bugün

anadolu üniversitesi iibf de davranış bilimleri dersi veren verirkende sık sık davranış bozuklukları sergileyen prof. hocamız.. biliyorum bu entryi bi yerime sokacak ama sözlüğe karşı görevimi yerine getirmek için, içinde bulunduğum vaziyetin imkân ve şerâitini düşünemezdim..
pskoloji ve sosyolojigibi davranış bilimleriile alakalı dersler verse de pskolojisinde bariz sorunlar oldugunu düşündüm hoca.garip bir adamdır.derste ögrencileri aşagılayıcı bir tavrı vardır.
bunun dışında türkiye çapında bir hocadır.yurtdısında oldukça önemli çalışmalarda bulunmuş,anadolu üniversitesiaçık ögretim fakultesinde çeşitli görevlerde bulunmuş,editorluk yapmış ve aöf pskoloji,davranış bilimleri,sosyoloji kitaplarını bizzat yazmış adamdır.
okulda hakkında rivayetlerin havada uçuştuğu hocadır..

örnek: hoca bir gün dersede, başını kollarına dayayıp kestiren bir öğrenciyi görürü arka sıralarda..son derece sinir li sesle

--sen arkadaki..diye bağırır.

bir ön sırada oturan öğrenci

-hocam ben mi? der

-hayır sen değil sen!!

aynı öğrenci:

--hocam bana mı diyorsunuz..

--lan sen değil..uyuyan!!!! artık hocanın çığlıkları koridorlarda yankılanıyordur..en sonunda arkada kestiren çocuk başını kaldırır..hocayla göz göze geliler..hoca son derece sinirli bir şekilde:

--çık lan dışarı..diye hönkürür..

bizim oğlan:

--hocam ben mi???

--sende defol lan..öık dışarı gelme bidaha benim dersime..

bu olayın canlı bir şahidi olduğunu iddaa eden arkadaşın beyanıdır...
anadolu universitesi iibf'nin en psikopat hocasidir. ders ortasinda aniden dellenip ogrencileri disari cikarmasiyla meshurdur. bilgi ve tecrubesi cok yuksek olan saygi duyulmasi gereken profesorumuzdur.
hakkımda internet ortamında yazılanlara inanmayın diyen hocamızıdr.
asıl branşı sosyoloji olan hoca. ama sosyolojide sadece sosyolojiye giriş dersini verir. ilk sene çoğu öğrenciye kabus olur. alışılmadık bir sistemi vardır. 70 beklerken 25 alırsın mesela. şaşar kalırsın. söversin bi de ayıp ayıp. bi bakmışın kalmışın zaten. sonra ne mi olur.
tek alttan aldığım dersin hocası sendin enver hoca. çok söylendim çok. hakkım değildi bu hazin son. benim gibi adam nası yani aynı dersi bi daha. çok üzgündüm çok. sonra sen bi de üstüne derste adam bana çemkirsin. sınıftan atmalık etsin haksız yere. (öğrenci hep haklıdır) sonra bi gaz. en yüksek not alınır. ve o zaman anlaşılır ki 70 bekleyip 25 almak normal. sen zaten 25'lik kağıt vermişindir. 80'lik kağıt verince 80 alırsın. kısaca hak yemez. delidir bi gariptir. ama onure etmeyi, takdir etmeyi bilir. onun için sağda solda kim var mühim değildir. sınıfın ortasında rezil de eder vezir de.
bunların dışında ders dışında sohbet şansını da bulduğumdan, çok da sevilesi biridir. türk sanat müziği tutkusu ve bilgisi engindir. onu sevebilmek için iyi tanımak gerekir. yoksa hayatı zindan da edebilir.
ha bi de sosyolojiye giriş kitabı vardır onu yalayıp yutmak gerekir. ama çok da iyi bir giriş kitabı değildir.
bilgilerinden faydalanılması gereken profesör.
sınav öncesi gelip 'sorular kolay merak etmeyin, ama seneye görüşürüz' diyerek bizleri saçma bir ruh haline sürükleyen hocadır.
bir önceki entryme ithafen, sorular kolaydı evet ama seneye görüşüyoruz dediğim hocadır. nasıl kaldığımı anlamadığım dersin hocasıdır.
benim sosyal hayatım kütüphanedir diyen anadolu üniversitesi hocasıdır. dersleri çok sıkıcıdır. sadece kendi konuşur ve öğrencilere söz hakkı tanımaz çünkü öğrenciler hiç bir şey bilmez der.