bugün

can ataklı: kendisi cumhurbaşkanımız sayın recep tayyip erdoğan'a muhalif bir yazardır. (olabilir, bunda herhangi bir sıkıntı yok)

sıkıntı şu ki, youtube'da yayınladığı videosunda şöyle demektedir; erdoğan'ın şeçimle gitmesi mümkün değil. gitmesi için çok çok büyük bir ekonomik kriz lazım ama öyle bugüne kadar gördüğümüz krizlerden değil, çok çok büyük ekonomik kriz lazım diyor.
(yani devletin gerçekten iflas ettiği, memuruna, emeklisine, işçisine maaşlarını ödeyemediği, milletin gerçekten yiyecek ekmek bulamadığı gerçek açlığın olduğu bir ekonomik iflas lazım diyor.
öyle lafta değil, kara propagandalarda anlatılan gibi açlık değil gerekten milyonlarca anadolu insanının yiyecek ekmek bulamadığı, açlıktan öldüğü bir kriz.)

ya da diyor çok büyük bir doğal afet lazım.

depremler, orman yangınları, seller gibi ama öyle her zamankiler gibi değil. mesela avustralya'daki çok çok büyük orman yangınları gibi diyor, ülkenin her tarafı neredeyse yanacak. depremler de öyle küçük değil yüzbinlerce insanın öldüğü depremler olacak.

elazığ, malatya depremleri küçük mü, oralarda az vatandaşımız mı hayatını kaybetmiş oluyor şimdi anlamadım?

veya geçen yaz pkk'lı şerefsizlerin yaktığı ormanlar az mı? daha fazlası mı?

yüce allahım sen koru yarabbim...

yazık...

videonun linki : https://www.youtube.com/watch?v=l1T6TKdcXjI
Bir döl israfının fikirlerinden bir tanesi.
Kale alınmaması gerek..
çok zor değil tahminimce seçimler yapılınca gider diye tahmin ediyorum.
görüşlerim değişti baskın seçim olursa gider diye düşünüyordum ama şimdi bence seçim olursa ömür boyu iktidarda kalır demiş.

bir de günümüzde darbe yapılacak kabiliyet yok, günümüz teknolojisi buna müsaade etmiyor diyor.
(bkz: her canlı bir gün ölümü tadacaktır).
Afete falan gerek yok. Sıramız gelince hepimiz öleceğiz.
Erdoğan'ın kendisi zaten doğal afet.ulkede ne ekonomi kaldı ne de liyakat.
madem sözlükte yazıyorsun, imla kurallarına dikkat et sikik dedim kahvehane ağızlı bir hıyara.

21. yüzyılda iflas etmiş ideoloji peşinde giden sivriler ne bilir imla kurallarını, bilmiyorsan öğreteyim. evet.

bu can ataklı denen herif yazar falan değildir, sonuçta eskiden muhabirlik yapan bir elemandır. saçmalaması biraz da ondan ama son tahlilde chp zihniyetli elemandır...
Demokrasi düşmanı bir gazeteci olan can ataklı'nın yeni zırvası... eğer sizde akp gibi insanları görüşleriyle yargılamayı bırakırsanız belki iktidar olursunuz... aksi taktirde akp'den bir farkınız yok...
Doğal afete gerek yok adamın kendisi ve yandaşları doğal afet gibi.Ayrıca seçimle de gitmezler kanımca.
Kendisi buna açıklık getirdi zaten ,sözlerim çarpıtıldı demiş.
Yani Rte kaybedeceği bir seçime girmeyecek, bunun için büyük felaketleri göze almış , kalkması iç büyük felaketlerin olması lazım diye.
doğal afet sayılmaz ama şu sıralar dünyada kuraklık var, hatırlatayım istedim.