bugün

-tankut evleniyorum.
(içinden demek hala beni seviyor diye düşünürken)
+ne yapayım nalan şimdi? ne istiyorsun?
-amaan ben bir çeyrek derdindeydim gelmezsen gelme be.
aslında gelmeni istemez , tek amacı ''bak ayrıldık sen açıkta kaldın.'' mesajı içindir.
iyidir efendim hatta çok iyidir. neticede siz de evleneceksiniz bir gün, madem eskide kalmış herkes kendi hayatını kursun.
bizzat kulağına fısıldayarak "ben de bu malla kim evlenir diyordum. enişteye iyi bak." lafıyla sesi kesilebilir.
eski sevgilinin evleneceğini haber vermesinin mantıklı tek açıklaması hala haber verdiği kişiyi seviyor olmasıdır. bazen insanlar yollarını ayırmak durumunda kalırlar. sevseler de bir arada olma ihtimalleri yoktur. böyle bir vedadan sonra ayrı ayrı da olsa yola devam edilir. bir kadının evlenmesi neredeyse tamamen gereklilik olarak görüldüğü için, ilişkisinin evliliğe uzanması kaçınılmazdır. ama kafada hala eski sevgili vardır. çünkü yarım kalmıştır.

aramasının amacı içten içe; bak ben mutluyumdan ziyade "keşke alıp beni gidebilsen, keşke onun yerinde sen olsan"dır bence. aksi taktirde kimse dönüp arkasına bakmaz. sevdiği kişiyle evlenen bir insan son derece mutludur çünkü, ne birini kıskandırmaya ne de aramaya ihtiyaç duyar.
büyük tansiyon :8
küçük tansiyon :4

budur! net...
hemen evlenmem gerek açılın ulaaan! tepkisine sebep olacak hadise.
başıma gelendir. umursamazlığınızla döversiniz.
Gelde bari bi çeyrek tak bi işe yara demeye getiriyordur.
sevindirecek olay. zira evlenmeseydi size sarkıntı olurdu. keyfini çıkarın, altınınızı da takın ve olay yerinden uzaklaşın.
zira bu eski sevgilinin eski sevgilisi 'nikahına beni çağır sevgili' demiştir. ona istinaden evleneceğini haber vermiştir.*
karşılığında " defol git, ananın mna kadar yolun var " diye haber verilesidir.
kötü bir durumdur zira eski sevgili ısrarla arayıp evleneceğini söylüyorsa pek de eski bir sevgili sayılmaz, onun da içine oturmuş bazı şeyler vardır ve "oh canıma değsin ben mutluyummm" der gibi nispet yapıyordur.
Nikah masasina oturdun iste
Dayanmak çok zormus; böyle sevince
Sana mutluluklar sözüm kardesçe
At artik imzani; git biran önce

sarkisi cok iyi uyuyor.
mübarek olsun denilesi eylemdir. ***
verilmiş bir sadakam varmış dedirtecek hadise.
Tersi bir durum için.
(bkz: eskı sevgilinin evlenmeyecegini haber vermesi)
son derece gereksiz bir haberdir.iyi kardeşim ne yapıyosan yap bize ne dedirtir.hem hala haber veriliyorsa o işin işinde vardır bir iş.
bana bulaşma artık anlamını veya kıskandırma amacını taşıyabilir. boşanacağını haber vermesi ise çok süklüm püklüm halde olacaktır ve çok daha hızlı.
- alo nny*?
- efet benim!
- ben kaşargül, napiyosun?
- iyidir, iş güç.
- hmmm anladım!* *
- sevindim.
- aa neye sevindin,remziyle evleneceğimi söylemedim ki ama daha.
- yok ona değil, anlamana sevindim, buna daha da bi çok sevindirik oldum şimdi kaşargülcüm.
- nny dengesiz misin sen ya, niye seviniyosun?
- evlencem dedin ya be, ona seviniyorum.
- salak ama ben hala seninle çıkıyorum, hala sevgiliyiz yane, kızman lazım!
- hadi be, birlikte miydik biz? hmm neyse önemli değil, ben yine de bi remziyi ariyim kutliyim.
- salak, çott!
- niye kapadı ki şimdi bu!
hediye masrafıdır. hayatta da bir erkeğin de kullanabileceği bişe almam. gider fantastik renkte bir ayakkabı alırım. eğer eski sevgilim de normal bir kadınsa gider o ayakkabıya uygun bir sürü kıyafet alır, kocasına kapak olur. bak bunu iyi düşündüm.
eski sevgilinin evleneceği konusunda sizi bilgilendirmesi şeklinde tezahür eden psikopatik eski sevgili durumlarından biridir.

En absürd örneklerini önceki derslerimizde incelemiştik.

Ve şimdi de durumun vehametine binaen farklı bir eski sevgili sorunsalı :

(bkz: eski sevgiliyle bayramlaşmak)
(bkz: nikahına beni çağır sevgilim)
yarın bir gün ararsın, çıkar gelirsin ben artık evli barklı kadınım kocam siker tahtanı demenin daha diplomatik yolu.
gereksiz bir davranısta bulunan eski sevgili eylemidir zira birseyler yürümüyorsa ilişki biter iki tarafında sonu birbirini baglamaz ne yani napalım evleniyorsa zaten olay coktan bitmiş diyerek olaya bakmak lazım bu haberi iletme geregi duyuyorsa zaten problemin büyügü ondadır komplekslerini yenememiş oldugu meydana cıkmıstır. * *