bugün

estetik ameliyatlar sonucu, operasyon geçiren herkese aynı sonuç elde etmek gayesiyle ortaya çıkan kaçınılmaz sonuç. genç kızlarda estetik ameliyat yaptırma yaşı oldukça düştü ve bu endişe verici hal almaya başladı. karne hediyesi olarak ebeveyninden estetik ameliyat isteyen varmış.

estetik ameliyat yaptırılabilir, kişiyi psikolojik olarak rahatsız eden bir yönünü değiştirebilir diye düşünüyorum ama bu demek değildir ki elmacık kemiğim biraz daha çıksın, alttan törpüleyip üstü doldralım, ııhhh bu olmadı, baştan yapalım doktorum civanım, ya yine olmadı sanki, sen en iyisi bilmem nerenin pop yıldızı bilmem kime benzet beni. böyle diye diye, doktorlar da hastaların çoğunu geri çevirmeyerek hep aynı bakan, hep aynı gülen kadınlarla doldurdular etrafımızı.

biraz bakarsak etrafımıza estetik ameliyat geçirenlerin ortak özellikleri:
-yay gibi kaş (dövme de olabiliryor)
-çıkık elmacık kemikleri
-aysun kayacı dudakları
-güldü mü şaştı mı diye suratına bakakaldığımız salak yüz ifadeleri.
ebru gündeş in, bülent ersoy a, seda sayan ın, selin karacehennem e bu kadar benzemesi sonucu, bir tek doktorun bunu bilerek yaptığını düşündüğüm olay.
bir kişi, bir doktor var demek ki çok ünlü, bunların hepsi toplanıp bu adama gidiyor, bu adam da, bunların üzerin de tek tip, tek prototip uygulaması yapıyor herhalde.

edit: ayrıca sokaklarda kedi suratlı kadınlar çoğaldı, korkuyorum ben onlardan sözlük!
bu durumu en guzel ortaya koyan gene okan bayulgen kanimca.

gecenlerde sade vatandas programinda:

"Kaç tane sanatçının artık suratına bakamıyoruz. Hatta şey gibi, eskiden eczaneden eve iğneci gelirdi. Şimdi eczaneden eve gelen iğneciler gibi eve gelen botoksçular, sabah programlarında botoksçu çıkarmak falan. Bunun yüzünden kaç tane güzel kadının suratına bakılmaz hale gelindi. Geriye gittik. Gençleşeceğim derken 20-30 sene yaşladılar.

Ben o kadınla nasıl sevişeceğim? Nasıl onunla evleneceğim, onu eşim yapacağım? Ondan nasıl çocuk yapacağım? Belki ondan tuhaf bir şey çıkacak! Bu sahtekarlık, berbat bir şey ve bütün kadınlar aynı kadına benziyor. Herkes kedi kadın oluyor. Hepsi Serpil Çakmaklı'ya benzemeye çalışıyor. Serpil Çakmaklı da yaptırıp o da kendisine benziyor falan! Acayip bir şey oluyor." dedi.

e hakli da adam, butun kadinlar birbirine benziyor artik. hepsinin surati ayni, burnundan sumugu aksa farkinda olmayacak.hissizlesmis cunku hatun, defalarca defalarca.!

yapmayin allah askina, en guzeli kendin olmak. eger sende olanlarla kendini on plana cikaramiyosan sen estetik de yaptirsan bi halta yaramazsin ki.!
görsel