bugün

saçını uzatmış erkek iticiliği. evet erkekler saç o kulak hizasından aşağıya indimi başlıyor o iticilik. hayır üniversiteye geldiniz diye illa o saçlar uzatılacak diye bir kaide yok. bir de saç sakal bıyık karıştırıp maymun gibi dolaşanlar var. ergenlikten mi çıkamadınız yoksa. hayır yani uzun saçın, sistem karşıtlığı ya da entellik simgesi olduğunu hala düşünen var demek ki.
sistem karşıtlığı ve entellik ile alakası kurula kurula bitmeyen önermedir. halbuki, yalnızca görünüş ile ilgili bir tercih detayıdır. aitlik hissi ile özdeşleştirip uzatandan zaten hayır gelmez.
büyük bir genellemedir, zira zaten dış görünümde kesin hüküm başlı başına bir genellemedir.

dış görünümde iticilik kişiden kişiye değişimi olası bir durumdur.
bununla birlikte: "erkekte uzun saç iticiliktir" diyen zihniyet, hiç mi uzun saçlı beğendiğin erkek olmadı? sorusunu akıllara getirebiliyor. oldu ise bu kesin yargı ne? yahut olmadı ise o vakit kutlamak gerekir..

+ Şukufe kalk bakalım kızım, söz sanatlarından tezat'lık ile ilgili bir örnek ver bize..
- ımmm şey hocam.. mesela: erkeklerde uzun saç iticiliktir, fakat ben johnny depp'i çok beğeniyorum..
+ afferin kızım, otur..
- Ali sen kalk oğlum bi örnekte sen ver bağalım.
+ Hocam Şukufe arkadaşımıza katılıyorum amma banane saçının uzunluğundan insan insandır. ehhehh
- Sanada afferin oğlum, kaçamak bir cevap verdin fakat insanları yargılamadığın için.
yanlıştır. uzun saç kimisinde mıknatıs etkisi yapar. düzenli olacak orman kaçkını gibi dolaşırsa itici olacaktır ki saç kısa olsa da öyle biri iticidir.
saçlarım 4 senedir çok kısa ama bir çekiciliğini görmedim.
Bazısına çekici gelirken bazısına itici gelmesi doğaldır.
(bkz: Kime göre neye göre)
bari arkana ''erkeğim'' yaz da boşuna heveslenmeyelim amk.
kızların doğal görüneceğim diye dayım gibi meydanda gezmesinden kat kat iyi olan durumdur. asıl iticilik aşure kazanı gibi götü olan bir kızın kendine yakışmayan şeyleri giyip göz zevkimize tecavüz etmesidir.
sana nedir bana nedir. ister ise ayağına kadar uzatırdır.