bugün

sevdiginiz, evlenmek istediginiz kisiye, onunla hayatinizi birlestirmek istediginizi söyleme sekillerinden biri.

(bkz: senin benimle evlenmene karar verdim)
"benimle evlenirmisin" den çok daha samimi ve kararlı olan teklif sözlükleri - aşkının artık dayanılmaz bir hal aldığını ve onsuz yapamayacağını anlatan kelimelerdir. * *
emirmiş gibi algılanabilir,riski yüksek teklif şeklidir.
(bkz: savas benimle)
(bkz: sevis benimle)

(vardi boyle bi sarki marki)
nasıl söylendiğine ve tonuna bağlıdır. söyleme biçimiyle, emir duygusu veya daha samimi olabilinir.
eline düştüm demenin aşkcası.
daha iyi günlerimiz olacak ama ben senden daha üstün olacam demenin romantik hali.
seviyorum seni gibi biraz emirkar ve "yaptım ama lütfettim de yaptım" havasında bir cümledir.
'benimle evlenir misin'den daha seksi, daha çekici bir istek. daha iddialı bir havası var, naptığını bilen bir insan söylemi gibi. kışkırtıcı.*
-evlen benimle!

+emredersin...
artık tv'lerin hemen hemen hepsinde format olarak aynı olan insanın içine daral getiren aman efendim esra erol'da evlen benimle balkonda evlen benimle amanda neymiş su gibi'de tak yüzüğü bana...
eski köye yeni adet getiren günümüz yeni düğün salonları ekranlar oldu. cemil cümlemize hayırlı uğurlu ola...
e:evlen benimle?

k:evdemisin?
Evlensen ya benle. Şeklindeki behzat ç. Versiyonu aşmıştır.
-evlen benimle
-hı
-evlensene benimle
-anlamadım
-evet de yeter sen
-hayır
-evlenecen lan benimle
......
- (adamın sinirleri gerilir.)
(baammmmm)

Haberler: Saldırgan genç, sevgilisi evlenme teklifini kabul etmeyince önce kızı vurdu sonra yeni kız arkadaş bulmaya gitti.
ne zaman ailemin yanına gelsem her gece televizyonda olan. kimsenin izlemediği ama kanalı çevirmeye çalıştığımda izliyoz olum!! seslerinin odada yankılanması durumu... iğrenç bi program. bariz iğrenç amk. insanlar vitrinlerini görüp azan insan arıyorlar resmen. bi de utanmadan "burası elit bi yer" diyen kevaşenin biri vardı bu gün. kavga mı ediyolarmış neymiş. bi de esra erol sözüm ona, çok mağdurmuş bu durumdan. evlenen onlar, parayı olan onlar, sikişen onlar çile çeken esra erol. madem öyle ayrıl siktimin programından da bitsin şu tv mallığı.
içten bir teklif.

"benimle evlenir misin" yavşaklığından kat be kat daha samimi bir tekliftir.

kızlar;
kız olsam, bana böyle teklifle gelen erkeğe verirdim. net.
güncel Önemli Başlıklar