bugün

eski sevgilisi gıyabında "acaba şu an ne yapıyordur? nerelere gelmiştir? nasıl değişiklikler olmuştur hayatında?" diye az/çok bi zamandan sonra boş meraklara dalan kişinin yaptığı tahmindir.

ve aynı zamanda sözlük yazarlarının da eski sevgilileri hakkında tahminlerini içerir. * *
mesela benimki bugün eşiyle pazar sevişmelerini yaptıktan sonra dışarı yürümeye çıkıp ardından tekrar kapıdan girerken akşam sevişmelerini de eda etmiş olabilir. e insan taze evli olunca sabah akşam sevişir heralde. * hatta şu an yemek yiyor olabilirler. ya da bizimki sağda solda uyukluyor olabilir.
Görüyorum aynı şerefsiz.
evli ve çocukludur.
Yalnız başına bir geminin kamarasında, ben nerde hata yaptım diye kendi kendini yiyordur. Ee kim derdi ki yıllar sonra eski sevgiliyi, kolunda bir sevgili ile görüp kahrolacaktı. Bu da böyle bir hayaldi işte.
vurduruyordur.
Düzelmiş diyorlar artık Piç değilmiş nasıl oluyorsa o. inanmadım tabi .
Ama benim eski sevgilim bu tahmini yapsa yapamaz aklı durur lan keşke aldatmasaydım der süt gibi hatun olmuş der. Zira kendisi hatun düşkünü bi piçti.
Koca arayan zavallı.
mutsuz olduguna inaniyorum.
Çökmüş olarak gördüm valla. Çok şeyler yaşamış benden ayrıldıktan sonra. Ha bir de borderline teşhisi konmuş.
görüyorum ve hala aynı..
hala saçları raks ediyor rüzgarda ve hala gözleri bir menekşe gibi açılıyor güneşi görünce kapaklarında ve hala aynı duygularla bakıyorum ona ; biraz sevgi biraz masumiyet biraz da kırgınlık.. her ne kadar gözleri gözlerime denk gelse de , hissetiğim bu duygularımın bir fiili yok artık..kararmış bir kalbin bakışları ne kadar ela olabilir ki diyorum bazen kendi kendime, ama öyle bir şeytan tüyü var ki , gözlerine denk geldiğim an yenik düşüyorum bir kelebek gibi ölüme...ihanetin affı yok bildiğimdendir ki arkamı dönüp gitmekden başka çare kalmıyor metruk bedenime...
tıpatıp aynıdır. çünkü o bir erkek.