bugün

entry'ler (58)

erkeklerin en guzel yerleri

aşıksanız elemesiz her yeridir. aşkın gözü kör boşuna demediler.

platonik aşk

baltayı taşa vurmak, dertsiz başa dert almaktır. kanser eder insanı, özellikle arkadaş taklidi yapmaya çalışmak ölümcüldür.

erkeklerin aşk anlayışı

henüz evrimlerini tamamlayamadıklarından sadece rekabetçilik, avcılık, toplayıcılık seviyesindedir. sonuçta elde edene kadardır. önümüzdeki yüzyılda hissedebilmelerini umuyoruz.

sevgilisinin bikini giymesine izin vermeyen erkek

sevgiliye bikini giydirmek istemeyen erkek kadar anlayışla karşılanmayacak erkektir. kadın giyer giymez bilmem ama istemeyen erkek sonuçta ilgi gösteriyor, hoş karşılanabilir hatta "ayy canım benim kıskanır mıymış beni" sempatikliğine bile ulaşabilir. arada minicik tartışmalar bile yaratabilir ama...ama bu izin vermeyen erkek bir siktirip gitsindir. böyle bir kadın da gitsin.

beni aldattın diyen sevgiliye söylenecek ilk söz

- kötü bir sevgilisin. kaç kez ayrılalım dedim, son çare olarak bunu denedim.

işe yarar inanır ve kendini affettirmeye çalışır salak.

erkeklerin sahip olduğu en büyük silah

duruma göre değişir. kadına, yaşadığı topluma, iş ve okul ortamına göre çeşitlilik gösterir.
kodu mu oturtubilmesi x kadın için en büyük silahken y kadın için en büyük zavallılıktır.
ama bir bamya da olsa, beyinsizin teki de olsa yakışıklı olması ve düzgün konuşabilmesi her ortamda lehinedir.

bir kadına edilebilecek en ağır hakaret

bir insana yapılabilecek en ağır hakaret başlığı açılmış ama herkesin ve her cinsin edilen hakareti algılama noktası farklıdır.
mesela bir erkeğe "bamya pipili" demek, "kuşu kalkmaz" demek cinsiyetlere özgüdür. kompleksi olan bunalıma girer, olmayan güler geçer.

bir kadına edilebilecek en ağır hakaret ise kimilerine göre "orospu" olarak adlandırılmasıysa da değildir. her terk edilen erkek bunu eski sevgilisine söylediğinden bir değeri yok.
bence "seni arkadaş olarak görüyorum" çok ağırdır. "dünyanın en çirkin kadınısın" denilmesiyle eşdeğer.

insana ilaç gibi gelen şeyler

sevişmek.

muse placebo radiohead

depresif, ibne ingiliz müzisyenleri üçlüsü.

aldatan erkeklerin cinsel organlarinin kesilmesi

benimle aldatıyorsa kesinlikle karşı çıktığım ama beni aldatıyorsa sonuna kadar katıldığım uygulama.
(bkz: ben güzele güzel demem güzel benim olmayınca)

eski sevgiliyle sevişmek

mastürbasyondur ama tatmin edilen eski sevgiliyi çok özleme halidir. sevişilir geçer.

uyanildiginda ilk akla gelen sey

"sevişmek dururken başka bir şey nasıl akla gelir" diye düşünürüm ben.
(bkz: sabah ereksiyonu)

aldatan kadın

bencillik etmeyen, biri yerken öteki bakmasın diyen paylaşımcı kadındır.
öğrenmesi gereken tek şey, erkeklerin yalan söylenecek kadar önemli yaratıklar olmadığıdır.

aldatan erkek

biriyle evlenmek için birliktedir, ötekisi eğlendiği ve seviştiği kadındır. o yüzden mazur görülmesi gereken erkektir.
aldatılıyorsanız "evlenilecek kadın"sınızdır.

