bugün

en büyük hayali evlenmek olan mallardan uzak durun. siz çalışıp çabalayıp bir yerlere gelirsiniz; onlar evde yata yata kıçını büyütüp sizin sahip olduklarınızın keyfini çıkarır.
karizma denen şey kendine güven, yakışıklılık, güzel giyinmek, zeki olmak veya bunların kombinasyonu değildir.

karizma sosyal değerdir. kadınlar, erkekleri sosyal değerce kendilerinden üstün olanlardan seçerler. bu istemeden aradıkları ve bulunca deli oldukları bir şeydir.
dürüst olma ayağına mala bağlamayın. dürüstlük beş para etmiyor sevgili 31 müptelası sözlük erkekleri. kendi menfaatlerinizi ön planda tutun her zaman. olumsuz bir durumdan dahi kendinize faydalı bir geri dönüşüm sağlama çabasında olacak derecede fırsatçı olun. bu kötü bişey değil.
belirli bir karakteristik özellik göstermeyin. bukelamun gibi olun. bu durum yavşaklıkla karşılaştırılmasın zira demek istediğim kendinizi koruma içgüdünüzü her daim güdüleyin.
dürüst ve dürüst geçinen dürzüleri hiç sevmem.
içten içe, farkettirmeden yapılan bencillik geçer akçedir.
son olarak verdiğim nasihatlere, artı oyla karşılık veren dürzünün kalbini, ferasetini sikerim ona göre.
beyler kesinlikle biten cümlenin sonuna -ki eki getiriyorsa muhabbet ettiğiniz hatun, tehlike sınırlarındasınız demektir. patlama öncesi bombayı kuruyorlar demektir. kaçın.
selamualeyküm gençler bakın çok kısa birşey yazacağım;

kendiniz olun, mesela sizden hoşlanan bir hatun vardır, o size zarf atar benden hoşlanıyomusun diye. belli etmeyin, namuslu ayağı yapın, sinir olsun, ilgi göstermeyin, kendi kendinize yetebildiğinizi kendinize ispatlayın. kimseye sebeb sormayın, yani gitmek isteyenlere... yokluğunuz onların varlığına dert olsun, onların yokluğu sikinizde bile olmasın. idealleriniz ve hedefleriniz için en yakınlarınızı bile harcamayı bilin, birilerinin üzerine basın ve yükselin gerekirse... yukarıdan ona üzgünüm demeyin nanik yapın ve ona da iyi bir insan olmanın kazandırmadığını öğretin.

yırtık olun çekingen olmayın, çekingen olacak ne var ki. çingene olun, her ortama girin, am da sikin götte, esrarda için, şakirt demlemesi çayda. bildiğinizi okuyun ama asla ve asla insanların üzerine umut bina etmeyin. hatta dağa taşa umut bina edin ama bir insan üzerine asla... hele ki kadına asla...

her bulduğunuz amı sikin affetmeyin, şimdi adam olun ve konuyu fazla uzatmayın. *
kaşar kızlarla muhabbet edin. konu zaten sekse gelir bunlarda çekinmez sonra bir yakınlaşma bir elektrik bir el değmesi derken sikersiniz.
bir kızdan hoşlandığınız zaman hemen belli etmeyin. arkadaş olun önce atlamayın sazan gibi ama öyle kanka gibi değil niyetinizi hafif hafif belli edin. kızı kulak memesi kıvamına getirdikten sonra açılın. höt diye açılmayın. anladınız mı? sakin oluyoruz. biraz bekliyoruz. ama bokunu da çıkarmıyoruz.
elinizdeki kızın kıymetini bilin.eldeki bir kuş havadaki beş kuştan daha iyidir.
artık kulak deldirmek pekte prim yapmıyor. devir kulak deldirmeme devridir arkadaş.
doğruluğundan şüphe duyulan samimiyeti olmayan tavsiyedir. sen benim potansiyel rakibimsin belki benim verdiğim tavsiye ile benim karşıma çıkma ihtimali olan kızı tavlayacaksın olmaz arkadaş git öğren bizede yumurtadan çıkmıyor bunlar zamanla deneyerek öğreniyoruz.
bildiğiniz konuları konuşun. bilmediğiniz konular hakkında yarum bile yapmayın. kendinize güldürmeyin.
öncelikle sarhoşken bunu sakın unutmayın: eğer pisuvara işiyorsanız doğru yerdesiniz.
Birde bir ortamda özgüveni sizden daha çok olan bir hemcinsinizi gördüğünüzde lütfen bulaşmayın o adama lütfen ya bigün birinize patlar o şahıs çünkü.
Az için aşırı alkollü olduğunuzda telefona sarılıp eski aşkınızı veya arkadaşlarınızı aramayın.
o kadar kız varken gay olmayın.
kızlarla konuşmakta zorlanıyorsanız iletişim kurarken boşa kasılmayın. Ya rahat olun ya da konuşmayın. Kasarak konuştuğunuzda trajikomik bir halde olduğunuzun farkında değilsiniz de uyarayım dedim.
500 küsür entriyi okumadım, siksen de okumam tek tek. şöyle bir göz gezdirdim. "aferin çocuklar, iyi güzel şeyler yazmışsınız" dedim içimden ama okuduklarım için.

