otuz dört yaşında, evlenmemiş biri olarak diyebilirim ki; evlenin.

26-27 yaşlarınız evlilik için idealdir. sonrasında çok fazla insan tanıyacaksınız, mideniz bulanacak, takıntılarınız artacak, korkularınız artacak, kaygılarınız artacak.

bekar olarak mutlu bir hayat da yaşayabilirsiniz elbette; ama bizler ne kadar inkar etsek bile orta doğu toplumuyuz. mahalle baskısı, elalem..diye gerçeklerimiz var. bunlar bulunduğum yaşlarda çok fazla sıkıntılıdır.

evlenin ama evliliğin bir şirket- ortaklık anlaşması olduğunu unutmayın bence.

duygusal yaklaşmayın bence çok fazla. bilinçli bir evlilik yapın sonra bırakın kendisi sevgiye dönüşsün. ki dönüşecektir de.

sevgi ile de yapabilirsiniz elbette evliliği. hayat tecrübeme dayanarak söyleyebilirim ki, evlilik başlangıcında ki sevgi plastik çiçek gibidir. şekil mükemmeldir ama kokusunu duymadığımızda hayal kırıklığı yaratır. ama bakarsınız şansınız yaver gider.

ama bir yolunu bulun evlenin. zeki insanlarsınız siz. götürebilirsiniz sonuna kadar.
Benim galiba bana kim katlanır.

Yazik kafama.
ileride pişman olabilir.
evlenmem, evlenemem çünkü ;

görsel
evlenmem, evlenemem çünkü ;

görsel
gençlik yıllarında insan evlenmem diyebilir. evlenmeyi düşünmeyebilir ama yaşlandığı zaman büyük pişmanlık yaşaması en muhtemel kişilerdir böyle düşünenler. özellikle de kadınlar açısından bu dahada büyük bir problemdir. gençlik ve güzellik geçicidir bunun yaşlılık zamanı var. bence evlenmeyi düşünmemek yanlış bu zaten insanın elinde olan bir şeyde değil bana kalırsa. kader, nasip, kısmet diye bir şey var bu dünyada. siz isteseniz de istemeseniz de kaderinizde ki kişi kimse o sizi gelip bulacaktır.
ilk önce evlenen insandır.
Bir gün karşısına bir aklını çelen çıkar.
Düşünürse vazgeçer çünkü.
40larına gelince görürüm o insanı.
20lerdeki insan zaten der de.
büyük konusan insan.
asla düşünmüyordum bir düşündüm yok abi olmuyor. abi hep tanıştığım kızlar patlak çıktı yıkılacak enayi arıyorlar. sonra herşeyi erkekten bekleyen parazit vari kızlar neymiş 1 kere evleniyorlarmış.

aminim sanki biz her yıl evleniyoruz. kızlar hayat arkadaşı değil de kendine sponsor arıyorlar işine gelmezse boşan malı mülke çök iyi tezgah.

en son insta da esmer bir erkek video paylaşmış yorum gördüm ateş kalp gözlü emoji kimse benim esmer aşkımı sorgulamasındiye. profil fotosunda yanında bir erkek var. bir baktım evli yazıyor senin sıfatül eşgalini dedim oğlanda eşim var diye hayal edip ne umutlarla hediye falan almayı düşünüyordur.
düşünmedim, düşünmüyorum,düşünmeyeceğim.
güncel Önemli Başlıklar