bugün

diyarbakır cezaevi ni iskencehaneye cevirmesi ile pek cok insanın intikam için pkkya yönelmesine önayak olmus sadist yüzbası. 1974 de katıldığı kıbrıs harekatında tanıklık etiği iskenceleri cezavinde pratiğe döken yıldıran, 22 ekim 1988 de istanbul kısıklı 'da otobüsle yolculuk yaparken otobüsteki bir pkk lı tarafından * başına üç el ates edilerek öldürmüştür.

(bkz: mazlum doğan)
(bkz: kemal pir)
(bkz: necmettin büyükkaya)
(bkz: işkenceci)
yaptıklarının karşılığını bu dünyada görmüş rahmetsiz yüzbaşı.
pkk ya büyük katılımların olmasını sağlamış, pkk nın en sağlam, korkusuz, her örgütün isteyebileceği çekirdek kadrosuna kavuşmasını gerçekleştirmiş kişi. Bundan sonrası kolay gelmiştir. Ülkenin kalkınmamasındaki en büyük etkenlerden birisi haline gelmiştir PKK olayları.

PKK olaylarının, kürt sorununun tamamen çözümlenmesi için, bütün tarafların görülmemiş hesaplarını görmeleri ve kıçları üzerinde rahat bir şekilde oturmaları gerekmektedir. Sorgusuz sualsiz katledilen binlerce kişinin hesabının verilmesi gerekmektedir. Bu hesabın en başında diyarbakır cezaevi 1981-1984 olayları gelir. Devlet ne zaman bu dönemin hesabını verir, işte o zaman sorunda biraz mesafe katedilmiş olur.(sorgusuzca eksileyecek kişilere bildiririm: PKK nın yaptığı katliamların da hesabı görülmelidir.)

Öğrendiğime göre adı geçen kişi 1988 yılında kafasına sıkılmak suretiyle, eşekler cehennemindeki yeri garantiye alınmıştır. Ama bu hesabın bir kişi ile görüleceğini sanmak, aptallık olsa gerekir. Bu kişinin devlet tarafından yargılanması gerekirdi. Şimdi resmi olarak şehit olmuştur, yamulmuyorsam ankarada bir tugayda bir yerlere ismi verilmiştir. Şimdi böyle insan dışı işler yapan kişinin ismi artık belkide türkiye cummhuriyeti kadar yaşayacaktır. Bundan utanç duyması gerekenler ise biz insanlardır.
"kendi insanlarımız, neden düşmanımız oldular?" sorusuna verilebilecek cevap içinde sıralanacak etkenlerden biridir kendisi...

yaptıklarıyla, yıldırdığını/yıldıracağını sanmıştır; ama yıldıramamıştır, yıldıran...

daha da büyütmüştür yangını! ve gün gelmiş; kül olmuştur, o yangının içinde ...
senin yatacak yerin yok deyimini sorgulatan ölü. zira o bile yatacak yer bulduysa bu deyim kofti demektir.
diyarbakır zindanının baş işkencecisidir köpeği jo ile birlikte. insanlık onurunu o kadar ayaklar altına almıştır ki adı tarihin sayfalarına kazınmıştır.
diyarbakır cezaevinde yaptığı işkencelerle pkk'nin doğu'da ve güneydoğu'da taban bulmasına neden olan ve binbaşıyken 1988'de ümraniye'de kurşunlanarak ettiklerini biçen kişi. eğer pkk'nın tabanını kurutmak istiyorsanız hem toprak reformuyla bölgedeki feodalizm kaldırılmalı, hem de 12 eylül'le hesaplaşılmalıdır. yoksa açılımla maçılımla bir yere varamayız.

edit: eksileyenlere sözüm. güneydoğu'ya gittiğim için oradaki sorunları bilirim. yazik ki 17 yıl pinochet çizmesi altında inlemiş şili gibi yüzleşemedik darbecilerle ve dolayısıyla soğuk savaşla.
diyarbakirda yaptigi iskenceler altinda olen laz kemal'in 'selamini getiren' rizgari orgutunun militaninca kafasina siktigi 3 kursunla oldurulen iskenceci binbasidir.
http://www.sabah.com.tr/g...leri_pkknin_temelini_atti

edit: I belong to che 'ye bilgi icin tesekkurler.
(#6460278)

kürtlere insanlık öğretmeye çalıştığı için, kürtler tarafından şehit edilmiş türk subayı.

