bugün

çok tehlikeli bir süreç bu...

bilişim dünyasına giren ve birilerinin msn adresini hackleyebileceğine gönülden inanan ergen sayısı yurdumuzda hayli fazladır.

yazık lan. nelerle uğraşıyoruz. neden gelişmediğimizin kanıtı işte. gün gibi ortada.
Bir kuul olma mücadelesi.
(bkz: kişiliği bir yere koyma çabası)
en güzel örneği hacker okandır. adam cinresmisitesini hackledi yahuu.
+kanka bir site buldum msn adreslerini çalıyor.
-kimin adresini çaldın şuana kadar.
+ali, ayşe, fatma, nazike..
-nasıl ki?
+çalıyosun işte bilgisayara kayıt ediliyor şifreler.
-eve gidip göstersene.
+(yalan çıktı ortaya) bilgisayara format attım.

(bkz: yalandan öte yol yok)
(bkz: lamer)
ilk olarak msn şifresini çalmaya odaklanıp haftalarca - aylarca googlede "msn hack" tarzı kelimeler aratarak içerisinde trojan bulunan programları indiren (bkz: ava giderken avlanmak) ve güzel bi formatın ardından araştırmalarına devam ederek sonunda bu entry'i bulup msn'nin veritabanına giremeyeceğini ve girmeden şifreyi almanın imkansız olduğunu entry'i okuduktan sonra öğrenen lamerdir.
fazla hackerlık tarihi okumuş ergenlerdeki hevestir.hapse girersin, çıkınca yağlı bir firmada 10000 dolardan güvenlik uzmanı olursun. bir nevi fakirin ekmeği*.

virüs üretenlerin bugünkü güvenlik firmalarının başında olması da tesadüf olamaz. ama bunu anlayacak ergen nerde. adı üstünde zaten.
Bu merak yalnız ve yalnızca sevgilinin msn, facebook vs. gibi hesaplarını hackleme isteğinden gelmektedir.
saçma sapan forum sitelerinde zaman çürütmekle son bulan eşiktir.
facebookta hızlı hızlı şifreyi girince hacker hissiyatına kapılan ergenlerin eşiğidir.
bir zamanlar benimde esiri olup hack sitelerinde kafa patlatıp siteleri hacklemeyi öğrendiğim yaklaşık bir yazımı feda ettiğim zamanlardı. hatta hack sitelerinde hack teamlerde yer alıp moderatörlüğe kadar yükselmiş olsam da zamanla bununda boş bir iş olduğunu anlamamla bırakmıştım. hacker olcaksan gerçekten iyi bir hacker olup programların açıklarını bulup ordan yürüyebilmelisin yoksa bir faydası olmaz ergenlikte eşe dosta hava atmak dışında.
Sikko bir blog açmakla son bulur.