bugün

sahip olana kadardır. sahip olduktan sonra evdeki bir vazo kadar bile değeri yoktur aşık olduğu kadının .
işte buna gülerim arkadaş! hanım kızımız erkeklerle aşk yaşıyormuş ama farkında bile değil ki; erkekler onun peşinden 'kaşar' diyor. 'hacı iyi sağıyorum kızı, 3 gün aramıyorum, sonra hata ettim gel buluşalım dedikten sonra pat pat pat' gibi konuşuyorlar büyük olasılıkla. yaşı olmamış 18, tecrübesi buradan bağdat'a yol yapar ama. bilir ki bütün erkekler odundur, bilir ki bütün kızlar romantiktir. yazık be, kendini çok kullandırmış akıllı! sanırım o yüzden ağzı bu kadar bozuk...
bu tanıma göre bu şahıslar aşk yaşamıyor, aşk yaşadıklarını sanıyordur.
erkeklerin veya kadınların aşk anlayışı diye bir genelleme yapılmamalı. velev ki aşk denilen şey cinsellikten ibaret değildir. eğer öyle yaşayan varsa aşk anlayışı olmaz. bu tanıma göre başlık şöyle olmalıdır; erkeklerin cinsellik anlayışı. gerçi orasıda bu tanıma uymaz neyse vesselam.
erkeklerin ask anlayışı genelde şiir olmuştur. ferhat mecnun ve dığerleri. kadının ask anlayışı daha realist. para rahat yaşam gıbi insancıl seylerdir
(bkz: vur kaç)
aşk anlayışı olarak tanımlanması yanlış olan durum.
başka bir adı olması daha muhtemel.
zira günümüzde romeo juliet misali olmasada kabul edilebilir ölçüde yoğun ve güzel yaşanan aşkların varlığı görülmektedir.
kadınların anlamayacağı derecede çocuksu duygulardır. beni bırakma diyip diyip kendisi bırakanların anlamayacağı duygulardır.
çoğu zaman arzulamayla karıştırdıkları hevesleri geçince eskilerinin yanına çok çabuk koydukları şeydir. zira daha birini bitirmeden bir diğerine geçişte çok başarılı oldukları kesin.

ama yokmudur aşık olanları illa ki vardır. ben bi defa gördüm, çok cahildim ve çok toy yada aşk beceriksizi ve yahut tecrübesiz artık ne söylenirse çabuk harcadım kıymetini bilemedim.
sen elmayı seviyorsun diye elmanın da seni sevmesi şart mı?
eğer yaşadığı aşksa bulutların üstüne çıkarır erkek sizi. sıkılsa da, yorgunluktan ölse de gıkını çıkarmadan, hatta size yardımcı olarak alışveriş yapar sizinle, saatlerce hem de. gece onu uyandırıp su isterseniz kalkar getirir, sonra öper tekrar uykuya dalmadan. eğer erkek aşıksa bırak en ufak bir sözü, bakışıyla bile anlatır duygularını. o ufacık bakış bile hissettirir aslında aşkının ne kadar büyük olduğunu. eğer erkek aşıksa sekse değil sevişmeye öncelik verir.

daha gençsin güzelim merak etme sen de kendine aşık bir erkek bulursun. *
asla genelleme yapılamiyacak olandır.
eve götürene kadardır. bu erkek tabir ettiğimizin her hangi bir anlayışı var mı ki aşk anlayışını sorguluyoruz? *
(bkz: i am your man)
sahiplenme şeklide kendini gösterir, kıskançlıkla devam eder...
aşk öyle birşeydir ki; * seven insanın kendinden çok karşısındakini önemsemesi, her an onu düşünmesi, onu üzmekten kaçınması ve mutlu olsun diye elinden geleni yapması şeklinde etkileri vardır. kız ya da erkek, eğer gerçekten seviyorsa, aşıksa; herşey sevdiği kişidir, dünya da sadece 'o' vardır, herşey 'o'dur.
hoplatmaktır.
yap-işlet-devret.
yeni bir aşk bulana kadar size duydukları histir.
henüz evrimlerini tamamlayamadıklarından sadece rekabetçilik, avcılık, toplayıcılık seviyesindedir. sonuçta elde edene kadardır. önümüzdeki yüzyılda hissedebilmelerini umuyoruz.
anlayamayan hatunların bok attıkları anlayıştır.
bir başka kızı becerene kadardır.
gerçekten aşık olmuş bir erkek görmemiş kızların bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oldukları anlayıştır.
küçümsenmemelidir. eğer gerçek aşk ise, ağız açık bırakabilcek bir anlayıştır. gerçek değilse zaten aşk değildir ve kızlar bunu "yatağa kadar" olarak yorumlar işte.*
cinsiyet üzerinden genelleme yapılabilecek son şey aşktır sanırım. erkeklerin aşk anlayışı da çeşit çeşittir.
"Bazıları, sen benimsin ama ben kafama göreyim hesabı takılıyor, ama öyle bi dünya yok sikerler tabi. yani en azından akıllı kadın siker"

twitter'da jokato'dan alıntı yapmak suretiyle böyledir. bir de o bazılarını atalım tamamdır.