bugün

Yapamadıklarımı yazsam daha kısa sürer...
fırında piliç tandır--silkeleyince etler kandiliğinden dökülüyor.
mangal, kebap, pizza, sucuklu yumurta, makarna, kıyma, hıçın, poğaça, menemen.
makarna kesinlikle. erkeklerin (bkz: pastafaryan) olma olasılığı daha yüksektir, çünkü makarna yemek ve bira içmek dinin ibadetleri arasındadır.
".. cins-i latifi etkilemede büyük rol oynar." *
(bkz: güveç)
şimdi efenim kendimi övmek gibi olmasın çok iyi makarna, pilav, mangal* ve çok iyi kahvaltı hazırlarım. nev-i şahsıma münhasır bir sahanda yumurta yapma şeklim vardır. ayrıca önceden çiğ pişrdiğim baklagiller yemeklerini de artık tam manasıyla pişirebiliyorum. sıradaki hedeflerim arasında mantı açmak*, ali nazik ve hünkar beğendi yemekleri var. *
erkeklerin yemek yapmada kadınlardan daha yaratıcı olduklarını, kadınların moda mod yemek yapmada, dolayısı ile bilinen yemekleri yapmada nerdeyse hatasız olduklarını iddia edebilirim.
(bkz: iki yumurta bir sucuk)
lülük ekşilisi. süper süper.
rachael ray o gün ne yaparsa yapabiliyorum.
yapamayacağı yemek yoktur.zira en iyi aşçılar erkeklerden çıkar yeterki deneyip tatbik etsinler.hiç bir restaurantın,lokantanın veya bir otelin mutfağında çok iyi bir kadın aşçı görmedim.
erkeğine göre değişir bu yemekler, erkekler birçok yemeği yapabilir ancak lezzet konusunda
hiç bir zaman, bir kadın kadar başarılı olamaz.
(bkz: kendim)
Erkeklerin yapamayacağı yemek yoktur, işine gelen herşeyi yapar.
en iyi aşçılar onlar olduğuna göre her şeyi yapabilirler.
isteseler gayet her şeyi güzel yaparlar internetten araştırıp filan ama bu seferde kız arkadaşlarının yaptıklarını beğenmezler eleştiri yağmuruna tutarlar hangisi daha iyi acaba erkeklerin yemek yapması mı yapmaması mı?
mantı zeytinyağlı yaprak dolma içli köfte gibi yapımı zor yemekler dışında tüm yemekleri yapabilirler.
kabuklu yumurta , yanmış tost..
makarna, domatesli makarna, patatesli makarna, sosisli makarna, salamlı makarna, ton balıklı makarna, bezelyeli makarna, salçalı makarna, yoğurtlu makarna, ketçaplı mayonezli makarna.
leğende salata.
kaşarlı omlet denemiştim. Görünümü harika olmasına rağmen yiyemeden çöpe atmıştım. Bir daha da elimi sürmem.
o an mevcut olan hangi malzeme varsa, ortaya çıkacak her türlü gıda oluşumlarıdır. genelde adı olmaz. örneğin, "bak bugün patatesle tavuğu karıştırdım, içine pırasa attım. baktım dolapta havuç var, dayanamadım doğradım. karabiberi de dayadım. oh yemek işte. ekmeği ban ban ye." gibi.
mantarlı tavuk sote.
(bkz: daşşak kebabı)
yapmamak en iyisidir birkeresinde bey yumurtayı birden ziyan etmiştim.