bugün

eğer evde oturan kişi kadınsa, doğru bir söylemdir.

aynı evde yaşayan iki kişiden**** biri dışarıda çalışıyor, diğeri evde oturuyorsa; evde oturanın cinsiyeti ne olursa olsun, ev işlerini yapmakla yükümlüdür.

eğer iki kişi de dışarıda çalışıyorsa, ev işlerini de ortaklaşa yapmalıdırlar.
bu ne dayı. görende memleket meselesi falan yazıyosun zanneder. kısa biraz gözünü seveyim.
kadının yerini hatırlatan önermedir. günümüzde unutulmuştur. kadın evine bakmakla yükümlüyken erkek de kadınına, çocuğuna bakmakla yükümlüdür. ne yazık ki şu düzende ne erkek para kazanıyor ne de kadın evine bakıyor..
vallahi eşitlik meşitlik bunlar elbette ki önemli ama bunların hepsini geçersek "kadın eli değmesi" diye bir kavram var. erkeğe sen istediğin kadar öğret ev işlerini hiç bir erkek o işleri bir kadın gibi yapamaz. gerekirse temizlikçi kadın tutun gene de ev işlerini erkeklere yaptırmayın.
çocukken öyle düşünürsün...büyüyünce anlarsın...

karın 15 gün hastalanınca n´olcak? evi bok mu götürecek?
söyleyenin osmanlı tokadını hak ettiği saçmalık.
bir kere ev işi görev değildir. tercihtir.
ister yaparsın ister yapmazsın.
evi temiz seviyorsan kendin halledersin.
bir kişinin çalışıyor olması evlendiği kişiyi eve hapsedip hizmetçi olarak kullanabileceği anlamına gelmez.
hizmetçi istiyorsan verirsin yövmiyesini tutarsın.
kadınların yapması uygundur. kadın fıtratındandır. ev işini kölelik olarak görenlerin osmanlı sillesini yemesi gerekir.

kadınları kölesi olarak görenlerin de aynı şekilde..
Kadınları hizmetçi gözüyle gören at gözlüleri kınım kınım kınıyorum. Kadınlar sizi hizmetçi gibi gören eşi zehirleyin toptan kurtulun o insandan vatana millete hayır gelmez.

Efendimiz bile söylemiş; "ev işleri yapmak kadının yaptığı ikramdır".
Tabi anlayana..
açın da temizlik avcılarındaki kadiri izleyin. benden iyi temizlik yapıyor. klozete elini sokup temizlemek nedir ? daha ötesi yok bence..
Ev işleri kadının görevidir ama erkeğin de eve sıçmaya hakkı yoktur bütün gün çalıştım ben yhaaa simarikliligiyla.