bugün

Epsilon program hakkında bilgi sahibi olmayan, bu yüzden KIFFLOM ve Epsilon Program hakkında çıkan haberleri anlamayan, saçma bulan kişiler oldukça var. Bu konuda hem geçmişten gelen Epsilon bilgilerini paylaşacağız, hemde Epsilon tarikatı ile ilgili yaşanan güncel gelişmeleri paylaşacağız.

Epsilon tarikatının başlangıcı 1992 yılında geçen GTA San Andreas'a dayanıyor:

San Andreas

--spoiler--
Epsilon Program Nedir? http://www.epsilonprogram.com

Epsilon Program, San Andreas'ta Cris Formage tarafından kurulmuş dini bir tarikattı. Tanrıları KIFFLOM olarak bilinir. Tarikatın kuruluş amacı, insanları gerçek mutluluğa, huzura kavuşturup daha mutlu bir yaşam sürmelerini sağlamaktadır. Bundan dolayı birçok ünlü isim de bu tarikatın üyesidir (Vinewood ünlüleri de dahil olmak üzere). Fakat bu tarikatın altında bir gerçek vardır ki kimse bilmeyip kandırılmaktadır: Epsilon, aslında insanları dolandırmak, onların dini duygularını, hislerini kullanarak paralarını soymak için Cris Formage tarafından kurulmuş dolandırıcı bir tarikattır. Bundan dolayı Cris Formage, tarikat üyesi olmak isteyen insanlardan ilk önce büyük miktarda para ister. Kısacası aslında büyük bir tezgâhtır.

Epsilon Program'ın gerçekte var olan Scientology inanç akımının parodisi olduğu düşünüyor.

Tarikatın kurucusu Cris Formage, WCTR radyoda DJ Lazlow'un konuğu olarak Epsilon tarikatı ve tantıları KIFFLOM hakkında bilgiler verip bu tarikatın kurallarını paylaşır.

Epsilonism'in Kuralları

1- Dünya 157 yaşındadır.
2- Dinozorlar, insanların güçsüz oldukları için inandığı bir yalandır.
3- Mutlusun, sadece bunu bilmiyorsun.
4- Hepimiz aynı ağaçtan geliyoruz.
5- Herkes birbiriyle akrabadır, kırmızı saçlı insanlar hariç.
6- Sperm diye bir şey yoktur, biyoloji öğretmenlerinin uydurduğu ve her şeyiyle birlikte hiçbir zaman söylemeyediğin bir yalandan ibarettir.
7- Erkekler haftada dokuz yeni partnerle yatmalıdır. Eğer kadınların günde beş erkekle yatmaları gerekiyorsa, kadınlar temmuz ayı haricinde altı yeni partnerle yatmalıdır.
8- Uzaylılar vardır ve yeryüzündedir. Eğer doğum leken varsa, 4.paradigma imparatoru Kraff'ın soyundan gelmiş olabilirsin.
9- Ağaçlar konuşur, fakat sadece bazı insanlar onları duyar.
10- Bir şeylere inanan insanlar ateistlerden daha uzun yaşarlar ve yeteri kadar emin olmak için ölümsüz bir yaşama sahip olurlar.
11- Bunlara inanır ve Epsilonizm için kesenin ağzını açarsan, mutlu bir yaşam sürersin. Aksi takdirde kaderine terkedilirsin.
12- KIFFLOM - MUTLULUK SENiN! KIFFLOM!

görsel
Yüzdeki leke: Sitede gördüğünüz insan yüzü resminde göz çevresinde lekenin haritada bulunan bir yer olduğu sanılmakta. Bu yerde gizli şeylerin olabileceği düşünülüyor. Ancak yapılan araştırma haritada bu lekeyle değil aynı, benzer birşeklin bile olmadığı yönünde.

görsel

Tarikatın mekânı: Resimde gördüğünüz çiftlik evini diğerlerinden ayıran fark geceleri evin pencerelerinden gelen mavi ışık. Bu ışıkla bağlantılı olarak çiftlik evinin tarikatın toplantı ve ayin mekânı olduğu düşünülüyor.

