1. 1.
  fırat nehrinde boğulduğu rivayet eden mitolojik şahıs. bu nedenle de nehir bu zatın adını almıştır. euphrates boğulmadan evvelce fırat'ın adı medos'muş denilir.
  1 ... zeyrek
 2. 2.
  fırat nehrinin adını açıklamak için uydurulan bir efsanedir: euphrates, karısının yanında yatan oğlunu yabancı zannederek öldürmüş. sonra yanlışlığı anlayınca medos nehrine atlayarak intihar etmiş.
  ... annabell lee
 3. 3.
  dördüncü nesil hoşgelmiş yazar.
  ... yasakani
 4. 4.
  marmariste yaşayan.. uzattığı saçlarıyla çilekeş'in görkemine* benzeyen.. yazar olmama vesile olmuş, cihan haspolatlı'dan son derece nefret eden insan.
  1 ... i know the pieces fit
 5. 5.
  marmaris'te yaşıyorsa, hemşerim olduğunu düşündüğüm 4. nesil hoşgelmiş yazar.
  ... sanitarium
 6. 6.
  nick benzerliğimiz nedeniyle dikkatimi çekmiş nesildaşım yazar. kötü oylanan entrylerinin neden kötü oylandığına da anlam veremediğim yazardır aynı zamanda.
  ... euphrosyne
 7. 7.
  hani insanı zaman zaman yaşarız, insanın aklından bir yığın düşünce gecer.bir sürü cümle geçer o da acele olarak meramını anlatma çabasından dolayı ilk yakladığını cümleyi söyler. tabi ahali diğer akıldan geçen düşünceleri bilmediği için salt olarak ortaya düşen cümle algılanamaz. fakat cümle sahibi magrur bir tavırla durumu izah etmişliğin mutluluğunu yaşamaktadır...işte hikayemizdeki mutlu cümle sahibi oluyoruz, biz de ahali...*
  ... balyancho
 8. 8.
  (bkz: 21 ekim 2007 hakkari teror saldirisi) başlığına yazdıkları yüzünden 10 gün süresince çaylak olarak yaşamına devam edicek olan yazardır.
  ... i know the pieces fit
 9. 9.
  tevrat "fırat ırmağı kuruduğu zaman dünyanın da sonu gelecek" der.
  ... cymbeline