bugün

Kişisel gelişimini tamamlayamamış erkek için geçerlidir. Belirli bir olgunluk seviyesinde olan erkek için seks belki de en düşük beklentidir.
ilişkide Seksten önemli şeyler;
- güven
- sadakat
- şefkat
- bir olabilme
- biz olabilme
- konuşmadan da anlaşabilir hale gelme
- huzur
- paylaşım
- hayat arkadaşlığı
Vs vs...
yüzeyde böyle görünse bile, derinde böyle olmayabilir.
mesaj atabilmek için ağzımızla kuş tutmamız yeterli olacak mı acaba.
alakası olmayan tespit.

ben istiyorum ki eşim bana güzel bir yemek yapsın mesela. ben de ona istediği her şeyi alayım. tutsun kolumdan götürsün beni istediği yere. beraber doğayı yıldızları seyredelim. birisiyle yarışırken fifa falan oynarken beni tutsun, gol attığımda sevinsin. kavanozu açamasın ben açıp erkeklik taslayayım. göğsümde uyusun. bunların hepsi olsun seks de olsun. baktığında seks erkek için parayla ulaşılabilen bir şey. bas parayı ispanyolu rusu senin olsun. ama evlenmek istiyoruz neden acaba?
Siz kimlerle takılıyorsunuz anlamıyorum ki.
Öyle bir dünya Yok ilişki kavramında. Hangi erkek sürekli seks peşinde koşabilir bir ilişkide ? Elbette seks olmadan da ilişki yürümez ama yukarıda keshberfonun yazdıklarına ek olarak ;

Şeffaflık,
Dürüstlük,
Beraber gülebilmek gibi kavramları daha önemli hale gelir bir süre sonra..

Yoksa tavşan gibi erkek binde bir çıkar ortaya evliliklerde.
çok yerinde bir tespit. tek beklentim seks. o yüzden bana sorunlarla, dertlerle değil, bir çift dolgun memeyle gelmeli gelecek kadın.
Bir kertenkele ile evlenmişseniz ya da sevgiliyseniz mümkündür. Böyle olmayan erkekler de var neredeler bilmiyorum ama var. Kadın dediğin adamı vezir de eder rezil de demişler. Erkek sanki etmez mi? Asıl erkek eder be.

Kimi ayrılınca sevdiği kadına kaşar muamelesi yapar kimi de kılına zarar gelmesin diye korur kollar. Bunlar karakter meselesi.

Edit: kadın gerçekten kaşarsa onu bilmem ondan bahsetmedim
yalnız ortam leşş..
Genelleme yapmak sadece haksızlık yaparak kendisine zulmedeni vurmaz. Artı erkek düşmanı feministlerin ekmeğine yağ sürer. insan hayatında karşısına çıkan herkes melaike olmayacağı gibi hepsi şeytan da olmaz. Kötü bir tecrübe (normalde her iki tarafda dinlenmelidir) yaşanmış olabilir. Bu kişinin bundan sonra atacağı adımları etkilemesine, hayatı hep negatif görmesine yol açmamalı. Allahtan iyisini isteyin. Sabredin. Olumlu düşünün. Çalışın üretin gayret edin. iyilik yapın kainata pozitif enerjiler gönderin ki, hayata ne verirseniz onu alırsınız. Olumsuzlukları sırtınızda bir kambur gibi taşımayın hayat boyunca. iyiler hep vardı yine olacak. Sana denk gelmediyse iste iyisi denk gelsin. Ama ümitsizce olumsuzca hep suçlayarak şikayet ederek korkarak yaşamak çare ve çözüm üretmek değil belki bir kaçış yoludur.

Özgüveni yüksek cesur yürekli savaşçı, Kendisinin en iyisi olduğuna inanan ve ona göre yaşayan insanlar en iyisini hakettiğine inanır. Çabalarının karşılığını bir gün mutlaka alır ve hak ettiği değeri görürler.
yanlıştır. seksin haricinde masaj da isterim.
işte bu tarz kızlara tek beklentinizin seks olduğunu belli ederek, baya baya özellikle belirterek konuşun ki ilişkinin ilk başında, böyle yetersizliklerini ve yanlış seçimlerini gizlemeye çalışacak malzemeleri olmasin. sizin tüm sevgi ve ilginizi ona bağlamasın.

cidden ben böyle yapıyorum verdiğim değer ilgi, artık kıymet biliniyor. seks için mi böyle davranıyosun tribine girilmiyor, girmek isteseler bile giremiyorlar. çünkü kendi kendilerine en başında zaten o amaçla konuştuk diyorlar. böylelikle tüm oyunları başlamadan bitiyor. çünkü hep bu konu üzerinden taktik geliştirmişler.
dünyanın en boş cümlesi olabilir. insanlar bazen tüm beklenti; sessizce yan yana oturmaktır.
belki de her duygusal beklentisinde hayal kırıklığına uğradığı için bu hale gelmiş erkektir. Hatta artık böyle bir bekletisi de kalmamıştır?
kısmen doğru. erkeğin evlilikten beklentisi soyunu devam ettirecek sağlıklı çocuklar ve sekstir.

bunun haricinde başka bir şey diyen ağır meriçtir.
Zaman geçtikçe bana da doğru gelen önerme.

40 yıllık evli bir ablamızdan duymuştum "evliliğin uzun ömürlü ve mutlu olmasını istiyorsanız erkeğe yatakta hayır demeyin ve onu orada mutlu edin. Gerisi onun için önemli değil zaten." Cümlesini.

O zamanlar saçmalıyor demiştim.
Ama sonra süren evliliklere ve bitenlere baktım, haklıydı.
Haklı.