bugün

eskiye ragbet olsa bit pazarina nur yagardi cozumselinin hatirlanmasi gereken sorunsal.
simeranyadadır.
(bkz: eskiyen sorular)
(bkz: sakaysa hic komik degil ciddiyse cok komik)
her gece evden çıkmak suretiyle saplantıya dönüştürülen ve üstelik komşu sayılabilecek eski sevgilinin evinin * * * sokağına girilir bir on dakika durmak suretiyle odasının ışığı kontrol edilir, bahçedeki köpeğine laf atarak köpreği delirtmeye çalışılır ama başarılamaz falan filan... amaca ulaşılamazsa gece boyu delirilir, yine de insan kendini alamaz hatta şu an bile: eski sevgili şu an nerededir acaba?
yeni sevgiliden sonra, hiç şeyimizde olmadığı için ortadan kalkmış sorunsaldır. cehennemin dibine kadar yolu vardır.
eğer hayatınızda yeni birileri yoksa ve mutsuzsanız aklınıza gelebilecek soru. çok sevdiğiniz biri varsa ve gerçekten mutluysanız aklınızın ucundan bile geçmez.
insanın aklına durduk yere takılan sorudur. ne güzel yazmıştır nazım hikmet saat dört yoksun şiirinde;
"O şimdi ne yapıyor?
Şu anda şimdi, şimdi, şimdi
Evde mi, sokakta mı?
Çalışıyor mu, uzanmış mı, ayakta mı?
Kolunu kaldırmış olabilir mi, hey gülüm" * *
facebook'un çözüm buldugu sorundur.
giden gitmiştir, boşa düşünmek mazidir. Zira kalmak isteyen zaten hayatınızda olurdu di mi...ve tek cevap: (bkz: boşver beah hadi hadi)
(bkz: benden uzak allah a yakin olsun).
(bkz: eskimeyen eski sevgili)
facebookta, yeni sevgiliyle resimlerini gözüne sokmaktadır.
kafası eskilerde kalmış, tarihte yaşayan insanların içinde bulunduğu sorunsal. sürekli geriye bakarak yürürse önünü görmez insan. gittiyse gitti, önümüzdeki maçlara bakıcaz.
eger sevdiyseniz, cevabın yeni sevgilisinin yanındadır olmasından korktugunuz sorunsaldır.
cevabı her daim bilinen sorunsaldır. bilinir fakat hayata geçirilmesine izin verilmez. doğru olan da verilmemesidir zaten.
yeni sevgilisinin boğuşması gereken sorunsal. uğraşsın efendim, işi ne? bize ne elalemin sevgilisinden?
cehennemin dibinde olduğunun düşünülüp rahatlanması gereken hadisedir düşünmeyin.
- merhaba şadiye
+ kimsiniz?
- ben kamuran tanımadın mı eski çıktığın
+ aa evet doğru, ne vardı
- ama böyle aşağılamaya gerek yok.
+ ne istiyosun, neden aradın?
- ben sadece nerde olduğunu merak ettim de o açıdan
- ev telefonundan aradığına göre nerdeyim sence?
+ aa evet doğru. peki ben kapatayım o zaman.
yeni bir sevgili bulana kadar kafaya takılan sorudur. yeni sevgiliyle birlikte eskiler unutulur.
muhtemelen şu anki sevilisiyle bostancı sahil yada caddebostan dolaylarında yemek yiyorlardır. ardından da tabi bira tuzlu fıstık.
(bkz: cehennemin dibi)
kötü bir şekilde ayrılmışsanız
- acaba kime ne yalanlar söylüyor şimdi şeref.iz
şeklinde cevap verilebilecek gereksiz soru. **
(bkz: konuşmayacağım)
(bkz: konuşamam)

kafanda kurtlar oluşmasına sebep olabilicek sorudur. eski diyorsundur o zaman düşünmemen lazımdır. hıı seviyormusun o zaman aklındadır zaten. çıkamaz ki. sürekli nerde ne yapıyordur diye düşünüyorsundur. ama onun umurundamıdır.

değildir.

umurunda olsaydı şu an nerede diye düşünmezdin kafanı yanına çevirir ve onun başını senin omuzunda görürdün.
cehennemin dibinde olması gerekendir.