bugün

Hayatının geri kalan kısmında, öğlen 1’e kadar uyumaya anasının evinde devam etmeye sevk edilebilecek hanımdır.

Edit: anasının evinde yata yata basen büyütmekten sıkılıp, biraz da koca evinde garfield’cilik oynama heveslisi bağyanlar bu entry altında seri eksileşiyor.
evllikte çok can sıkıcıdır. ayrı tellerden çalınacak anlamına gelir ki;
evliliğin geleceği acisindan kötü kokular geliyor demektir.

elbette bu, dışarıda çalışmayan, herhangi bir biçimde hasta veya o an için çok yorgun olmayan eş için gecerli. alışkanlık edinilmemis ise sorun yok.
Sorsan hayat müşterek. Adamlar aç aç işe gidiyor.
o evde ailece kahvaltı ortamının olmayacağını gösterir. kavga sebebidir.
Hayra alamet değildir. Bir hastalığı, sıkıntısı falan var mı o sorulur önce. Yoksa, keyfine acayip düşkünse bu saatte kalkan karıdan hayır falan gelmez.
herkes her geç kalkandan şikayet etse bu dünya yaşanmaz hale gelir.

tanım: uykusu olan hanımdır.
Saat 2'de kalkılarak kahvaltıyı karıya yıkmaya çalışılması gerekilen durum. Kadın kadındır çiçek karıdır ahah.
Düşman başına, hanım dediğin en geç Sabah dokuzda kalkmalı, kaldırmalıdır.
Gece manitasıyla mesajlaştığı için uykusuz kalıyordur. Evet.
Erkeğe ne koyar ya adam 6-7'de kalkip ise gidiyor.esi ise fosur fosur uyuyor.

Tamam gülmüyorum.*
E bu kadın bu saatte kalkmayı adet edindiyse, sizle sevgiliyken de aynıdır. Şimdi aynı eve girince mi gözünüze battı?

Evet, birlikte geçirilebilecek güzel zamanları, ortak kahvaltıları kaçırdığı için sağlıklı bir ilişkinin zedelenmesine sebep olabilir belki.

Ama kusura bakmayın da, hele ki haftaiçi çalışan sabah erken kalkan bir kadınsa müsaade edin de haftasonu da geç uyansın. Hee, yok bu işsizlikten geç kalkıyor derseniz de azıcık erken uyumayı, sabah güzel bir biçimde uyandırmayı, hatta gerekirse kahvaltı hazırlamayı siz deneyin arkadaşım.

Hele ki şöyle, kadın kocasını kahvaltısız gönderiyor falan diyenlere de ayrı tilt oluyorum. Eliniz ayağınız yok çünkü. Bir peynir bir domates çıkartamıyorsunuz.

Birlikte güzel kahvaltılar yapmayı istemek sizin de hakkınız evet, ama bunu cinsiyetçi bir söylemle dile getirmek çok saçma. Yapmayın şunları, açın azıcık zihninizi, kalbinizi ya.

Ben bir kadın olarak her sabah erken kalkmanı, bana kahvaltı hazırlamanı, ne bileyim çamaşırları yıkamanı, yemek yapmanı, ütü yapmanı falan istiyor muyum senden? Neden istemeyeyim, ben de isterim elbet ayaklarımı koltuğa uzatıp kumanda elimde dizi falan izlerken sizin bu işleri yapmanızı. Ama olmuyor.. çünkü her koyun kendi bacağından asılır. Birbirinize kayıtsız şartsız sevgi ve saygı duyduğunuz müddetçe sağlıklı bir ilişki yaşarsınız. “Bu kadın da hep geç kalkıyür ya, beni aç aç gönderiyür” derseniz ı-ıh. Çözüm odaklı olun, sorun odaklı değil.

Yemiyoruz bu numaraları, geçti geçti o zamanlar..
Öğlen 1'de kalkması sorun değil, asıl sorun o saate kadar neden yatıyor. Hiç bir yorucu sebep yoksa bir ev hanımı o saate kadar uyuyorsa sıkıntı var demektir. Yeniden bir uyku düzeni kurulabilir.
Benim yaklaşık 1 sene evli arkadaşım ramazanda 10 saat uyuduğunu söyledi geçen. Ben bekar halimle 9 saat uyuyorum.

Zaten evlilerden tek farkımız eş faktörü. Yoksa biz de yemek, temizlik yapıyoz.
Tipik kadindir bunu yapan. Kadinlar uykuyu cok sever. Bir de aptallar.