bugün

bir deri hastalığı, en kötü hastalıklardan biri. deriye edilen her temasta yara açılıyor ve haliyle enfeksiyon kapma ihtimali çok fazla. tedavisi yok ve sürekli krem sürülerek sargı bezleri ile yaralar kapatılmak zorunda.

yardım lazım; görsel

biz küçücük şeylerden dert yanıyoruz ama bazı insanlar nelerle uğraşıyor.
Genelde akraba evliliği neticesinde görülen, sanırsam genetik özellikler taşıyan bilmem kaç milyonda rastlanan bir rahatsızlık. ne şans(sızlık) ama.

Egzamadan zar zor kurtulmuş biri olarak, "krem"lere harcanan paranın ne demek olduğunu çok iyi anladım. Günde bir defa yalap şalap sürdüğünüz için bitmeyen, ayna önünde çürüyüpn o basit nemlendiricilerin böyle cilt hastalıklarında kapakları açılmış barajlardaki su gibi nasıl eriyip gittiğine gözlerimle şahit olduğum için ailenin çaresizliğini daha iyi anlıyorum.

Annemlere -izmir'e- nazilli'ye- çok yakın oturuyor bu aile, hemen telefon açtım annemlere; yarın rotary kulüp müdür izmir'i güzelleştirme derneği midir her ne karın ağrısıysa annem oralara gidip para toplayacak -bayağı başarılıdır bu işlerde- sonra aileyle temasa geçecek.
bulaşıcı olabilen deri hastalığıdır. evlerden ırak.
--spoiler--
Arkadaşlar bu fotodakiler "epidermolizis bülloza " denen bir deri Hastalığı'na yakalanmış iki kardeş. Eskiden var olan elleri artık yok olmuş, asıl kötü olan tüm vücutları açık yara, Hergün krem sürülerek gazlı bez ile yaraları kapatıp ve sargı bezi ile vücutları sarılıyor..

Aile bu acılarına rağmen çocuklarının tedavisi için herşeylerini ortaya koyan insanlar ..En büyük ihtiyaçları Bepanten krem, 15 cm ve de 20 cm genişliğinde--100 metre uzunluğunda sargı bezi . Babanın tüm maaşı Hergün değiştirdiği için sargı bezi ve kremlere gidiyor maalesef.

Eğer bu aileye yardımcı olmak isterseniz
Tek istekleri sargı bezi ,gazlı bez ve bepantane krem.

Yardım için adres: Güzelhisar mh. 52sok. No:1/a Aydın/Merkez Funda küçük :0536 5225475
--spoiler--

görsel