bugün

bir erkeğin söyleyebileceği en sığır cümle.
bir kadının alabileceği en mal sevişme teklifi. böyle bir söz üzerine o eve gidip o mala verecek kadına söyleyecek söz bulamıyorum. yok yok, buluyorum; ev boş.
tüm zamanların en başarısız hatun kaldırma/erkek indirme repliği.
(bkz: Bize gidelim bi gazoz içeriz)
bu lafı bayan, erkeğe söylerse erkek kişisi hemen o eve zıplamanın derdine düşer. eğer bu lafı erkek, bayana söylerse o bayan da eve girmemek için elinden geleni yapar.
*
annesini komşuya gönderen gencin arkadaşlarını maç izlemek için eve çağırma repliğidir .
evin boş olması durumu ailesiyle yaşayan erkek tipi için adeta bir avlanma mevsimidir. telefon rehberi baştan aşağı gözden geçirilir, eskiden sevişilen kızlar tekrar aranır, akşam evde bitmesi muhtemel olabilecek karşı cinslerin olduğu aktiviteler içine girilir, hiçbiri gerçekleşmediyse, sokakta boş boş dolaşıp hiç tanımadığı bir karşı cinsten bile medet umacak duruma gelebilir insan.
şuanki hakikattir.
lakin ne bir faydası ne de zararı vardır.
*
şu anda benim içinde geçerli olan kelime. ev harbiden boş, ben bile yokum evde.
(bkz: kaçın)
Kız varsa güzel, yoksa bir o kadar sıkıcı durum. Ha açarım filmimi alırım cips+bira takılırım dersen en baba ortam olur
burada buna laf söyleyenler sanırsın önce bir yemek yeyip sonra eve kahve içmeye gidenlerdir. ev boş işte arkadaş amerika mı burası?
evin boş olma durumudur.

ne yazık ki atacağın kimse yoktur.adaletini sikeyim dünya.
aylardır bulunulan durumdur.
Sıkılırsınız. Şuan ev boş ve sıkılıyotum. Gelsenize.
temel bir gün fadimeye "bu akşam ev boş, bize gelsene" demiş. fadime de o akşam kimse görmeden gitmiş temelgile. kapıyı çalmış çalmış açan olmamış.
evde hiç eşya yok anlamına da gelebilir.
görsel
yarın ev boş alkol alıp evde mi içsem yoksa dışarı bı mekana gidip mi içsem karar veremiyorum.
Dışarda iç eve erkek at.

Sevaptır.