bugün

The girl next door.
alacakaranlık serisi.
Fight club.
Çoluk çocuğa kızıp izlenmiyor artık.
(bkz: incir reçeli)
(bkz: ıssız adam)
(bkz: kurtlar vadisi ırak)
(bkz: kurtlar vadisi filistin)
V for vendetta, fight club.
(bkz: aşk tesadüfleri sever)
(bkz: fetih 1453) * *
(bkz: cem yılmaz fundamentals) * * * *
yıldız savaşları değildir. heves edip de izleyeni görmedim ben, bu seriyi adam gibi izlemek zor zaten. altı film. sıralamasını yapmak için kafasını çalıştırması gerekir zaten. bir heves için o kadar kasmaz. adam gibi izleyip de bu seriyi bağını koparan, iki hafta sonra unutan -ergen de olsa- insan görmedim ben.

harry potter olabilir. ve maalesef yüzüklerin efendisi de olabilir. ama star wars olmaz, zor.
(bkz: my sister hot friend)
incir reçeli, kaybedenler kulübü.
recep ivedik beyler. hem de trilogy. öyle ergen ki bunlar resmen trilogi diye okur. pronunciationını siktiklerim *
(bkz: eternal sunshine of spotless mind)
(bkz: amelie)
(bkz: godfather serisi)
godfather, v for vandetta
böyle filmleri bile gözümden düşürmüştür bunlar...
twilight
v for vandetta
green street holigans.
scarface, v for vendeta, fight club.
amerikan pastası.
Sırf ergenler beğeniyor diye bir amelie filmine başyapıt değil demek saçmalık olur. Gerisi genelde doğrudur fakat ergen olduğu için o da sanatsal bireysel ilgi ve merakını böyle kült filmlere sararak aşar. Bu kült birbirinden başarılı filmler ergenler özentilik etti diye bir işe yaramıyor demek olmaz.

popüler kültür ürünü olan filmler elbette aşırı şişiriliyor zaten bu filmlerinde amacı bu düzeydeki insanları çekip para kazanmak. Bırakın ergenler saçmasapan twilight tarzı filmleri izleyip bir şey bildiklerini sansın zaten birkaç sene sonra bunu nasıl izlemişim derler.
sen to chihiro no kamikakushi bunlarin arasinda yoktur.
http://m.imdb.com/title/tt0245429/
cumartesi gecesi ateşi. ne bilim ben ergenken bu film vardı. john travoltanın gençlik yılları. hey gidi
günler hey.
v fore vandelatta gibilerinden bir film.
titanik zaten bir başyapıttır.
aklıma gelmeyen filmlerdir. sanırım ergen çevrem olmadı.
big fish
3 idiot
requiem for a dream
Fight club ergen filmiyse adamlar filmden anlıyor demek ki. tabi onu dövüş filmi sanmıyorlarsa. tanım: ergenlerin favori filmleridir.
(bkz: fight clup)
(bkz: kaybedenler kulübü)