1. 1.
  diyarbakır cezaevi ni iskencehaneye cevirmesi ile pek cok insanın intikam için pkkya yönelmesine önayak olmus sadist yüzbası. 1974 de katıldığı kıbrıs harekatında tanıklık etiği iskenceleri cezavinde pratiğe döken yıldıran, 22 ekim 1988 de istanbul kısıklı 'da otobüsle yolculuk yaparken otobüsteki bir pkk lı tarafından * başına üç el ates edilerek öldürmüştür.

  (bkz: mazlum doğan)
  (bkz: kemal pir)
  (bkz: necmettin büyükkaya)
  20 -32 ... orloff
 2. 2.
  (bkz: işkenceci)
  7 -7 ... vend avesta
 3. 3.
  yaptıklarının karşılığını bu dünyada görmüş rahmetsiz yüzbaşı.
  16 -18 ... istanbul icin efkar vakti
 4. 4.
  pkk ya büyük katılımların olmasını sağlamış, pkk nın en sağlam, korkusuz, her örgütün isteyebileceği çekirdek kadrosuna kavuşmasını gerçekleştirmiş kişi. Bundan sonrası kolay gelmiştir. Ülkenin kalkınmamasındaki en büyük etkenlerden birisi haline gelmiştir PKK olayları.

  PKK olaylarının, kürt sorununun tamamen çözümlenmesi için, bütün tarafların görülmemiş hesaplarını görmeleri ve kıçları üzerinde rahat bir şekilde oturmaları gerekmektedir. Sorgusuz sualsiz katledilen binlerce kişinin hesabının verilmesi gerekmektedir. Bu hesabın en başında diyarbakır cezaevi 1981-1984 olayları gelir. Devlet ne zaman bu dönemin hesabını verir, işte o zaman sorunda biraz mesafe katedilmiş olur.(sorgusuzca eksileyecek kişilere bildiririm: PKK nın yaptığı katliamların da hesabı görülmelidir.)

  Öğrendiğime göre adı geçen kişi 1988 yılında kafasına sıkılmak suretiyle, eşekler cehennemindeki yeri garantiye alınmıştır. Ama bu hesabın bir kişi ile görüleceğini sanmak, aptallık olsa gerekir. Bu kişinin devlet tarafından yargılanması gerekirdi. Şimdi resmi olarak şehit olmuştur, yamulmuyorsam ankarada bir tugayda bir yerlere ismi verilmiştir. Şimdi böyle insan dışı işler yapan kişinin ismi artık belkide türkiye cummhuriyeti kadar yaşayacaktır. Bundan utanç duyması gerekenler ise biz insanlardır.
  15 -19 ... cettox
 5. 5.
  "kendi insanlarımız, neden düşmanımız oldular?" sorusuna verilebilecek cevap içinde sıralanacak etkenlerden biridir kendisi...

  yaptıklarıyla, yıldırdığını/yıldıracağını sanmıştır; ama yıldıramamıştır, yıldıran...

  daha da büyütmüştür yangını! ve gün gelmiş; kül olmuştur, o yangının içinde ...
  11 -7 ... babach
 6. 6.
  senin yatacak yerin yok deyimini sorgulatan ölü. zira o bile yatacak yer bulduysa bu deyim kofti demektir.
  9 -12 ... editor
 7. 7.
  diyarbakır zindanının baş işkencecisidir köpeği jo ile birlikte. insanlık onurunu o kadar ayaklar altına almıştır ki adı tarihin sayfalarına kazınmıştır.
  6 -7 ... demokles
 8. 8.
  diyarbakır cezaevinde yaptığı işkencelerle pkk'nin doğu'da ve güneydoğu'da taban bulmasına neden olan ve binbaşıyken 1988'de ümraniye'de kurşunlanarak ettiklerini biçen kişi. eğer pkk'nın tabanını kurutmak istiyorsanız hem toprak reformuyla bölgedeki feodalizm kaldırılmalı, hem de 12 eylül'le hesaplaşılmalıdır. yoksa açılımla maçılımla bir yere varamayız.

  edit: eksileyenlere sözüm. güneydoğu'ya gittiğim için oradaki sorunları bilirim. yazik ki 17 yıl pinochet çizmesi altında inlemiş şili gibi yüzleşemedik darbecilerle ve dolayısıyla soğuk savaşla.
  23 -9 ... cemali
 9. 9.
  diyarbakirda yaptigi iskenceler altinda olen laz kemal'in 'selamini getiren' rizgari orgutunun militaninca kafasina siktigi 3 kursunla oldurulen iskenceci binbasidir.
  http://www.sabah.com.tr/g...leri_pkknin_temelini_atti

  edit: I belong to che 'ye bilgi icin tesekkurler.
  5 -8 ... sedas
 10. 10.
  (#6460278)

  kürtlere insanlık öğretmeye çalıştığı için, kürtler tarafından şehit edilmiş türk subayı.

  mekanı cennet olsun.
  34 -46 ... david brent