bugün

haberlerin başladığı zaman açmışsa rahatlama değil, daral gelmesi ile sonuçlanacak eylemdir.
sanki televizyon seni koruyacak denilesi insanlardır*. ama bir şekilde de yalnızlığı gidermek olabilir.
(bkz: kendimden biliyorum)
az önce girdim eve. simpsons vardı açtım onu. geldim yine bilgisayara oturdum. neden yaptım ben bunu? bilmiyorum ama altı saat sürücek bu olay.
(bkz: kapıyıda kilitledim)
tek başına yaşıyorsanız arkadaşlar gittiği anda tv açılır izlense de izlenmese de. ama sonra bir fatura gelir ki kol gibidir girse de girmese de.
kendini daha da yanlızlığa itecek eylemi yaparken bilincini kapatıp kendini kandırma yolunu seçen kişinin eylemi.
ben annemi ve babamı bazen evden gönderirim. Sebebi yalnız kalıp boş işlerle uğraşmak istemektir. Çoğu insanda olur ya kendinden başka kimseyi sağında solunda görmek istemez benimki de o hesap.
içerde kalabalık var izlenimi versin diye de yapılabilir. (bkz: hırsızdan korunma yolları)
ses olsun diyedir. hatta en tartışmacı, en çirkef programlar açılır ki daha çok insan sesi duyulsun. yemekteyiz reytinglerinin borçlu olduğudur denebilir.
ne izlediğiyle zerre kadar
ilgilenmeyen insandır. kendini
fıkralarla türkiye izlerken
bulabilir. zaten amaç izlemek
değildir , maksat evin içinde ses
olsundur.
insan yalnız kaldığı zaman az birazda korkuyorsa gaybten sesler duyar. olmayan seslerdi tabi bunlar lakin musluktan damlayan su bile hoplatır adamı. onu önlemek için tv açılır.
kişinin evden gelen garip sesleri duymamak için verdiği bir uğraş.
sabahları yalnızsam yaptığım şey. diğer zamanlarda evde insan varken izleyen yoksa direkt kapatırım. yani izlemek gibi bir amacım yok sadece kendimi yalnız hissetmemek için açarım.
gece yalnızken yapılandır.