öğrenince çok şaşırılan bilgilerden biridir. öğrendiğime göre biri doktor biri mühendismiş. demek ki kızlar boşuna demiyor; beni ne doktorlar ne mühendisler istedi de ben gitmedim derken.
doktorların ve mühendislerin yüz karalarıdır kendileri...

edit: mühendisler olarak ajdar ile ilişiğimizi kesmiş olup, yaptıklarından mesul değiliz.
Birisi bu Ajdar'i cok pis kandırmış, yoksa öyle birinin mühendis olabileceğini sanmıyorum. Hatta çok iyi oyuncu da olabilir, bizi kandırıyor olabilir.
burası türkiye.
demet akalın ın evlendiği , sinan akçıl ın şarkı söylediği bu dünyada her şey mümkündür.
(bkz: beni ne doktorlar ne mühendisler istedi)

böyle doktorlar böyle mühendisler isterse evlenmezsin tabii...

durumuna örnektir.
popstar jürisi tarafından elendiğinde "Ben aptal degilim, makina mühendisiyim" diyerek ajdarın vurguladığı durumdur.
vah vah başımıza taş yağacak dedirten durumdur.
çalışmaktan kafaları iyi olmuş hesabı.
onlar bile bu meslekleri yapıyorsalar..
üniversite adaylarının rahatlaması gereken bi durum.
biri kadın sapkını, biri kendi hayal dünyasında yaşıyor. ikisinin de tek ortak yönü kariyerlerinin çok dışında hayatları olmasıdır.
ülkenin eğitim sorununu en güzel şekilde ortaya koyan örneklerdir.
armağan çağlayan'ın hukukçu olması gibidir.
aslında çok zeki olduklarını bu sayede salak rolu yaparak milleti kandırıp gündemde kalmayı başardıklarını gösterir. bu sayede binlerce lira kazanırlar tabiki.
üniversite sınavında matematikte yanlışları doğrularından çok olan kardeşimin bile mühendisliğe girdiği göz önünde bulundurulunca ajdar pek şaşırtmamaktadır. ama erol köseninki gerçekten başarı.
bu mesleklerin gözden düşme nedeni.
üniversite sınavının gerçekten zekayı ölçmemesinin sonuçlarından sadece ikisidir.
alandaki tercihlerin azalma sebebidir.
güzel ülkemin ne halde olduğunu gösterir durumdur kendisi.