bugün

Tahminimce henüz aşık olmamış kızdır. Aşkın olduğu yerde bu tarz ifadeler sadece lafügüzaftır.
Ülkemizin içinde bulunduğu durum nasıl bir hale geldiyse yazar da kızdır yerine krizdir yazmış, aslında o kizdir yazmıştır ama telefon ekonomik krizin içindeyiz, krizdir o kız mi bulunur bu ekonomik krizin içinde diye düşünüp otomatik düzeltmiş. Hey gidi canım türkiyem krizdir kelimesi doğalmış gibi geliyor artık...
Evlenmeden önce açıkça şartlarını belirtmiş kızdır.

Kimse sizin hizmetçiniz olmak zorunda değil.
tamam aşkım ben şuraya yüzükoyun uzanayım madem. ya da yok yok sen zahmet etme, kendimi de ben zikerim.
Uğraşmak değil de, eğer biraz da sosyal hayatınız varsa, zaman kalmıyor gençler ütü gibi ıncık cıncık işlere.

Çalışıyorsanız gömlek gibi zaman alan şeyleri ütücüye verirsiniz. Tanesini 3 tl den ütülüyorlar.

Bulaşığı da zaten makine yıkıyor.

Demem o ki, Biraz daha makul düşünüp çözüm üretmek de bir yol.
muhtemelen nasa'da uzaya füze uçurmakla ilgili projeler yapan ya da kansere çare arayan prof ünvanlı kızdır.
taytı kıçına geçirip tüm gün tv izleyen kız değildir herhalde. öyleyse o kızla bırak evlenmeyi, arkadaş bile olunmaz.
hayat ortak paylaşımdır.
her ikisi de üretiyorsa erkek de kadın da her işi ortaklaşa yapmalı.
hem hiç bir şey üretmeyip hem tatil isterim, hem yemekle, bulaşıkla uğraşmam diye bir lüks yok.
erkek için de aynı şey. o an için erkek işsizse ve evdeyse o işlerden pekala erkek de sorumlu olabilir.
orospudur. zengin koca bulup para yemek için evleniyordur. tipik kezo işte.
Haklı kızdır. Sonra bacaklarda falan selülit bel fıtığı çıkacak. Köle aramıyoruz sonuçta. Çalışsın işine kursun.
onu her kız der. bizim köydeki cahil hatçe bile. geçiniz.
Bu isler illa yapilacak. Uygun bi işbölümü ve teknolojinin nimetleriyle altindan kalkilir.
Evlenirsek ütü bulaşık yemekle uğraşmam diyen erkeklerin karşı cinsi sadece. Büyütmeye gerek yok.
uğraşmamak değil de ortaklaşa yapılsa daha güzel olur sanki. sonuçta köle değiliz hiçbirimiz.
evine hizmetçi tutmaya çalışanlara dert olandır..

sizin devriniz bitti ahahahahaa artık eşitlik devri başladı.
Ben yalnız yaşıyorum. Çamaşır makinesi ile çamaşır yıkıyorum. Bulaşık makinesi var ama onu genelde kullanmıyorum çünkü zaten 1 tencere 1 tava kullanıyorum o da her zaman değil. Koca makine dolana kadar günler aylar geçer. Zaten yemek artıklarını temizleyip makineye yerleştirdiğiniz için elim değmişken elde yıkayıp geçiyorum.
Gömlek pantalon giymiyorum o nedenle ütü ile çok isim yok ama olsa da ütülenir ne var. Ayrıca kuru temizleme vs seçenekleri var.

Özetle ev işi yapmaktan gocunmayan benim gibi birine söylerse bir anlamı olmaz. Bütün gün evde oturup seda sayan izleyen bir kadın dünya güzeli olsa bana faydası yok.
Bu işlerden pek anlamayan üşengeç kızdır.
evlenilmeyecek olan kız aynı durum erkek içinde geçerli.
iş ortağı olalım ama ben sermaye vermem, versem de üç kuruşu geçmez, şirkette çalışmam ama tam yetki ve hak isterim diyen iş ortağı gibi olan kızdır.

bulaşık yıkamak yahut ütü yapmak şimdiden mesele olmamalı gençler. şimdi bunu diyen kıza "aferin hizmetçi değilsin kız" diyenlerin anneleri hizmetçi mi acaba. herkesin sorumlulukları ve görevleri vardır. bunun yanı sıra bu görevler geçirgenlik arz eder ki yuva ayakta kalsın, sorumluluklar ve işler bölünsün.

kime yazıyorsam ben de bunları. evlenmeyin lan.
bir de sevişmez iseniz süper bir evlilik yaparsınız bu hanım kızla. *
evlilik olayını pek anlamamıştır.
Normal kızdır. Kim ütü bulaşık yemekle uğraşır.
Kendine ait bir mesleği olan kızların hangisi bunlarla uğraşmak zorunda ki zaten? Çiftler işten döndükten sonra dönüşümlü olarak işlerini halledip hoş vakit de geçirebilirler. Evliliği neden kadınların sarmalar ve dolmalarla sizleri beslemesi olarak görüyorsunuz?
Sizin kendi hayalleriniz yok mu evlilik yaşantiniz neden anne-babanizin ilişkisinin kopyası olsun.
Evlenince oğlanın afedersiniz ağzına s*çacak ve değerli olacak kızdır.

Böylesinin pervanesi olurlar.
sikimi yesin dediğim kızdır.
hayat müşterektir. ortak yaparız yapmam dersen olmaz güzelim.