bugün

halihazırda hoşlanıyordur, aşık olacaktır.
utangaç falan değildir. iki kız arasında kalmıştır. seven erkek söyler.
vardır bir sıkıntı muhakkak. erkek kızdan hoşlanmıştır fakat söylerse bir şeylerin değişeceğini bilir. eğer reddedilirse durum karmaşık bir hal alacaktır. muhtemelen reddedilince bağlılık artacaktır ve aşık olacaktır. eğer ki kabul edilirse o zaman da bağlılık ona rahatsızlık verecektir, yavaştan değişmeye başlayacaktır ve işler hepten sarpa saracaktır. yukarı tükürsem bıyık aşağı tükürsem sakal hesabı. söylenmemesi durumunda da insanı içten içe bitirebilecek bir durumdur ki hepsinden beterdir. yani her şekilde beterdir. hayat da öyle değil midir zaten...
aylardan nisan, günlerden pazar ve bahar.
Şemsettin aşık olduğu komşu kızını, mahallenin parkında tek yakalayacak ve ondan çok hoşlandığını itiraf edecektir.
nihayet beklediği fırsat eline geçmiş, Aslıyı bir bankta çekirdek çitlerken tek başına yakalamıştır.
-merhaba aslı
-merhaba şemso
-aslı ben bir şey diyecektim
-seni dinliyorum
-şey, kem küm...
o arada aslı'nın telefonu çalar, arayan erkek arkadaşı Kenan'dır.
seni çok özledim aşkım der aslı, eve geçince ararım.
öptüm tatlım.
-buyur şemso sen ne diyecektin?
-hiç, bye.
birsürü sebebi olabilir hepsi de bahanedir. söyle gitsin lan. hayır derse biter, evet derse devam eder. böyle fani şeylere kafa yoruyorsunuz.
Maldonado misali garantici adamdır. inceden zarflamış, yanıt alamamıştır.
söyleyen binlerce delikanlının heder olup gitmesine, derbeder olup kendini içkiye sigara vurmasına şahit olduktan sonra söyleyememesi değilde söylememesi daha hayırlı sanırım. bırakın agalar kız sizden hoşlanıyorsa, yani karşılığı varsa o söylesin. hiç boşu boşuna üzmeyin tatlı canınızı.
(bkz: badak)
son yillarda hep icinde oldugum durumdur.
cok ipne bir durumdur.
baska kizlara bakinca aldatmis hissediyorum cok malcadir.
gorunce heyecan yaparsin mallik katsayisi tavan yapar.
kızın başkalarıyla takılmasına mahkum olacak erkektir.
küresel ıkınmadır.

her ıkınmada olduğu gibi yüzünü kızartıp çıkarmalısındır dışarı.*
Utangactir veya gururludur.
Kızın sevgilisi olduğunu öğrenmek.

sevgilisinin kankanız olduğunu öğrenmek.

bunu kankanızdan öğrenmek.
ergenliğinde kendine güveni olmayan (ben dahil) herkesin başına gelmiş bir durumdur. sonucu "platoniğe bağlamak" tır. erkin baba, orhan baba, neşet baba dinleyerek atlatılmaya çalışılsa da pek bir faydası olmaz.
Ömür boyu elini sikmeye mahkum erkektir.
(bkz: özgüven eksikliği)
Reddedilme korkusu nedeniyle oluşan durum. Bazıları bu konuda tecrübeli olup çoğu kez yüksekten düşmüştür. Dolayısıyla ağzı sütten yanan yoğurdu üfleyerek yer.
Utangaç olduğunuzu gösterir.
aaa ben evet söyleyemiyorum.. Çünkü, çevreden çekiniyorum, arkadaşlarından çekiniyorum, rahatsız etmekten korkuyorum..Ne yapıyım Allah ta bela mı böyle vermiş
ya söylediğinde kaybetmekten korkuyordur ya da hatunun terslemesinden.

ikiside kötüdür genelde bunu duyan hatunlar muhabbeti keserler erkekle.
kendi içinde cesaretlenip cesaretlenip kıza karşı hepsini unutup kendi içinde yaşayıp bitirmesiyle sonuçlanan özgüven eksikliği.
Erkek genelde balık burcu olur ve karşısındaki kızı çıldırtır.
Reddedilmeyi kabul edemeyecek şekilde utanmak ya da gurur kaybını göze alamayacak kadar sevmemektir.
Bir fıkrayı aklıma getiren olay

Kekeme bir adam varmış kasiyer bir bayana aşık olur ama kekeme bu ya "hanfendi sizi seviyorum,benimle çıkar mısın " hemen diyemeyeceği için eve gider 1 yıl boyunca bunu ezberler ama bunu sadece bir kere söyleyebilecek neyse gider ezberlediği gibi söyler lakin kadın dalgın olduğu için "efendim anlamadım der" kekeme abimiz de tek hakkını kaybettiği için "a-a-a-nan-ın a*ı" der.