bugün

Bir evlilik geçiren tanıdığım var o da aynen de böyle düşünüyor.

aldatıldı, fiziki özelliklerine kandı. Değerli olanın ruhu olduğunu göremedi. Başına ne geldiyse hak etti.

Şimdi pişman ama çok geç artık
kadınlardan değil ama kendinden nefret ediyor artık.

Siz yapmayın böyle hatalar. Dış güzellik gelip geçici inanın bana. Böyle deyince de olmayacak yaşayıp göreceksiniz maalesef..
evlilikte mutlu olanların sayısı az.

evlenince bedava evleniyorsun. boşanmak istediğinde hakim eşinize 20.000 tl tazminat hükmediyor. çocuk varsa nafaka hükmediyor. asgari ücretle çalışıyorsanız eve yorgun geliyorsanız hep olumsuz sıkıntılar yaşıyorsanız mecazi anlamda üstünüze bir yük biniyor strese sebeb oluyor.

birde işyerinde psikolojik taciz ve bezdiriler var.

http://mobbing.net16.net/mobbing.jpg

mutsuz bireylerin yaşadığı bir toplum haline geldik.
Pişman mı bilmem de ne hikmetse hepsi şişman.
'evde kalmış' avuntusu.
'evde kalmış' avuntusu.
pişmanlık duygusunu da tatmak lazım.
toplumumuzun evlilik ve ilişkiler bazında en büyük sıkıntısının birbirini dinlememek olduğunu bir kez daha gösteren mevzudur. bu sadece ilişkilerde değil her olayda böyle her b.ku en iyi biz bildiğimiz için karşımızdaki insanın söylediklerini önemsemiyoruz sonunda da işte böyle hüsranlar yaşanıyor..

yaşıtım olan arkadaşlarımın neredeyse tamamı evli ve hepsi mutlu mesut çok şükür. bizim jenerasyon karşısındaki insana saygı duyan onun fikirlerini önemseyen son nesil sanırım. arada boşananlar olmadı mı ? mutlaka oldu ama 10 çiftten 1-2 si en fazla kalanları ile görüşüyorum gayette mutlular. saygı sevgi ve sadakat olan bir evlilikte neden huzursuzluk olsun ki ve tabii mutlaka ailelerinde sizin iç işlerine fazla müdahale etmesine izin vermemek lazım yazmadan olmazdı..
Katılıyorum. O kadar.
birazdan evden çıkıp geçen sene olduğu gibi bu senede zeytinli rock festivaline gidicez. nasıl pişmanız eşimle anlatamam.
Sevilen kişiyle olduğu sürece pişmanlık olacağını sanmıyorum. Tabi arqda aşılamayacak kadar büyük sorunlar olmadığını varsayıyorum. Evlilik bence güzeldir lan.
Günümüz kadınlarında evliliği maddi çıkar meselesi haline getirenler olduğu için son derece doğru açılmış bir başlıktır. Yüzünüze gülüp asıl aşık olduklarının paranız olduğunu ögrendiğinizde son pişmanlık malesef fayda etmiyor. Güzellik yada çirkinliklede çok ilgisi yok aslında, insanın ruhu kötüyse dış görünüşünden bunu anlamak oldukça zordur. Yapılması gerekenler evlenmeden önce ailenizin onayını almanız gerekir. Oldukça önemli bir husustur bakalım aileniz kızın davranışlarını beğenecekmi samimi bulacaklarmı ve tabi kız ailenize karşı nasıl bir tutum sergileyecek. Flört sürecini çok kısa tutup direk evlenmeyin karşınızdaki insanı güzelce gözlemleyin. Birazda iç güdülere kalmış bir durum sizi gerçekten sevip evlenmek isteyen insanla çıkar amaçlı evlenmek isteyen insanı iyi ayırt etmek lazım. Çok net söylüyorum isterse dünyanın en güzel kızı olsun niyetinin kötü olduğunu ögrenirseniz evlenmeyin ilişkiyi kesin. Mahkeme köşelerinde sürünmek gerçekten iyi bir şey değil.
illa evlenecem diye bir şey söz konusu değil. yani hayatınız boyunca evlenme gibi şart yok. yalnızda yaşabilirsiniz. evlilerde yalnız ölüyor eşi ölüyor yalnız kalıyor. çocuklar evleniyor evden gidiyor yalnız kalıyor.

önemli olan dik ölmek. ağaç dik ölür.
günümüz evliliklerin kumpas olduğu için doğrudur, ben de yaptım bu hatayı ama kısa sürede kaçtım.
evlenmeyin, pranga vurdurmayın ruhunuza.