bugün

yalnızlıkta dibe vurma durumuna işaret eder. aklı başında bir eski sevgiliyse hassiee der. büyük ihtimalle aklı başında bir kimse olduğu için senden ayrılmıştır. ve hassiiieni alırsın. mevzu kapanır. 5 bira içer uyursun.
Tilkinin dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanıdır demişler ya hah işte ondan.
çaresizliktir, umutsuzluktur, zavallılıktır. ah eski sevgili vah eski sevgili.
rıza beni çok yoruyor diye mesaj atabilir.
halen seviyordur malum şahıs. (bkz: eski yara)
katil bile öldürdüğü kişiyi merak edip olay yerine gelir sonradan. eski sevgilinin nasılsın mesajına ümit bağlamayın bu yüzden.
saçmadır. eskiye takılıp kalmaktır. şahsen eski sevgilim tırnağım kadar umrum değildir. HEle ki yeni bir sevgilim veya eşim varken onun hakkında düşünmek bile aldatmak gibi bir şeydir.
genellikle ''bir kaç gündür rüyamda seni görüyorum, başında bi sıkıntı mı var acaba, halini hatrını sorayım dedim'' şeklinde gerekçelendirilir.

yine genellikle yutulmaz.

ve yine genellikle ''aynen ayrıldığımız günkü gibiyim, yani gayet net'' şeklinde cevaplandırılır. bu şekilde bi 3-5 ay kazanılır. ta ki eski sevgili kendine yeni bi sevgili bulana dek bu böyle devam eder.
bir de bunun "nerelerdesin?" versiyonu vardır ki evlere şenlik. daha neyin mesajını atarsın ki acaba.
(bkz: naber yarraammm) *
derdi eski birşeyleri canlandırmak veya eski sevgiliye biraz eskileri hatırlatarak sıkıntı yaşatmak isteyen kişinin yapacağı iş.
- iyi, sen?
- ben de iyi sağol.
olarak biterse egosuna kıyamamıştır sadece "seni merak ettim altında başka bir şey arama" mesajı vermeye çalışır çok sevgili eski sevgili.
ya ayarlanması en kolay kız eski sevgilidir düşüncesi ya da duyulan özlem sonucunda yapılan, gelecek cevabı heyecanla beklenen durum.
kimseyi bulamayıp boşluğa düşen insanın tekrar barışırız umuduyla yapacağı iştir.çaresiz insandır yem atar, yutmamak lazımdır.
nasılsın demek,

kimle çıkıyorsun,
iş konularını ne yaptın,
başkasını sevdin mi?.
sana iyi gömdüm, çıkarabildin mi?

demektir aslında.
yalnızlıktan sıkılma sonucu oluşan durumdur.
Genelde cevap bulmayan bir mesajdır. Nasılsının yanında methiye dizdim resmen tık yok arkadaşım. insanın umutlarını kör eden bir olaydır bu.
"kürkçü dükkanı mıyım nan ben!" şeklinde cevap alınabilecek eylemdir. genelde cevap veriyorsa olur bu iş.
yeni sevgili de tekmeyi basınca , güven tazelenecek bir durum.
içinde bir umut beslediğinin göstergesidir. ya farklı alternatifler denenmiş fakat sonuç alınamamış yada sonuç alınmasına rağmen kimse o tadı vermemiştir.
atan ya azmıştır, ya özlemiş.
boşlukta olunduğundan ötürü atılan bir mesajdır. cevap olarak "iyi sen" mesajı ile karşılaşılır. ya da ters bir cevap gelir. veyahutta hiç cevap gelmez.
yoklama çekmektir...
ümit belirtilerinin had safhade olduğu zamanlarda gerçekleşir. bir de bunun kendini reddeden kişiye mesaj atmak. bir arkadaşım yapıyomuş.
Abazalıktan kırılıyorum. iş çıkar mı mantelitesidir. Mantıklıdır. Olabilir.