bugün

her ne kadar ulkemizde cok fazla bulunmasada amerikada avrupada cokca bulunan kadin tipidir. bu tur kadinlar zengin ve guclu olmalari onlari dominant hale getirmistir. sex and the city deki kadinlar bunlara ornek verilebillinir.
(bkz: mor baş sığınma derneği)
(bkz: hay hay buyursun gelsin)
sanılanın aksine ülkemizde de haddinden fazla olan kadın tipidir. zeki ve özgür olduğunu sanan kadınlardır zehirli sarmaşık misali. erkekler duygusuzca onun tadına bakarken aslında kendisinin erkeği kullandığını düşünür. ama bilmez bunun kendinden başka hiç kimsenin umrunda olmadığını, takmaz arkadaşlarının uyarılarını. sonunda öğrenir babasıyla yaşadıklarının acısını başka yerden çıkarmamayı. bir süre sonra açılır gözleri ve kendini aldatmayacağından emin olduğu, karşısına çıkan ilk erkeği kapatmaya çalışır alelacele. ama alışmıştır duygusuz erkeğe, kudurmuştan beter olur. sonra kabul eder herşeyi ve başlar en iyi bildiği şeyi yapmaya..mukadderat..herkes hak ettiği yerdedir sonunda...
(bkz: yerim ben öyle bayanı)

(bkz: olsa da yesek)
aslında götürülen kişinin kendi olduğunun farkında olmayan kadındır.*
(bkz: nesne olayım götür beni)*
sozluk abazanlari tarafindan:

"nesnen olayim, ozne oldugun cumlelerde istedigin yuklem ile cekip cevir beni **"

seslenislerine maruz kalacak kadindir. allah sabir versindir.