sabırlı adam işi.

büyük konuşuyoruz gerçi. gidip sikko bir adam tarafından feci yıpratılmış kıza aşık oluyorsun. ki zaten başlıktaki rezil duruma sadece aşık olduğunda katlanırsın...

günler geceler bu kızın yaralarını sarmakla geçiyor. bir bakmışsın, kız normalleşmiş ama sen bitmişsin. çok yorulmuşsun. ondan sevgi dilenecek bir durumu da olmuyor hatuncuğun. zaten yeni kendine gelmiş. "davranışlarım değişirse gider bu" diyorsun içinden.

en baştan bulaşmamak en güzeli. çivi çiviyi söker mantığı iyi. dana gibi içince sabahları bir miller çakmak iyi gelir bünyeye. eski sevgilim psikopattı diyen kızların yeni sevgilileri de benzer kişilikte olur.

tüm bunlar aşk meşk kuralı hep. harmanlayıp ince ince yürümek lazım. benim olayım meme. memeyi alana kadar şeyh de olurum, kreş öğretmeni de. pek sikimde değil bunlar. kolay yalan söyleyebilmek çok süperdir bu durumlarda. kullanmak lazım.
aklında da gönlünde de bir başkası varsa bana bulaşma kadın. benim yapacak çok işim var çünkü.
Yukarıda zaten belirtilmiş. Kesinlikle onu unutmak için sizi kullanıyordur. Bunu anlamanın da çok basit bir yolu var. Başbaşa otururken ona eski sevgilisi ile ilgili bir konu açın. Ama önemsemiyormuş gibi gösterin. '' ee sen anlatsana önceki ilişkin nasıldı? neden ayrılmıştınız ?'' tarzı sorular sorun.

Eğer ki karşınızda ki kişi eski ilişkisini 2 cümle ile özetliyor ve üzerinde fazla durmuyorsa, o zaman eski ilişkisini unutmuş demektir. Fakat bu soruları sorduktan sonra, mk47 tüfeği gibi art arda eski ilişkisi hakkında destan yazıyor ve bunları söylerken derin düşüncelere girmiş gibi görünüyorsa, ''anladım, tamamdır...'' diyerek konuyu kapatın ve ertesi gün o kızdan ayrılın.