1. 1.
  adı "ruhların kaçışı" diye türkçe'ye çevirilen japon animasyon filmi.anne babasıyla gezmeye çıkmış ufak bi kız çocuğunun birden tek başına enfes maceralara atılıvermesini konu alır bu film *.vatan gazetesi şu aralar dvdsini de veriyo beş liraya.
  10 ... marmusa
 2. 2.
  (bkz: hayao miyazaki)
  1 -1 ... piano-forte
 3. 3.
  2003 yılı en iyi animasyon oscar ödülü ve berlin film festivali altın ayı ödüllü fantastik ve yaratıcılığın harika noktalara vardığı animasyon film.
  4 ... pink_floyd
 4. 4.
  2001 yılı yapımı animasyon kategorisinde 2003 oscar ödülü sahibi hayao miyazaki filmi.yine 2003 yılında berlin altın ayı ödülü sahibidir.orjinal adı: (bkz: spirited away)

  --spoiler--
  chihiro , babasının iş değişikliği nedeni ile bulunduğu şehirden ayrılmak zorunda olan 10 yaşında üzgün ve biraz da hırçın bir kız çocuğudur. chihiro ve ailesi bu taşınma için yapacakları yolculukta pek çok ilginç şeylerle karşılaşacaklardır.bir mola yerinde mola esnasında anne ve babasının lanete uğraması üzerine tuhaf olayların sadece başlangıç olduğu anlaşılır.kimsesiz görünen mola yeri bir anda yüzleri olmayan ruhların istilasına uğramıştır. chihiro anne ve babasına yardım etmek istese de bu hayalet karnavalının içinde esas hayatı tehlikede olan kişi kendisidir. chihiro korkuyla sarsılırken kolunu tutan gizemli bir yabancı ona yardımcı olacağına söz verir.
  --spoiler--
  3 ... gwaihiri
 5. 5.
  (bkz: ruhuyla sevmek)
  kaçamazsın, elbet seni de yakalar aşk..
  2 -2 ... zargana
 6. 6.
  insanı içine ceken yatmadan once masal dinlermiş gibi film izlettiren saheser.insanın inanası geliyor o kadar nefis.
  3 ... soulmate
 7. 7.
  orjinal adı Sen To Chihiro No Kamikakushi olan, ünlü japon yönetmen hayao miyazaki saheseri.felsesi ögelerin ve japon kültüründen izlerin fazlasıyla yer aldığı film japonya'da sinemalarda en fazla ilgi gören amine olma özelliğindedir.
  harikadır, enfestir, yaratıcısına saygı duyulasıdır.
  4 -1 ... crazy horse
 8. 8.
  büyük usta miyazaki nin başyapıtı, fantastik ögelerle süslü, güçlü çizgileriyle anime sanatının bütün şıklığını bünyesinde barındırıyor. eğer bu ismi duyuyorsanız kesinlikle izleyin ;

  (bkz: hayao miyazaki)
  5 ... 05snoopdogg05
 9. 9.
  (bkz: spirited away)
  2 ... crazy horse
 10. 10.
  film hakkında bir eleştiri yazısı okumak için:
  http://beyazperde.mynet.com/sinekritik/748
  1 ... meister writer