bugün

eğer kişi yalnızsa internetten yiyecek sipariş vererek gerçekleşebilir. şahsen çalışmaya ihtiyacım olmasa evden dışarı çıkmazdım.
Sonu buhrandır ve burhan altıntop gibi olmaktır.
müthüş bir yaşam stili fakat kilo almaya başladığınızda bundan rahatsız olursunuz diye tahmin ediyorum. yoksa sürekli evde durmak yeterli kaynaklar dahilinde yapacağım eylem.
bugünlerde mecbur kaldığımız durum.
o kadar da zor bir olay değildir. konu sağlıksa katlanılır. oturun evinizde.
Goygoyunu yapıp gülüp eğlensek de, durum pek de eğlenceli olmasa gerek.

Kendi tercihinle evde oturmak ayrı, evden çıkmama zorunluluğunun olması farklı kavramlardır.
Corona öyle ya da böyle geçecek de lakin tüm dünyada travmatik durumlar yaşatacaktır.
Topyekün sinirlerimiz bozuldu bu belli ama depresyon yaşamasak bari!
karı bir de yemek yapmasını bilmiyorsa hele !..
Tek sıkıntı dışarıda yağmur yağması onun dışında bir sorun yok. idare ederiz bir süre. Kasvetli hava iç daraltıyor.
This is only the begining diyorlar bı de.

Yuzbinleri götürecek gibi dünya çapında . inşallah yanilirirm.
en sevdiğim.
iki gündür yaşadığım durum. ama olayın saçma mizahi boyutunu milletçe ilerletir isek, virüs konusunda ilk günden bu yana müsterilikten yana biri olarak allah korusun olayın ciddiyetini bize kaderin göstermesinden de çekiniyorum açıkçası.
benim icin cok zor bir durum
asosyal kekolar veya iş arayan issiz insanlar icin alisilagelmis bir durum.

calismaya alismisiz. napıcaksin anacim.
Keske su iki hafta yapabilsem dedigim durum. Hafta sonunu bir sekilde insanlardan uzak gecirdik de yarin sabah kalkip ise gidecegiz. Bana sorsan evden calisayim ama bana sorulmuyor ne yazik ki. Kendime bir sey olmasindan degil, kronik hastaliklari olan 60 yas ustu ev halkina tasirsam ya onlari hasta edersem endisesi bitiriyor beni. Eger imkaniniz varsa lutfen oturun evinizde.
Kötü bir durum bu şekilde yaşamayı tercih eden bir arkadaşım var ve kaç yıldır hiç anlamadım kendisini.
diğer devletler üç buçuk atıyor. bizimkiler hala işin şakasında. toplu olan yerlerde avm den kafeden story atanlar, muziğini yapanlar.

https://youtu.be/wMhqX7iD7yI
japonların sıklıkla yaptığı/yaşadığı durumlar bütünüdür.

adamlar asosyal, utangaç. yeterli erzak aldıktan sonra aylarca evde kalmayı seviyorlar.saatlerce oyun oynayıp film izliyorlar koduğumun malları.

yav o değilde biz de onlara doğru evriliyoruz galiba.
görsel
Kaç gündür insanlar marketlere saldırıyor, o psikolojiyle ihtiyaç olmadığı halde un, yumurta, süt, kuru gıda, ABur cubur stokladık.

Dışarı çıkmadığımız için paso yemek yiyoruz. Yumurtalar bitsin diye sabah omletin yanında haşlanmış yumurta yedik. Öğlen makarna, bakliyat, pilav triosuyla iyi bi şiştik. Sonra unlar filan nolacak derdine düştü bizimki kek yaptı yedik. Akşam bi daha nohut, makarna, pilav. Sonra çay çerez, sonra vitaminlenek hasta olmayak diye ballı muz, mandalin, haliyle sabahtan beri besiye verilmiş holstein gibi yediğimizden pek uyku tutmadı. Uykumuz gelsin diye yoğurda pekmez çaldık yedik, şimdi de uyku tutmadı çay içiyoz, kuru kuruya gitmesin diye yanında helva kavurduk. Hayırlısı!
pek kötü değildir ama pek iyi de değildir en iyisi tam ortası.
ara sıra bi yürüyüşe çıkmakta fayda vardır.
Pandeminin tam kapanma döneminde gününü barda, cafede, AVM'de vesaire geçirenlere nazaran daha rahat olan insandır. Herkes sıkıntıdan patlarken ve pandeminin bitmesini beklerken onun hayatında hiçbir değişiklik olmamıştır bile. Hatta dün derslerine girdiğim 9. Sınıflarda bu konuyu sınıfa sorduğumda "keşke pandemi bitmeseydi bu süreçte daha verimliydim bıraksalar evden ölene kadar çıkmazdım" diyenlere şahit oldum efendim.
"çöp ev" olmaya aday evde yaşayanın ifadesidir.