Love Fist grubu: WCTR radyosundaki bir röportajda Love Fist grubu uyuşturucuyu bırakmak için Epilsonism mezhebini seçtiklerini söylüyor.

Truth'tan bir gönderme: Bir görevde Truth etrafta onca çiftlik varken bizim tarikatın mekânı olarak adlandırılan çiftliğe gitmemizi istemesi tarikata yapılan bir gönderme olarak düşünülüyor.

görsel

Kırmızı kamyon: Epsilon sitesinde haritada yeri belirtilen kamyon. Yanına gidildiğinde veya binildiğinde herhangi bir anormal duruma rastlanılmamakta. Sadece bir gönderme...Ayrıca tabelaların birinde üstü kapalı birşekilde bu kamyon işaret ediliyor:

görsel

Tarikata girenlerin yaşadıkları Çeviri(MyLifer):

"The Epsilon Tract bana tokatlamayı bırakmam için yardım etti."
- Jezz ***

"Kifflom hayatımı değiştirdi, benim yeterli parası olan bir işe, bir aileye ve iyi düşlerin olduğu bir hayatım vardı. Ama ben şimdi açık mavi elbiseleri giymekte hayatın gerçek anlamı buluyorum. Ve herkese söylüyorum: Benim gerçek dinim Kifflom!
- Jonas Ackerman, Blueberry, San Andreas

"Inversion terapilerinden çok daha iyi. Annem benim tarikata katıldığımı düşündükçe daha rahat ve kolay uyuyor. Kifflom!
- Jeremy Smith, San Fierro

"Şimdiye kadar dinin çarkları benim için dönmedi!"
- Brian Van Ginsberg, Carcer City

"Başta ben o adamlardan kişiliğimden ve uyumamdan şikayetçi oldukları için nefret ederdim. Ama şimdi gerçekten eğleniyorum."
- Mary Fortune, Liberty City

"Cris Formage bir dehadır! Kifflom ödevsiz bir dindir!"
- Morgan August, Los Santos, San Andreas

"Kaybolmuştum. Şanslıyım ki, ben şimdi bir mezhebin düzenli ayinlerine katılıyorum. Bundan dolayı herşey daha iyi."
- Jane Pole, Ohio

--spoiler--

gta 4

--spoiler--
Epsilon Program'ın ünü batı kıyılarında kalmış ve Liberty City'de çok büyük rol oynamamıştır. Public Liberty Radio'da Mike Riley'in yönettiği "Akıllı Gündem" programına konuk olarak katılan Vinewood ünlüsü Brendan Roberts gelecek projelerinden bahsetmiş ve programın sonunda KIFFLOM'u takip ettiğini söylemiştir. Bunun Scientology inancını benimseyen Tom Cruise'a bir gönderme olduğu düşünülüyor.

Liberty City It's Over posterinde bulunan "Patlamaya Hazırlanın" afişinde yine Scientology'e gönderme olduğu düşünülüyor. Sex Shoplarda, striptiz klüplerinde görülen ve Alderney Leftwood'daki bir kilisede sadece geceleri mozaik şeklinde karşımıza çıkan görselin gerçek hayatta Ron Hubbard'ın başlattığı Scientology inancının kaynak kitaplarından olan Dianetics'in parodisi olduğu düşünülüyor.
Ayrıca kilisenin etrafındaki insanların Epsilon program hakkında birşeyler konuştukları söyleniyor.
--spoiler--

gta 5

--spoiler--
Hatırlarsanız GTA V için olduğu ortaya çıkan RUSH projesi iş ilanlarında tarikat lideri olan bir karakter vardı.

