1. 1.
    Battlestate Games adlı Rus bağımsız oyun geliştiricisinin 2015 yılından beri beta-testinde bulunan çok oyunculu oyunu. Birinci-şahıs perspektifinden oynanan oyunun en büyük iddiası gerçekçilik ve son derece detaylı silah/mühimmat kullanımıdır. Oyun mekaniği gereğince, her haritada bulunan çıkış noktalarına sağ ulaşanların üzerlerindeki tüm eşyaları diğer oyunlara taşıması ve/veya bunları alıp-satması mümkündür. Çıkış noktalarına ulaşırken de diğer oyuncularla kıyasıya bir hayatta kalma mücadelesi yaşanması amaçlanmıştır.

    Ne var ki yaklaşık üç senedir beta-testinde olan ve hala performans sorunlarını giderememiş oyuna bir de bunların üstüne AAA ayarında ücret talep eden bir yapımcı firma ile karşı karşıya olduğunuzu belirtir, son yıllarda sayıları giderek artan "Kickstarter", "Early Access", "Greenlight" gibi kavramların oyun piyasasını ne hale getirdiğine dair durup bir düşünmenizi tavsiye ederim.

    Şahsen girdiğim hiçbir oyunu "bağlantı sorunları" nedeniyle tamamlayamadığım ve bu durumu yapımcılarla paylaştığımda hiçbir çözüm üretmedikleri gibi verdiğim ücretin de iade edilmediği bir fiyasko olmuştur kendisi. Tavsiye etmem, parasıyla rezil olmak isteyene de bol şanslar dilerim.

    Tanım: "Indie" kelimesinin ardına saklanan bir grup Rus'un bir türlü yapamadığı bozuk kod silsilesi.
    ... theoldone