Adamın prestijine, itibarına ve kazancına bakan ve onunla kendini tatmin eden kadındır.
boş işlerle uğraşıyor insanlar. önemli olan karakter, ahlak, edep, merhamet, vicdan vb. değerlerken. kızların baktığı yakışıklılık, kas, para, makam, mevki, araba vb. maddi şeyler.

tamam kız doktordur babası fabrikatördür, kainat güzelidir bir nevi anlarım ama kız hiç bir vasfı yok basit bir işte çalışıyor, eğitim durumu lise, çirkin eee beyaz atlı prens , 5 lira farkla beyaz at boynuzlu olsun mu ?

önceden doktor kız hastahanede çalışan görevli bir erkekle evlenmiş adam lise mezunu bile olmaya bilir. daha bir sürü örnek var. ama günümüzde aşk felan hikaye sonra mutsuzum dövdü, aldattı, şiddet uyguladı. kalbini seçmezsen oda seni para, makam mevkisiyle satın almış gibi görür.

ben erkek olarak sadece kalp ve karaktere bakarım gerisi boş iyi bir insansa. belki durumu yoktu hayat şartları elvermedi. birde hani hayat müşterek ya.
ama ne bilsin gold digger lar sevgi, aşk, mutluluk.
Ne kadar kazanıyor bana Mac in studio fix fondötenini alabilir mi diye hesap yapıyordur...
Normal bir durumdur.
Boş adamla ilgilenecek kadar dangalak değilse bakar.
Aklı başında her kadın karakter ve mesleğe Bakar.
Mesleğe bakmak zengin koca avından daha masumanedir.
Genelde böyle bir şey parasal sorunları çok takmayan kendine güvenen kadınlar tarafından önemsizdir. Ama amacı erkeğin kanını emmek ise...
bir insanın mesleki kariyerine, dolayısıyla parasına bakılmasındaki yanlışlığı anlayamamış kadındır. erkekler binlerce yıldır evrim sonucu olarak "sağlıklı çocuklar doğurma" eğilimlerimizi kontrol ediyor. anaç tavırlarımız varsa ekstra hoşlarına gidiyor. güzelsek sağlıklıyız, büyük memelerimiz varsa emzirebiliriz ve geniş kalçalarımız varsa daha rahat doğum yapabiliriz. peki erkeğin parası yoksa? güçsüzse? yeterince zeki değilse? hadi biz çocuklarımızı sağlıklı doğurduk, hangi parayla büyüteceğiz? tüm bunların aslında çok eski içgüdülere dayandığını anlayamayanlara laf anlatmaya çalışıyoruz. para ilk kriter değil ama sonuncu olmak zorunda da değil. bir tek paranız var zaten neyin tatavası lan bu?
Pezevenk değilse sıkıntı yoktur. Korkudan bakıyordur.
Doğrudan Mesleğine değil ama kendinize olan denkliğine ve hayatını birine yaslanmadan idame ettirme potansiyeline bakmanız daha doğru olabilir.
Bunun için de yadırganmaması gereken kadındır. Aynısını erkekler de yapıyor bu devirde. Yapmayan kadın da erkek de var. Kişisel bir tercih tamamen.
Baksın baksın karton topluyom ben.
Bakacak da anlayacak sanki.