bugün

Merak konusudur.
Benim ki joker ile sınırlıdır. Bir gün makyaj yaparsam joker makyajı yapıp etrafta why so serious diye gezmeyi düşünüyorum.
rimel, fondöten, far, ruj, allık, pudra, eye liner, oje, lip stick, rastık aha bu kadar.
(bkz: hile)
Rimel ile maskaranın aynı şey mi olduğunu aralarında tartışmak.
Ruj dudaga, oje tirnaga surulur. Fondoten yanaklara, rimel kirpiklere... Allik alina olabilir mi acaba?
Kozmetik deneyimim olduğu için oldukça fazladır.
Kadınların uğruna ruh hastası olduğu süslemedir.

yav sen sabah 7:30'da derse geliyosun, bi saat yol desen, bi saat uyanma ve kahvalti desen; o bi ton makyajı ne ara yapıyosun lan insan üşenmez mi amk.
(bkz: pasta cila)
ilk olarak güzelce bir sıva çekilip, ardından astar uygulanır sonra giyilen kıyafete, gidilen yere ya da amaca göre son katman olarak boya sürülür.
Makyajda kullanılan boyada Yağlı boyalar tercih edilmemekle beraber su bazlı boyalar revaçtadır.
Far gözlere, rimel mi maskara mı ne işte o kirpiklere, ruj dudaklara sürülür iken, fondoten sıva niyetine kullanılan gereçtir. tonlarına göre ölü teni renginden zenci tenine kadar geniş bir renk skalası bulunur..
Kalıcı bir ruj un 46 lira olduğunu biliyorum. Kalıcı da değil ayrıca.
dudağa sürelen rujdu galiba bi de far vardı :( tentöten gibi bişey de hatırlıyorum ama emin olamadım şu an.
mantoloma.
ben kızım ve erkekler hic duymadigim makyaj malzemelerini siralamis buraya. makyaj yapamamak suc mu?
dün derste oyunlar 1'i açıp makyaj yapma oyunu oynayan kız sayesinde yüksek lisansımı çaktığım topic.
Bir kadina makyaj yapabilecek derecede olan bilgidir. Fazla zor olan bir şey değildir. Hele de makyaj malzemelerinin ismi hangisinin nerelerde kullanıldığını bilmek çok kolay.
Götüme kaş göz cizsem senden guzel olurum. Net.
Boya badana.
Her hafta mesaj atan watsons yüzünden bir hayli fazladır.

Yine de buralardan alışveriş yapmayın. Mac var ne güzel.
Ya aşkım o gözünün üstüne sürdüğün şey var ya hah hah o sarılık ya akmis gibi der. Sonra temizlrmeme yardım eder.
Az önce ojeni ben surebilir miyim diyen sevgili sevgilime, şimdi o kurumaz aksam surersin dedigimde hayır ya rujdan bahsetmiyorum cevabını aldım.
Kafası karışmıyor degil.
Hava yastığı hayat kurtarırken, makyajı da silebilme özelliğine sahiptir.

görsel
Valla benimkinin maşallahı var her konuda illa bilgi sahibi olacak ya. ilk buluşmaya sıfır makyaj gittim zaten pek makyaj seven birisi de değilim. Neyse bu zamanla bol rimel çok yakışır, uçuk pembe ruj sana gider, bold eyeliner gözlerini belirgin gösterir diye diye benim 338.720 makyaj videosu izleyerek eyeliner sürmeyi ve makyaj yapmayı öğrenmeme vesile oldu. Birde üzerine demez mi çift kuyruklu eyeliner yuh dedim devenin örekesi. Adam benden iyi biliyor herşeyi.

(oje konusunda da ısrarlar var ama ayakta kullanıyorum şimdilik elime sürmeyi düşünmedim daha.)
makyajı göz kaleminden ibaret olan kızlar candır efenim, geri kalan tüm kızlar için;

(bkz: filli boya)
kadınların kullandığı rujun hangi renk olduğundan ibarettir.