bugün

acıların en büyüğünü yaşayacağınıza delalet eden durumdur. istemezsiniz aklınıza gelsin ama, bir bakmışsınız ufak bir hareket çoktan kıvılcımı ateşlemiş bile...
--spoiler--
Özlemek güzel seni
Özlemlerde, özlemini,
Bir bebek misali korumak;

Güzel bir şey seni özlemek,
Akşamları yüreğime damlayan efkâr olmasa,
Özlemek güzel seni,
Sabahları olmayışının acısı içimi yakmasa;

Şimdi olmayışınla, oluşunun hayalini kuruyorum,
Ahh bir sabah ansızın gelsen diyorum,
Özlemek güzel seni, özlemek güzel ama
içim acıyor artık, çok ağlıyorum;

Bedenin uzak olsun istediği kadar benden,
Ruhun yanı başımda hayalinle beraber,
Sevdan yastığımda koku, hayalin yorganım,
Uzak olsan da, seninle uyur seninle uyanırım;
--spoiler--
(bkz: eski sevgiliye kafam girsin)
gayet vefalı, gayet insani bir histir.
o insan şu anda eski sevgili olabilir, bir ya da birkaç nedenden dolayı ilişki yürümemiş olabilir; ama bu, onun bir zamanlar sizi mutlu ettiği ve sizin de bir zamanlar onu mutlu ettiği gerçeğini değiştirmez.
özlenen aslında o güzel zamanlardır.
birden çok eski sevgili varsa ve ikisi de yakın çevredeyse o zaman iyice kafa kurcalayandır. ama birinin evlilik hazırlığı yapan nişanlı bir kız, ötekinin de başkalarının koynunda sabahlayan bir kız olduğu düşünülürse kısa bir süre sonra sktir etmek gerekir.
Dietteyken canı Kebap Çekmek
kopamamaktır.
o an ki telefondan uzak durulması gereken andır.
bırakıp giden eski sevgili olmasını sağlayan taraf içinse iyi olmuştur kürkçü dükkanı hesabı.
yutkunmak isteyip yutkunamamaktır.
zordur, hele ki aldatıldıysanız o özlem duygusu birden öfkeye dönüşür. telefon elden sinirli bir şekilde en uygun yere bırakılır ve hemen buzdolabı kapısında bulur insan kendini. velhasıl kilo alınır aman dikkat insan şöyle düşünmeli giden gitmiştir, gittiği gün bitmiştir. * * *
daha bir saat önce yaşadığım olaydır. Ataköyde gezdiğimiz, dolaştığımız yerleri tek başıma gezdikten sonra kapısının önünden geçerken bir kerecik karşılaşma ihtimalinin bile kalbini yerinden çıkarabilecek güçte olduğu durum.
Seviyormuş gibi yaptığı anlarda kaybolmaktır.

Bazen yanıbaşınızda gülümseyişini duyarsınız, bazen de kokusu siner ellerinize.

O gitse de kaçamazsınız, özlersiniz.
aylar önce attığı bir msja denk gelmenle anlarsın;
telefonunu eskisi kadar sık eline almıyorsan ya da telefon faturan eskisi kadar kabarık gelmiyorsa; ay sonu gelmesine rağmen önceki ay aldığın paranın %80'inin cebinde olduğunu görünce anlarsın; şarkı, şiir yazarken eskisinden fazla ilham geliyorsa ya da daha fazla acı varsa yazdıklarında; aynaya baktığında uykusuzluktan göz altları morarmış, sakalları uzun bir adam görürsen anlarsın; damarlarında kan yerine alkol dolaşmaya başladığında anlarsın... daha dengesizsindir artık, daha alıngan, daha duygusal... kendine bile söyleyemeyeceğin bir sırrın vardır artık, özlemişsindir onu...
ben yine sana gelsem, sen yine fotoğraf albümlerini çıkartsan.
çay koymaya gittiğinde denk gelse, o çırılçıplak ve ağlamaklı yüzünün resimleri.
(bkz: bir sigara daha)
insanı uçurumun kenarına kadar getirip onu bir daha yaşayabilmek için geri döndüren histir.
yahudi züğürtleyince eski defterleri karıştırırmış. zannetme ki o bulunmaz hint kumaşı olduğundan özlüyorsun. sadece yokluktan, yokluktan.
nerde yokluk orda bokluk demişler. böyle dememişlerse de ben dedim oldu.
hiç sevmediğini de anladıysan acı ikiye katlanır alkol dibe vurur sigara eksik olmaz ama hiç biri de boşluğunu doldurmaya yetmez ve 18 yıllık yasamışlığın varsa beraber gecirdiğin üç sene büyük bir dönemdir küçücük şehirde adımını nereye atsan ondan izler bulursun ama içteki ses öyle bağırır ki ihanet affedilmez diye yutkunur yoluna devam edersin ard arda yakılan sigara bogar cigerini ama kalbinden fazla acıtmaz.
unuttum diyen yalan söyler.
Bi osurdunmuydu geçer.
eski sevgilinin yeni sevgilisi olduğunu öğrendiğin anlarda daha bir vecd ile depreşiyor o duygular. ah ulan ah da dedirtmiyor değil hani. başıma geldiğinden mütevellit yazıyorum sanırım bunları. yaram varsa demek..
Başkalarına iltifat ettiğini görünce son bulan eylem.
hiç eskimediğinin göstergesidir.
Özlem, eski sevgiliye değil yaşanan güzel günleredir.
zaman geçtiğinde her şey daha kötüye gidiyorsa unuttuğunu düşündüğün anda küçücük birşey onu hatırlattıysa ve etrafında yalan dolan ilişkilere tanıklık yaptıysan o an bir özlem kaplar içini. eskiler bir bir önüne gelir. aslında eskiyenin sevgili değil zaman olduğunu anlarsın.
Yok öyle bir his. Olsaydı arardım.