yaşlı kadın genç erkek ilişkisi

taraflardan her ikisi de reşit olmuşsa sorun olmayacak bir ilişki bu. yaşlı erkekle genç kadın ilişkisinde olduğu gibi, kadının aman içerisinde oluşturduğu maddi imkanlar bu kez erkek tarafına sunulur.
cinselliğin tabu olması ve kadınların ilerleyen yaşlarda bunu tabu olmaktan çıkarması erkeğin lehinedir. erkek "verecek mi, vermeyecek mi" meseleleriyle uğraşmaz en azından.
bu da, cinsel heyecan geçtikten sonra bitmeye mahkum bir ilişkidir.

yaşlı erkek genç kadın aşkı

fakir sözlükçülerin birlikteliği para olarak düşünmesi tamamen gençliğe bağlı cahillikten kaynaklanmaktadır. para bu tip ilişkilerin aracıdır yani erkeğin zengin olması ilişkinin kalıcılığı açısından önemlidir, zaruridir. erkeğin sunabileceği maddi imkanları sınırlıysa bitmeye mahkum bir ilişkidir kısaca.
erkeğin ne kadar iyi bir adam olduğu, kadına hak ettiği değeri vermesi vs. hep geçicidir. erkek terk edilmeye mahkumdur kısaca.
fakat erkeğin zengin ve kültürlü olması durumunda sonuç tamamen farklı olur. erkek yaşlanmanın getirileriyle birlikte kibar ve naziktir, kadının bilmediği şeyleri konusunda yardımcıdır. aldığı pahalı hediylerle ise unutulmazdır.
öte yandan, yaşlı genç fark etmez her tipte ilişki bir noktada mecburen tıkanıyor, rutinleşmeye ve can sıkmaya başlıyor.
kadın gençse evlenmeye razı gelmeyecektir ve koşarak genç bir adama gidecektir.

sevgili parasi yemek

sevgili parası yemekten kasıt, yol-yemek vs. giderlerini karşılamak değilse alışkın olmayan kişiler için zor bir iştir. adam yatırım yapıyor size mesela yurt dışına götürüyor, pahalı mücevherler satın alıyor ama ertesi gün kaçıp gitme ihtimaliniz var, vicdansızlık yani.

sevgiliyi sevisirken izlemek

"sevişirken sevgiliyi izlemeyip de ne yapmak?" cevabı verilesi bir durum gibi görünse de öyle değil.

hetero ya da eşcinsel fark etmez, sağlıklı bir çiftin (grup değil yani) seviştiğini düşünelim. çiftlerden biri sevişme esnasında hem sevişir hem partnerinin poposuna, bacaklarına orasına burasına bakıp durur. gurur vericidir böyle hayranlıkla izlenmek ama br noktada konsantrasyon bozucu bir şeydir.
obsesif midir nedir anlamadım ki.

internette kendini teşhir etmek için yaşamak

acınası bir eylem. meseleyi entry, makale, yorum vs. boyutuyla ele almak yanlış. fikir beyan etmek başkadır, hayatı teşhir etmek başkadır.
fakat onları da anlamak lazım. şimdi çektiği boktan resimleri facebook'ta, flickr'da sergilemese yaşamasının ne anlamı kalacak? öte yandan avamlıklarını gözlerimize sokmaları gerekiyor ki karşımızda ne tip insanlar var daha iyi anlayalım.
mesela bunu yapanın gayet sıradan, vasat ötesi bir evi ve hayatı vardır ama evini öyle bir iştahla çekip bloglarında ifşa eder ki bilmeyen Arredamento Mimarlık dergisi için haber hazırlıyor ya da v.i.p. dergisinde haberi yayınlanmış sanır. yazık lan.
tanısanız sevmezsiniz ama.

sevgili secerken dikkat edilecek hususlar

market reyonlarından ürün gibi sevgili seçebilme şansımız olsaydı eğer, yine ürün seçer gibi seçmemiz gerekirdi.
ambalajı iyi görünenlerin aslında içinin kokuşmuş olabileceğini, pek içli görünenin aslında dünyanın en yüzeysel insanı olabileceğini göz önünde bulundurmak gerekiyor. ilişkiden sonra bir ruh hastası olarak karşınıza çıkabilme ihtimaline karşı elinizde bir hekim raporu filan olsa güzel olabilirmiş.
dedim ya, deneyip yamulmadan anlaşılamıyor sevgili denilen baş belası.