bugün

kim dedi lan bu cümleyi allah belasını versin onun. olur mis gibi olur hatta olsa keşke. bence kesinlikle yanlış bir önerme.
o kişinin sevgısıne göre değişir.***
Ben bi şununla arkadaş olayımda sonra tekrar kendime aşık ederim ayağına umutlanılan durumdur. Sonu ise içler acısı... Amann ha eskinin herşeyinden uzak durun derim. Sonra siz eskirsiniz haberiniz olmaz.
eski sevgilim dediğin kişi ile bir çok anın varsa ya da ilkleri yaşadıysan arkadaş olacağını hiç zannetmiyorum. tabii kişiden kişiye değişir bu durum...
yeni sevgilinin kabullenmeyeceği bir durum olduğundan gerek yoktur. zaten çok şahane bir şey olsaydı eski olmamayı başarırdı...
bir çok insan dener ama sonuç hüsrandır.
son derece haklı bir önermedir adamlar biliyor ki söylemişler. bazen onu kaybetmemek için denersin ilklerini yaşamışsındır aşık olmuşsundur ama yok adamı canından bezdirir. sen yoluna ben yoluma..
eski sevgiliden hiçbir nane olmaz kanımca.
eski sevgiliden arkadaş olmaz, anca kaşar peyniri olur.
Doğru önermedir. Gün gelir tarih kendini tekrar eder.
çok özlü bir söz ortaya çıkartmış olan durumdur.

"eski kaşardan tost, eski sevgiliden dost olmaz. (nokta)"
(bkz: ne yaptımsa seni unutamadım hüsnü)
çok yerinde söylenen bir söz zamanı gelince sana yeni sevgililerini anlattığında anlayacaksın ki olmuyor.
eski sevgiliden paspas bile olmaz.
doğru eski sevgiliden arkadaş olmaz çünkü tekrar başlama olasılığı yüksektir. ne gerek var bitmiş bitmiştir...!
bir kabul etme durumudur . belki güzel şeyler paylaşılmıştır , birlikte güzel zaman geçirilmiştir , birlikte gülünüp birlikte ağlanılmıştır . ama hepsi geçmişte kalanlardan ibarettir . bana göre eski sevgiliden arkadaş olmaz , en azından öyle sıkı fıkı görüşülüp aranıp mesaj atılan bir durum olmaz .hele ki bir de benden sonra ilişki kurduysa ve ufaktan hislerimi depreştiriyorsa , 2 ayda bir mesaj atarsam kafidir .
Olmuyor efenim olamıyor. Çünkü ayrılırken, bir tarafın duyguları daha ağır oluyor.
yaşanılası bir yanılsamadır bu durum..
(bkz: gülün adını değiştirsen farklı kokar mı)
Olmaz, eski sevgiliden köy olur, kasaba olur amma velakin arkadaş olunmaz, dedirten saçma sapan düşünce ürünüdür.
Doğru bir sözdür,
sen kalk yıllarca bir şeyler yaşa, sonra ilişki bitsin, eski sevgilin her daim gözünün önünde olsun,
hep anılara bağlı kalırsın, içten içe kıskanırsın, bu arkadaşlık, arkadaşlık ötesi şeylere gebedir.

Eski sevgili, adı üstünde herşeyiyle eskide kalmalıdır.

olası bir ortamda yeni sevgiline nasıl tanıtacaksın?

-bu kk7 sevgilim, bu da memduh eski sevgilim.
+ merhaba, ben kk7, gördüğün gibi oldukça geniş bir insanım...
%ben de memduh, benimde genişlikte senden kalır yanım yok, bir ara 3'lü bile takılabiliriz.
Çok doğru bir tespittir .
ilklerini yaşadığın insanla ayrıldıktan sonra bırakın arkadaş olmayı aynı gökyüzünü paylaşmak bile istenilmez.

Arkadaşlarına becerdiğin insanları anlatırsın ya hani.
Düşünsene eski sevgilinin de gelip sana anlattığını.

Burada muhabbet sevişme kavramının eski sevgiliye anlatılması değil.

Sadece bunu paylaşabileceğin arkadaşlarınla aynı kefede olması.
Anlattığı insanlar da arkadaşı.
Sende arkadaşısın.
bozuktu bozuktu zincir olduramadım.
bozuktu bozuktu sevgilim, sevgili olduramadım.
olmuyor, olmadı, olmaz , olmazdı, olamaz, olamazdı..
bir süre olur. sonrası full pompa.