bugün

Adamın daha insanlığa ataması gelmemiş ki...
kusura bakmayın da siz kendinizi bizle bir tutmayın hanımlar. tamam hukuk önünde gönlünüz olsun diye eşitiz meşitiz diyoruz ama eşit değiliz. biz aldatırız. siz de afedersiniz eşşek gibi evde bizi bekleyeceksiniz, çocuk bakacaksınız.
Erkek dediğin kadınına sahip çıkar. Sever, öper, koklar, saçlarını okşar. Merhametlidir, vicdanlıdır. Sevdiğinin Derdi olduğunda gözünden anlar. Kadınının bir damla göz yaşına dünyaları yakar; Çünkü kendisi kadınının bir damla gözygözyaşını akıtmaya kıyamazken bir başkasının buna sebep olmasına müsaade etmez.

O sizin dediğiniz erkek değildir efenim. Olsa olsa korkaktır. Elindekini kaybetmekten korkan; ama gözü de dışarda olan korkak.
erkek dediğin ile başlayan cümlelerden geldi başımıza ne geldiyse.

aldatırsa, kendi bileceği iş yaşattığını yaşamadan ölmez.
Bu düşünceye sahip boş beleş eril tayfa, boynuzlarını cilalamalıdır.

(bkz: evrenin yankı etkisi)
Bana imkansızdır bu durum.
Tek eşli karakterde olan biriyim doğamız gereği belki tek eşli olmamız zor fakat ben böyleyim.
Bana göre saçmalık.
E aldatsın aldatmasın demedik ki. Sonucuna katlanır o ayrı.
Adam değilse aldatır tabiki doğru söze ne hacet.
(bkz: bütün sırrı bozdun)
(bkz: baktım)

Erkekliği pislikle ölçenlerin iddiasıdır.
Erkek dediğin insan değil mi? erkeğin aldattığı kadın insan değil mi? Sadakat yahut saygı cinsiyetle göre mi işliyor?
Bunu bu cümleyle özetleyen bütün erkekler namus cinayeti potansiyeline sahip tipler bir de bakarsan. Insan olan aldatmaz bu kadar basit.
Hayır kim vermiş bu özgürlüğü size? Din mi kanun mu? Hayır. Sadce toplum algısı. erkek aldatır olgusu Sadece kadınlar sabırlı olduğundan ve bir seyleri korumaya çalıştığı icin oluşuyor. Bu da has nankörlük.
Of erkeklik yine saçma sapan, milletin işine geldiği gibi ölçülmeye başlanmış.
bunu söyleyen kişinin benimle hiç ilişkisi olmamıştır.