bugün

Daha iyisi yapılana kadar en iyisi bu filmi. Nesi güzel diyenleri anlamıyorum, anlamayacagim.
Film bence yeterince güzel.Ilk firsatta tekrar izlicem.Jim carrey'i böyle bi rolde görmek değişik ayrica.
Lakabimi aldigim film oldugu icin bende yeri cok ozel.
şaka maka benim gibi duygusuz ayıyı bile duygulandırmayı başaran film. filmin sonundaki film de iyice cilası oldu.

edit: filmin sonundaki şarkı olacak. değiştirmiyorum bakıp bakıp gülerim. *
sinema tarihinin senaryosu bakımından en "marjinal" aşk hikayesine sahip olan filmdir.

eğlenceli, düşündürücü, sürükleyici.

kesinlikle izlenmesi tavsiye edilir.

izledikten sonra "böyle bir şey gerçekte olsa" yaptırıp yaptırmayacağınızı da düşünün tabi.
Kate winslet'ın üstsüz görülmediği nadir filmlerdendir.
Aklıma leyla ile mecnun 'u getiren film.
ismini tam söyleyebilenin az olduğu film. ''hani bi film var ya şey...'' diye başlanır anlatmaya.

--spoiler--
Joel: Why do I fall in love with every woman I see who shows me the least bit of attention?
--spoiler--
ayriliktan sonra izlemenizi tavsiye etmedigim film.
Karmakarisik fakat basarili.
bana leyloş'u* hatırlatan film.
ilk izlediğimde beyin hoşaflaması geçirdiğim filmlerden. Başrollerde Jim Carrey olan filmler izlenir,izlettirilir.
bana leyla ile mecnun u hatırlatan film.
duygusal bir şeylerdir ayrıca.
her on kisiden 8 inin facebok profilinde begenilen filmler listesinde bulunan film. ha bir de genelde kizlar sever bunu. yaninda su vampirli film bedava. neydi adi cikartamadim, lost ta oynayan yakisikli cocugun vampir oldugu film. neyse.
bir hafta önce izlememe rağmen hala etkisinde olduğum, hatta dün tekrar izlediğim filmdir. yahu bu nasıl bir şey nasıl bir kafa?! hala gece yatmadan önce kafamda teoriler üretiyorum. paranoyanak mı yaptı ne.
kesinlikle izlenmesi gereken bir filmdir.
aşk daha iyi nasıl anlatılır bilmiyorum.
ama her izleyişte ağlatır , sevgiliyle filan izlenilmez.
salya sümük görünmek hoş olmaz pek
en iyisi ayrılık sonrası izlemek , öyle çok daha iyi anlıyorsunuz çünkü filmi.
ama her ayrıldığınız kişi de de izlemeyin yahu her şeyin bir adabı var.
Acayip derecede güzel arada beynin yanmasına sebebiyet veren film ayrıca filmde işlenen konu on numara.
aşkı ve ayrılığı en eğlenceli haliyle anlatan çok güzel bir filmdir.

adı da çok havalı.

oturun izleyin işte.
normalde izlediğim bir filmi ikinci kez izlemekten hiç zevk almayan biriyim; sırf bana ikinci kez izletebilmek için kendisi defalarca izlemiş olmasına rağmen beni
Yıllar önce bu filmi ikinci kez izlemem konusunda ısrar eden arkadaşım sayesinde tekrar izlediğim filmdir.

Normal şartlarda odun olarak adlandıracağımız bir erkeğin romantik diye adlandırabileceğimiz türden bir filmi bu kadar çok izlemesi başta biraz düşündürmüştü beni. ama ikinci kez izleyince filmi aslında çok da iyi anlayamadığımı, verilen mesajların da bana ulaşmadığını anladım.

bence bir film, bir kitap yıllar sonra ikinci izleyişte, okuyuşta size ilkinde buna haksızlık etmişim dedirtebiliyorsa o iyi bir yapımdır. ha o geçen yıllarda ne filmin konusu değişmiştir ne de vermek istediği mesaj. sadece siz değişmişsinizdir. değişen sizle birlikte size değişik algılar uyandıran her şey ikinci kez değerlendirilmeye değerdir bence.