Brother Adam: 50 yaşında. Gallili bir rahip, bir tarikat lideri ve yoga öğretmeni. insanların kişisel gerginliğini atmaları için çok esnek ve çok sıkı masajlar yapar. Galler aksanı öğrenmesi gerekiyor.

işte büyük ihtimalle GTA V’in karakterlerden olan bu karakter, muhtemelen GTA V’te Epsilon tarikatının lideri olarak karşımıza çıkacak. GTA: San Andreas’taki lideri de Cris Formage idi.

Ayrıca viral reklam olarak 2012 yılı içinde tarikatın Twitter hesabıda açıldı ve bu hesabı tamamen Rockstar Games yönetiyor.
http://twitter.com/EpsilonismToday

Bu konuda attığı birkaç twit:

- Bugün itibariyle, Amerika’da en hızlı büyüyen tarikatız. #KIFFLOM

- Biz onu tamamlar tamamlamaz geliyoruz, doğruyu öğrenmek için gerçek bir şans. #gerceğiarayanlar!

- Kanıtlandı. Suçlu değil. Adalet yerini buldu. Birilerini dava edeceğiz.

- Sonunda davayı kazandık! Masumuz, geri döndük ve bir tarikat değiliz!

- Hiçbir şey, sahip olduğun sahip olmadıklarını vermekten daha önemli değildir. #KIFFLOM!

- Biz insanlar sürekli olayları tersinden anladık.

- Para vermeden aramak yaşamak değildir, ucuz yaşamaktır.

Rockstar Games'in sitesinden oyun ön sipariş verildiğinde yanında hediye olarak KIFFLOM tişörtlerinin verileceği duyurulmuştu.
http://gtaturk.com/gta-vi...e-hediye-kifflom-tisortu/

görsel

Tarikatın yeni ekran koruyucusu ile birlikte Epsilonizm'in 12 hedefinin olduğu açıklandı. Şimdilik bu hedeflerden 2 tanesi verildi, ilerleyen vakitlerde daha fazlası gelecektir.

1. Mutluluğa hücum ediyoruz.
2. Cömert olacağız, daha fazla ve daha açık bir şekilde.

http://www.youtube.com/watch?v=jj0z-AlT6yk

görsel

Tüm dünyanın büyük bir merakla beklediği GTA V’te karakter olarak yer almak ister miydiniz? Rockstar’dan büyük fırsat! GTA V’te yer alacak olan Epsilon Program tarikatının resmi sitesinde Rockstar yepyeni bir etkinlik başlatmış durumda. Oyunda yer alacak beş tarikat üyesinden birine yüzünüzle can verebilirsiniz!

Sitedeki istenen bilgileri doldurup bir adet fotoğrafınızı herhangi bir resim yükleme sitesine yükleyip “Photo Link” kısmında paylaştıktan sonra “Apply Now” diyerek etkinliğe katılmış olacaksınız. Katılabilecek ülkeler arasında Türkiye’nin de dahil olduğu etkinlikte, 18 yaşından büyük olmanız şart. Rockstar, Instagram veya Twitter’da #KIFFLOM hashtag’ini kullanarak fotoğrafınızı paylaşmanızı da öneriyor. Katılımlar, 29 Nisan 2013′ten yani bugünden başlayıp 27 Mayıs 2013‘te son bulacak ve ilerleyen zamanlarda beş şanslı oyuncu oyunda karakter olma fırsatını yakalayacak.

Benzeri etkinlikler daha önce Max Payne 3 için de gerçekleşmişti. Şimdiyse GTA V için gerçekleştiren bu etkinlik sayesinde oyunda bir Epsilon tarikat üyesi olabilir ve Eylül’de Los Santos’ta gerçekleşecek olan “aydınlanma semineri”ne katılıp bir tarikat yaşamı sürebilirsiniz!
--spoiler--

alıntı: gtaturk.com

not: arkadaşlar kifflom ! diye geçen bu din gta 5 de baya bi yer tutuyor kesinlikle gta 5 oyuncularını bu görevlere davet ederim kendimi illimunati içinde sandım amk.

(bkz: kifflom)
güncel Önemli Başlıklar