bugün

(bkz: nilüfer şebnem ferah)
bir asırda bir kere olsa da sonuç olarak ağlıyoruz.
gerçek değildir.
Yalan olan bir söz.

Ağlar hem de öyle bir ağlar ki.. insan olan ağlar.

Sulu göz bir insanım kabul ediyorum lâkin ağlamamak için kendimi kasarım normalde.

Şu zor zamanlarda kendimi tutamıyorum, ağlıyorum.

Herkes gibi..
Benimde öyle sandığım durum. Babası ölünce eşimin hüngür hüngür ağladığını görünce yanıldığımı anladım. Erkeklerde ağlayabiliyormuş hemde saatlerce.
erkek ağlarsa zayıf görünür.
zayıf görünen erkek ise lüzumsuzdur.

ağlamamalı, içinize atmayı öğrenmelisiniz.

zor, ama mümkün.
evet.
Dünyanın en büyük yalanı. Öyle bir ağlar ki aslında. Ağlamam diyen de gece yastığa kafasını koyunca gizli gizli ağlar ama güçlü ve sert biri gibi görünmek için duygusuz biri imajı çizer etrafına. Sert görünümlü insanların da ağladığına şahit oldum hani. Askerde barış abi vardı nişanlıydı. Yenge ile tartışmışlar ve iş yüzük atmaya kadar gitmiş adamı görseniz var ya taşı sıksa suyunu çıkarır. Kodum mu oturtur bir tip. Lakin gelin görün ki bana sarıldı ağladı adamcağız. Söyleseler sana bu adam hüngür hüngür ağlıyor "yürü git lan ne ağlaması, görmeden inanmam" dersin ama hayat işte, evet.
niye, erkeklerin duyguları yok mu?
Yarrak ağlamaz. Bazen Amına bile koyar.
Erkekler ağlar mı ağlamaz mı bilmem ama toplumsal normları bile bir kenara koyup düşündüğümüzde bir kadın kadar ağlayamazlar. Örnek vermek gerekirse, ben ve erkek kardeşim bu duruma çok uyuyoruz. Şahsen her şeye ağlama potansiyeli olan biriyim. Öyle böyle değil yani. En basitinden sinirlenince bile ağlarım ama sanırım erkeklerde olay öyle işlemiyor. Erkek kardeşimin suratına tükürsem ya Yarabbi Şükür der ya da üzerime atlayıp azılı bir savaşı başlatır. Neyse, sonuç olarak her şeye ağlamak da iyi değil. Çünkü kardeşim bile mantıklı düşünmeyi bırakıp -cidden bırakıyor- beni korumaya ve güldürmeye çalışıyor. Bu dışardan çok güzel bir şey gibi gözüküyor biliyorum ama her zaman güzel olmuyor maalesef. Çünkü bazı durumlarda bana kendimi gereksiz aciz hissettiriyor. Sadece ağlamak istediğim o anda sanki ben aslında o sorunu çözemezmişim gibi mantıksız triplere giriyor. Aslında gayet de çözerim kardeşim ama anlatamıyorsun tabii. Neyse yine de seviliyorsun. Ehehe. Niye bu kadar yazdım bilmiyorum.
Sonuç olarak bence erkekler bebekken çok ağladıkları için artık ağlama ihtiyacı hissetmiyorlar. Yeni teorim çok muhteşem değil mi? Hahahah.
"...diyen seni tanımamış meğer."

Şeklinde devam eden bir şarkı sözüdür.

Onur can özcan- çilingir.
böyle diye diye duygusallığı insan olmaktan çıkarıp sözde erkeklik kalıbına soktunuz.
ağlar efenim ağlar. ağlamayandan kork asıl.

yalan ve manipülatif bir beyandır.
Erkekler sinirden ağlar.
ağlarız lan niye biz insan değil miyiz.
evet ağlamaz.
o kadar.
Külliyen yalan. Kızlar gibi ulu orta ağlamıyoruz fakat geceleri tek kaldığımızda ağlıyoruz. Bizimde kalbimiz ve duygularımız var ulan.
erkekler ağlar, hem de böğüre böğüre ağlar ama siz göremezsiniz...

mahalle baskısı denen zımbırtı yüzünden duygularını belli eden erkek "güçsüz" ilan edildiği için, göz yaşlarını kimse yokken döker erkekler...
Olmuyor olmuyor olamıyor ağlayamıyorum.
ağlıyoruz da dışarı gitmiyor siktiğim gözyaşı .
ağlar. kesin bilgi.

misal dün, 5 yaşına yeni giren büyük kızım arayıp babalar günümü kutladı. ağladım ben de...

bi insanın bu dünyada tadacağı daha güzel bir duygu o la maz!
Puhahahaha ben çok tatlı ağlarım lan.
Dün galatasaray antep maçında gülmekten ağladım amk. Ama nasıl ağlamak.
Ama ben ağlamak istiyoruuum, istemsizce.
gayet ağlıyor yeri gelince.
erkekler de ağlar ama gizli gizli geceleri ağlar. zayılığı gururuna yediremez.
Bir kaç sefer ağladığım olmuştur, sanırım o aralar yükselenim ibneymiş.