söylenecek şeyler çok basit lan aslında. benim iki düstrum var bu konuda sizlere de öneririm. yaşım genç daha 28(ohh) benden küçükler, özellikle bekarlar dinlese faydalı olur evlenip çoluk çocuğa karışanlar da çıksın pazar pikniğe gitsin hanımı çocukları alıp, ev taksidini morgıçını falan düşünsün daha iyi olur.

-am budalası olmayın (bu yeterince açık aslında 500 küsür entrinin hepsine biraz serpiştirilmiş)
-amsalak olmayın(bu ilk maddeyle aynı aslında. bazı yörelerdekiler anlasın diye yazdım)

-ciddi bir ilişki yaşayacaksanız ve hatundan yana en ufak bir şüpheniz varsa katmerli bir şekilde şüpheniz doğrudur. onla bunla eğlenen karılarla evlenip de kafaları yemeyin. hele ki "ben bilmiyorum ve mutluyum" godoşlarından sakın olmayın.

-sakın unutmayın ama sakın "erkek 5 diyorsa 1'dir, kadın 1 diyorsa 5'dir." bu her zaman doğrudur. bunu da ikinci maddeye ekleyebiliriz ama siktiredin. özlü söz akılda daha çok kalır dimi a dostlar?
kızları gözünde fazla büyütme zira onlar da sıçıyor.
kalçası güzel bir kızın arkasından yürürken yüzünü merak ediyorsanız karşıdan gelen bir erkeğin gözlerine bakın erkek dikkatle kızın yüzüne baktıktan sonra arkasını dönüp birde kızın kalçalarına bakıyorsa o kız güzeldir.
Sırt çantanızı da giyin,kaplumbağa gibi de olun.
insan ol evlat.
serseri olun, küpe takın, nerede bir müzik aleti var çalmaya çalışın, asla geleceğinize yatırım yapmayın har vurup harman savurun, sürekli yeni giysiler alın giyin atın sonra da ortamlarda bunun havasını atın, iyi niyetli olmayın yoksa kötü niyetli zannederler. evet bunların hepsini yaptıktan sonra bu dünyada bulunmaz erkeklerden birisi haline gelirsiniz.
Ne efendi olun ne piç.
Ortası iyi.
hayvan olmayın sonra tüm erkekler hayvan oluyor.
küpe tak
kolye tak
bilezik tak
dövme de hadi neyse yaptır bakalım
dar kot t-sort giy karbon giy ne skm giyersen amenna
sokaklarda serseri gibi yürü oda önemli değil banane amk

ama bunları gösterişindeki çekiciliği kulanayımda kızları üzeyime getirme
ama bunları ibneliğimin bir parçası olmasını anlasınlara getirme
ama bunları özentilikten edinipte övülmeyi bekleme.

sonra karşına ben gibi hödük çıkar bütün plan ve projelerini isker atar alimallah.
erkek arkadaslarınızın, dostlarınızın değerini bilin. 20 gram için satmayın oğlum.