bugün

içten içe beklenen eylemdir. ama bir yandan saçma ve ezik bir gurur bastırır.

(bkz: arasın ağzına sıçcam onun)
Tepkisiz kaldıysanız.Bu kez mesaj çekerek rahatsız eden sevgilidir.Terk etmiş tarafsa yüzü olmadığı için ottan boktan sebeplerle konuşmaya çalışacaktır.
(bkz: Banka kartımı kırıp at diyen eski sevgili).
çok gereksizdir. hele ki 6 ay sonra arıyor ise daha da gereksiz. hayır yani bitmiş gitmiş ne demeye arayıp kendini hatırlatıp, 3 gün akıldan çıkmamana neden oluyorsun.
bünyede olusacak olan hosnutluk simgesinin sebebi...
'ben senin geri döneceğini zaten biliyodum' şeklinde bir iç geçirilerek , özgüven patlaması yaratacak bir durumdur.
birçok duyguyu canladıran olaydır.
nasıl?(şaşkınlık), bi dakka!!(heyecan), eveeeeeet muahahaha...(intikam)
fazla geç kalındığında çata! die suratta patlayabilir dikkat.
dört gözle beklenendir.
sizin hala sevdiğiniz ve başka nedenlerle ayrıldığınız eski sevgiliniz arıyorsa ve "ya birşeyler içelimmi bugün hem konuşuruz falan.." dediyse odanın içinde koşarak 7-8 tur atmanız muhtemeldir.
tekrar düzene sokmaya çalışılan hayatın içine edilmesidir. sevmiyorsan o başka
Aradığı andan itibaren hayatınızı bir film şeridi gibi boka sarmasıdır.
kötüdür, ama daha kötüsü de vardır.
(bkz: eski sevgiliyi aramak)
"eskimeyen eski sevgili" kategorisindeki bir kişiyse "gene ne oldu" diye düşünmeye sebep olur.
aslında en güzel cevaplardan birini ajda pekkan vermiştir._kapı açık , arkanı dön ve çık , istenmiyosun artık.
bir zamanlar sende bana acımadın, yalnız kaldım , yıkılmadım ayaktayım...
kimi insanlar için geçmeyen baş ağrısı gibidir. ne yapsanız da kurtulamazsınız.
Sebepsizdir.Sadece kafa karıştırmaya çalışır.Hele ki siz yeni birşeylere başlamışsanız ve eski sevgilide bunu duymuşsa ; kıskançlıktan dolayı mutluluğunuza gölge olmaya çalışır.Ya da özlemiştir.O telefona bakılmalı ve düşünceleriniz söylenmelidir.Eğer cevapsız çağrı olarak kalırsa ve siz hala eski sevgilinizi tam anlamıyla bitirememişseniz ; büyük ızdıraplı günler ve kafanızdaki milyon tilkilere hoşgeldiniz davetiyesini çıkartırsınız.
büyük ihtimalle birlikte olduğu bayan/bay ile yollarını ayırmış olan eski defterin bir sayfasıdır. Boşluktadır veya işi düşmüştür de aramıştır.
absürd durumdur araması. sövüp suratına kapatmak en iyisidir. he bir de sevgilinizi eski sevgilisinin araması vardır ki daha bi beterdir adamı deli eder.
ekranda eski sevgilinizin adı belirdiğinde; ardınızdaki boşlukları dolduramadığı, yaşadığı orospu ruhlu ilişkilerde kıymetinizi daha iyi anladığı, geri dönüş sinyalleri vermek adına son çırpınışlarını sergilemekte olduğunu düşünürken telefondaki sesin ruhsuzluğu derin bi şaşkınlığa yol açar, içiniz yavaş yavaş kemirilir. duygu dolu sözler söylememesini utanmasına bağlarsınız ama durum sandığınızın tam aksine ilerlemeye devam eder. sizin için hiç bir anlamı olmayan, evinizin neresine tıkıştırdığınızı dahi hatırlamadığınız eşyasını istemek adına onca zaman sonra aramıştır. içinizden allah belanı versin dersiniz ama gururunuzdan bulunca haber veririrm diyerek telefonu kapatırsınız.
sistemin geri yüklemeye ba$ladığının delaletidir.
arada elektrikler giderse çük gibi iki boyut arasında kalırsın.
insanı geren durum dur. hele bu eski sevgili insanın başına bela olduysa eğer yay gibi gerilir insan.
çok boktan ve gereksiz birşeydir. tekrar eski defterleri hatırlamanın alemi yoktur. kalpte bi kıpırdama ve yüzde şaşkınlık belirir açsammı açmasammı arasında kalırsın...
kasımda aşk başkadır filminin gazına gelip yapılmış bir aramadır.
gecenin köründe, sarhoş sarhoş arayıp insanı rahatsız etmesi de olabilir. ve yeni sevgilisi de varsa, bir fırça çekilip telefon kapatılır.
yine aylardan kasım sanki sende kaldı bir yarım demek için arıyordur.**
(bkz: uzak bir telefonda ağlayan kadın) .