bugün

insanı üzen şeydir. Maziyi arar insan hep.
acı veriyorsa geçmiş, hala geçmemiştir.
insan anıları ile yaşar..
Psikolog yardımı almayı düşündürecek kadar kendini tekrarlayan eylem. Kişi kendini mutsuz ve o Zamana, mekana, kişilere ait hissetmediğinde hortlayan bir duygu. Çözümü yok gibi..
Gelecekten alıkoyarak, umutsuzluk yüklüyorsa fenadır.
Düşünmeyin!

Yok içinizi ısıtıyor, tebessüm ettiriyor, özlem hissediyorsanız, kim tutar sizi?!
Alabildiğine gezinin...
Şimdiye bir türlü gelememektir.
Hele ki sevgilinizin eskilerini dişünmek en boktan şey olabilir. Sevgilinizin mazisini düşünmeyin boşverin. Kendi mazinize gelince onu sahiplenin o kişisel tarihinizdir.
(bkz: alkol içmek için bahane)
ara sıra yaparım ben bunu. dusunsenize taa 1977'den bu gune dusunecek ne cok sey var aöa kotu bir sey degil bu bana gore.
fazlası insana zarar kendimden biliyorum. önceden yaşadığınız önemsiz ufak bir olay bile ilerde büyük bir hatıraymış gibi geliyor. bildiğin geçmişte yaşıyor geçmişe ağlıyor ona gülüyorsunuz. o zamanları hatırlatacak her şey uzak düşüncelere götürüyor sersem ediyor sizi. daha da kötüsü bugünün değerini ise yarın anlıyorsunuz. sanki yıllandıkça degerleniyor yaşanılanlar. ve hiçbir zaman anın insanı olamıyorsunuz. dünler kutsalınız zamansa düşmanınız oluyor.
Geçmişle yaşamak en ağır ruh hastalıgıdır derler de,düşününce eskinin verdiği mutluluğu da şimdiki zaman gercekleri veya gelecek zaman hayalleri vermiyor. Eskileri düşünüp şimdiki zamanla kıyaslayınca mutluluğun Hangi zamanda saklı kaldığını çok iyi görüyoruz.
Hem acı verici hem utandırıcı hemse gurur verici . Hangi anıyı düşündüğüne ve ders alıp almadığına bağlı.
yeni olan kucaklanabilirse ancak huzurla yapılabilendir. yeniye itimadınız yoksa geçmişi de hatırlamak istemezsiniz; zira anı bitip an’a geri döndüğünüzde yaşayacağınız burukluğu hafifletecek bir şeyiniz de kalmamıştır.
insanı günden güne içinden çıkılmaz bir duruma sürükler. zira düşünmekle kalır insan. ne geri getirir eskileri, ne de geçen zamanı.
eskiden yaptigin hatalardan ders cikarabildiysen ne mutlu sana. gecmisi degistirebilen birini tanimiyorum, gelecege bakabiliriz.
Hayattan birkaç darbe daha almaya sebep olur.
Sürekli hale geldiğinde bugünü unutursunuz. Sağlıksız bir insan olmamak için en güzeli eskiyi hatırlamak ama bugünü düşünmek.
“Üzüntülüyseniz geçmişte, endişeliyseniz gelecekte ve huzur içindeyseniz şimdiki zamanda yaşıyorsunuz demektir.” Demiş Lao Tzu. Onun için bırakalım eskileri düşünmeyi, huzur içinde yaşayalım.
Her zaman üzüntü verir çünkü geçmiş geçmişte güzeldi fazla düşünüp üzmeyin kendinizi.