Popüler olmasının ötesinde benim için ayrı yeri olan clementine karakteri yıllardır hayatımda kendime ait bir şeyler bulduğum bir kaç film karakterinden biri.hatta biten her kötü ilişkiden sonra izlemeyi ritüel haline getirmek kabullenme sürecimi hızlandırıyor bile diyebilirim.
Büyülendiğim film bir ilişkinin başlama sebepler gariptir ki bitme sebepleriyle aynı olabiliyor hep keşke hafızamı resetleyebilsem keşke böyle bir şey olsa diyordum deme ki bu da yetmiyormuş mutlu olmak için.
görsel
Telaffuzunu Bir çırpıda hatasız söyleyene dürüm ısmarladığım harika sinema filmi.
ismini söylerken kendinizi ingiliz professör gibi hissettiğiniz dizi.
ilk 2006 da izlemiştim, bugün izlesem o duyguları ilk günkü gibi yine hissederim.

Bir kara masaldır bu film, hem büyülüdür bu yüzden hem de mıh gibi zihne kazınan yaşanmış aşkların temsilidir.

Senaryo yönetmenlik bir yana jim Carrey kate Winslet başlı başına iyi iş çıkarmıştır.
Joel Barish

---- spoiler -----

- Neden bana azıcık ilgi gösteren her kadına aşık oluyorum?

- Sevgililer Günü, insanlar kendilerini berbat hissetsin diye tebrik kartı şirketleri tarafından icat edilmiş bir gündür.

- Dalgaların oradaydın. Seni uzaktan görebiliyordum. “Ne garip, birinin sırtını çekici buluyorum” diyordum. Sonradan çok seveceğim ve en sonunda nefret edeceğim montunu giymiştin.

- Keşke biriyle tanışsam. Bunun gerçekleşme ihtimali çok düştü. Tanımadığım bir kadınla göz kontağına giremediğim düşünülürse.

--- spoiler ---

hayatım boyunca joel gibi hissettim. sessiz sıradan konuşacak pek kıymetli hikayesi anısı olmayan. insanların içine sızmayan. hep dışarda kalan. belki de bu nedenle filmdeki gibi kendi "clementine"ime aşık oldum. eğlenceli, dışadönük, insanlarla kolayca iletişim kurabilen. benle ilgilendiğini düşünerek aşık oldum 5 yıl önce. 3 yıl kadar platonik aşıktım. uzaktan uzağa kederlenip tanıştığım kadınlarla onu aradım, onla kıyasladım. hiç bilmeden onu aldattığımı düşünerek, hiçbir kadının onun yerini alamayacağı düşüncesi ile, platoniğin kendince safça umuduyla benden bekledikleri ilgiyi ve sevgiyi veremedim diğer ilişkilerime.

gel zaman git zaman onun beni sevebileceğine inandım. biz olabilmeye ikna ettim başlarda. ikimiz güzeldik. ikimiz biz olduk bir süre sonra. bir süre sonra bana ütopik gelen elini tutma hayalim gerçek oldu, gözlerime bakması, benimle ilgilenmesi dünyanın en mutlu ümit veren şiiri gibiydi.

ama olmadı işte. zamanla farklı olduğumuzu kavradık. bir arada birbirimize uymadık. aynı kelimeleri farklı dillerde konuşuyorduk sanki..

neden bilmiyorum insanın aşık olması için anlaşamaması önemli değil gibi geliyor artık. hala deli gibi seviyorum. dünya kadar tartışmalara kavgalara inat. hala yanımda olmasını bana küçük de olsa iletişim kurmaya çalışmasını merakla bekliyorum. seviyorum.

anılarım siliniyor yavaş yavaş. onunla geçirdiğim anıları seviyorum..
Başrollerini jim carey ve kate winsletin paylaştığı filmdir kurgusu ve seyir zevki oldukça iyidir çoğu sahnede aslında birbirinden güzel mesajlar vardır anlayana.
güncel Önemli Başlıklar