bugün

yüzsüzlüğün , dingiligin daniskasi olabilecek hadisedir.
eskiden yedin yedin kizi simdi ailecek halay cek kizi baskasi yesin diye.
bir de utanmadan eski sevgilinin yeni kocasinin suratina bak orada. ayıptır.

'' düğününe beni çağır sevgilim ,
istersen halay başın olurum senin,
bu adam kim diye soran olursa
bizim köyün delisi dersin sevgilim. ''
(bkz: eski sevgilinin sünnet düğününde kirve olmak) *
(bkz: sevgilinin ebesi)
eski sevgilinin yeni kocası gerdek odasına giderken sırtını yumruklamakla devam edecek "eski sevgili nostalji günleri" aktivitesinin etaplarından biridir.

Daha medeni olanlar kanlı çarşafı heyecanla kapı önünde bekleyeceklerdir.
(bkz: yok artık mister dörtnal)
(bkz: yok artık daha neler)
eski sevgilinin nikah şahidi olmak kadar anlamlı bir olaydır. hatta amaç "umrumda değilsin" mesajı vermekse yapılabilecek en güzel hareketlerdendir.
eski sevgilinin düğününde (erkekler için) damatla halay çekmek. kızlar için gelinle halay cekmek. kulaga ne sacma geliyor degil mi? (bkz: yok daha neler)
halayı bir uçuruma doğru sürüklemiyorsa yüzsüzlükte son noktadır.
ümit besen'in bir üst versyonu olmak gibi bir şeydir. kızgın kumlardan buz gibin denize göbek üstü atlamaktır.
(bkz: tutmayın beni)
sevindigi icin mi ?

son veda icin mi ? halay basi oldu diye dusunduren durum.
(bkz: ovvvv cok feciiii)
oldukça geniş olmak.
Sevgili olmaktan eski sevgili olmaya, eski sevgililikten halay başlığına, halay başı olmaktan gay olmaya doğru ilerlenilen durumdur, tasvip edilmeyendir.
elinde mendil sallaya sallaya oynamaktır.
onu son bir kez görebilmek içinse değer..
alkolün fazla kaçması ile, zaten kızın az sonra elin herifinin altında inim inim inlediği gerçeği ile biraz fazla yüzleşmiş bünyenin, denyoya bağlaması sonucu iyice coşması durumunda olusabilecek utanc verici durumdur.
genelde takmıyorum sallamıyorum tipi eski aşıkların pekiştirme amaçlı eylemleridir.
(bkz: eğlenceyi doruklara taşıyan durumlar)
Kurtulduğuna şükretmektir.
2.el ılk sahıbınden halay başı çekmek te hedıyesı.
gördüğümde yutmk üzere olduğum khveyi lp topun üzerine boşltmm sebep olmuş bşlık. - hrfi * bsmıyo ln. uln sözlük..
damadın elinden tutup halaya kaldırmakta bir centilmenlik göstercesi olur.
arkadaşın içkili bir düğünde olması muhtemeldir.Halay basi olduğunu farkettiği anda pisti terkedip aynı zamanda içkiye tövbe edecektir.
halayı biz çekeriz mala damat vurur olayını değiştirmeyecek olan eylemdir.