bugün

1980 öncesinde ülkücülüğün kralını yapmış devlet bahçelinin mhp başkanı olmasıyla mhpyi desteklemeyi bırakmış ve şu an çoğu bbp veya akpli olan insanlardır. ökkeş şendiller bunların en tanınmışlarındandır. daha bir çok eski ülkücü vardır. şu an ülkücüyüz diye geçinen sünepelerden daha has ülkücüdür hepsi. bahçeli 80 den önce ülkcülük adına ne yapmıştır hiç ülkücülük uğruna ölümü göze alıp kavgaya girmişmidir söylesin bakalım. götüm gütüm gelerek en sonunda başkan olmuştur. ve sanki ülkücülüğe çok hizmet etmiş gibi konuşmaktadır.

not: rahmetli muhsin yazıcıoğlu da eski ülkücülerdendir ve ülkcülük uğruna 7 yıl hücrede yatmıştır mekanın cennet olsun koca reis.
eski ülkücülerin ideolojileri adına, kasıp kavuran mevzulara girmesinden dolayı daha sağlam ülkücü, zamanın ülkücü gençliği sadece olaylara karışmadığı için mi sünepe olarak nitelendiriliyor. abuk bir tespit.
işte bu düşünüşten ötürü ülkücülüğün adı kötüye çıkıyor. hep kavga, gürültüye karışan tipler olarak anılıyor.çok yanlış çok. önemli olan savunduğun görüş hakkında bilgi sahibi olup, laflarınla atmaktır tokadı. bunu yazan ;

(bkz: bir ülkücü)
(bkz: liboş)
son zamanlarda her tarafta karşımıza çıkan zamir. eski ülkücü ne lan! eski kaşar gibi, eski kot pantolon gibi. eskiciye verelim gitsin o zaman. ülkücü'nün eskisi yenisi mi olur? ülkücü ülkücüdür. eskisi yenisi olmaz. neymiş efendim eski ülkücüler de referandumda evet diyecekler. yok ya. kimi kandırıyorsun. çıkartmışsın satılmış 3-5 kişi, davadan dönmüş, ülküsünün, ülkücülüğünün ne olduğunu hiçbir zaman kavrayamamış 3-5 yalakayı oy toplamaya kalkışıyorsun. yok paşam yok. yemezler. hiçbir ülkücüyü kandıramazsın bu tarz oyunlarla. sen git imralı canisinden binbir vaatlerle oy iste. onları kandırabilirsin işte.
halk dilinde "kendisine bok atamya çalışan sikiklerin çok olduğu, güzel insan" olarak bilinir.

referandumda da oyları evettir. bizde şu anda mhp nin başında bulunan 80 döneminde burnu bile kanamamış, sonradan görme ülkücülerin peşinden değil, bu insanların peşinden gideceğizdir.
12 eylül öncesi ülkücü olanların bir kısmı günümüzde cemaatçi olmuştur.
Bunların arasında eski fakülte reisleri de vardır !
nereye giderlerse gitsinler Milliyetçilik vasıflarını kaybetmez, içlerinde yaşatırlar, öyle sanıyorum...
olmayan kişidir.

kişi ülkücü ise yani bir ülküsü varsa onu parti bazındaki değişimler ile değiştirmez.

kişi kendini eski ülkücü olarak tanımlıyorsa zaten ülkücü olmamıştır hiç bir zaman.

(bkz: binlerce dansöz var)
Referandum sürecinde akp medyasının maymunu haline gelmişlerdir.

Trt, samanyolu, kanal7 nereyi açsanız eski ülkücüler işkence gördük, evet diyeceğiz diye ağlayığ duruyorlar. sanki akp kurtaracak, hesabını soracak bunun.
şimdinin zenginleridir. iyi para almışlardır tahminimce.
liberal olmaya yüz tutmuştur.
yeni yetme ülkücüleri görünce ülkücülüğünden utanıp kabuk değiştirmiştir.
alayı şu an akp ye yakın saf tutmaktadırlar.
eski müslüman
eski namuslu
eski bakire
eski allaha inanan

kelimeleri ne anlatıyorsa eski ülkücü sözüde onu anlatıyor.
(bkz: eski kaşar)
ülkücü olmanın ömür boyu benimsenen bir ideoloji olduğunu düşünürsek ve bu kişilerin artık ülkücü olmadıklarını beyan eden bu sıfatı kullanmalarını göz önünde bulundurursak aslında hiç ülkücü olamamış kişilerdir. zira ülkücü kişinin ideolojisini savunan tek partiyi başındaki adamdan dolayı desteklememektense o adama karşı parti içinde bir muhalefet hareketi başlatarak ideallerini savunan bir genel merkez kurmaya çalışmak varken, sağda solda onun bunun altında farklı ideolojinin maşaları olanlar zaten hiç bir şekilde ülkücü olamamıştır. zaten onlardır, ülkücülük adının şuan sokak kavgalarıyla bir tutulmasının nedeni.
yanlış ifadedir.

ülkücünün eskisi, yenisi olmaz. bir adam bu kutlu davaya gönül vermişse, ülkücüdür. dönen kahpedir.

edit: allahsızlık, kitapsızlık ve de şerefsizlik yapıp ülkücülüğe hakaret edenlere soruyorum? sebep ne? bulunduğunuz fakültede ya da nerdeyseniz orada bölücülük yapamadığınız için mi? kan alıyolar de mi siz de haklısınız.
ön koltuğa islam'ı oturtan ülkücülerdir. çoğunun eli öpülebilir, sıkıntı yoktur. bahçeli'yi sevmezler.nizam-ı alem için çalışmışlardır, ceremesini çekmişlerdir. yenileri gibi sigara-çay-simit-karı kız kavgası dörtlüsü için yaşamazlar.
türkiye'nin %50'sini kapsayan durumdur.
ulan arkadaş adam kendini haklı göstermek için dönüp sana " bizim zamanımızda ülkücülük böyle miydi?" diye söyleniyor ya çıldırıyorum. hepiniz mi? eski ülkücüsünüz. maşallah. o kadar iktidara geldik ki sorma.
eskidikleri için sevinilen uluma meraklısı insan güruhu.**
sonradan sürekli başka idelojiye geçiş yapan güruh.
yenisi ne ki eskisi ne olsun amk.
Allah onlardan razı olsun.
değerleri geçte olsa anlaşılan kişilerdir. ölenlere rahmet sağ olanlara şükran sunulacak kişilerdir.
maraşta alevi öldürmüş ülkücülerdir.
eski türkücülerle samimi bağları vardır.
"Eski ülkücüyüm demek" " Bir zamanlar bende adamdım" demektir.