mekanı cennet olsun.
kraldan fazla kralcı, darbeci yönetim tarafından kendisine verilen görevi kötüye kullanan, bugünkü yaşadığımız terör belasının fitilini ateşleyen, şu anda da (allah bilir tabiki) cehennemde cayır cayır yanıyor olması gereken, insan oğlu nokta nokta.

bu ülke ne çektiyse kendini kraldan fazla kralcı zannedenlerden çekti. esat oktay yıldıran da bunlardan birisidir. bugün bile esat oktay yıldıran zihniyetinde olan çevremizde o kadar insan var ki, ne diyiim ben onlara, allah onları bildikleri gibi yapsın inşallah...
kendi deyimiyle 12 eylül döneminde diyarbakır cezaevinin allahı olan yüzbaşı.
allahın rahmeti çok büyüktür ama onu affedecek kadar büyük müdür bilemeyeceğim.
Kendisini öldüren militan, silahı ateşlemeden önce laz kemal'in selamını yollamıştır ve öyle tetiğe basmıştır.

o kadar işkence ettiğin insanın adına gelen selam ile birlikte ölmek ilginçtir...
12 eylül darbesi sonrası 5 no'lu diyarbakır cezaevini nazi kampı işkenceleriyle dolduran türk subayıdır. yaptığı işkenceleri bile okurken insanın kanı donmaktadır. bir mahkumun yerinde olsam kendimi öldürmektense onu öldürmeye teşebbüs ederdim en azından onurumla ayrılırdım bu dünyadan.
(bkz: insan hayvanı)
her duyulduğunda çoğu duyarlı,insanlıktan nasibini almış ve bilinçli insanın içindeki bütün olumsuz duyguları kabartan isminin aksaraydaki şehitler parkında bulunan 45 şehitin adının üzerinde yazılı olduğu anıttan dün çıkarıldığını sevinerek henüz öğrendiğim,kanımca delikanlılık,haysiyet,erdem,onur vb etik değerlerden ve de cahilliğinden bihaber olan ruhsal dengesinin bozuk olduğuna inandığım yaptıklarıyla halklar arasındaki düşmanlığı körükleyen, 40 akıllının çıkaramadığı taşı kuyuya atan deli misali olan insanlığın yüz karası ve hatırası insan suretindeki ne idüğü belirsiz gelmiş geçmiş yaratıkların önde gidenlerinden olduğuna inandığım mahluk..
tarihteki saflarında yerini bulan yeteneksiz ve beceriksiz komutan..
kürt kominler için iyi anılar hatırlatmayan şehit subay. mazlumları dürttüğü de söylenir.
öldükten sonra adına şehit denilerek mezarında yatan şehitleri; bu kişiye ''insan'' veya ''adam'' denilerek insanlığı; öldüğünde tabutuna sarılan bayrağı bile utandıran ruh hastası, sapık, işkenceci, katil. bir de adına oğulları tarafından açılmış bir hayran sayfası var. söylenecek pek bir şey yok.

http://www.facebook.com/a...d=125947974221&v=info
kahraman türk subayı. kıbrıs gazisi. pkk lı süzme halis katıksız hain orospu evladı tarafından katledilmiştir. vatanına milletine hizmetini canıyla ödeyenlerden .
(bkz: rizgari) adlı pkk gibi kürtçü bir terör örgütü tarafından öldürülmesi bütün solcular tarafından destan gibi anlatılır.
solun bu pkk hayranlığı neden bitmez?
benzeri suikaste kurban gitmiş bir başka faşist için,

(bkz: ethem ekim)

bu faşisti temizleyen pkk ya da rizgari değil tikb'dir. yani şu bildiğiniz türkiye solu.
ulus toplumcu kahraman türk subayı.
sadist.

kahraman olarak tanımlanması türk halkına ihanet.
Devletin bile kendisini korumadığı subay pardon sadist. madem kahraman birisiydi neden emekli olduğunda koruma bile verilmedi kısacası devlet bile kendisini silmiş bazılarıda hala avukatlığını yapıyor yok kahramanmış da şehitmişte bildiğimiz darbecilerin kullandığı sonra çöpe atttığı tiplerden biri başka özelliği de yok.
güncel Önemli Başlıklar