bugün

zamanın en moda dertlerindendir. para hep evlenmek istemeyenler de herhalde.
sen istiyor kız, yapacak düğün. (başlıktaki fiillerin tuhaflığından aklıma ilk rus aksanı geldi) para nerde, para para yok? fakiriz lan, fakir düğünü olsun anasını satayım. çağır şu mantıcı teyzeyi iki kazan mantı kaynatsın, kapat şu sokağı bir baştan bir sona, balonlar-ışıklarla süsleyelim, annemin gelinliğini giyerim ben, alma yeni, içkini al gel düğünü olsun bizimkisi, sonra karavanımıza atlar gideriz istediğimiz deniz kıyısı yerler balayına. neyleyim ben parayı pulu sen yoksan. yemekle aramız yok zaten bizim, evimiz için çalışıp kazanırız ne var. şu maddiyatçılığı gerçekten anlamıyorum. ha nerede önemli minik bebişler yapacaksınız evet, para biriktirilmeli. gelecek nesili zor günler bekliyor.
zamanında evlenmeyeceğin karıyla kızla yemeseydin olurdu durumudur. sana müstehaktır.
ülkemize sığınan suriyeli turistlerin sıkıntısıdır.

he yoksa türkçe si bu kadar kötü olmaz bir insanın.
aşıkların kapitalizm tarafından süründürülmesi durumudur. Çok acı. Evlenmeyi haketmeyen sevgisiz çiftler dip dibe, birbirini deli gibi sevenlerin önünde hep engel.
mantık dışı durumdur. zaten paran olmadığı için evlenirsin. yoksa evleneceksin, bu böyledir...
alternatif olarak cumaya gitmek.hem sevap alırsın. hem ticaret.seni gerdeğe kadar götürür.
evleneceğiniz insanı bulduysanız, paranın olmaması sadece teferruat olması gereken durumdur.

bakmayın çevrenize, olmayın herkes gibi. her genç kız instagram gelinleri gibi olmak istiyor, herkes kına akabinde salon düğününün olmazsa olmaz olduğunu düşünüyor, insanlar ne kadar altın takıldığının peşinde. vallahi teferruat bunlar, küçük eviniz olsun, eşyaları yavaş yavaş alırsınız kime ne, nikahınız güzel olsun, siz mutlu olun, illa parıltılı salon koltuk takımınızın olmasına gerek yok herkeste var diye.

hem elele beraberce kimseyi umursamadan, klişelere takılıp kalmadan, saçmasapan toplumun sizden istediklerini beraberce reddederek evlenmek kadar güzel birşey olduğunu sanmıyorum.