bugün

öğrenci öğrenciliğini bilecek. okulunu okusun o, dersine çalışsın, başarılı olsun... sana ne yahu rektörlük işlerinden. ulan ne işgüzarlar var!
okul birincisiymiş mikail boz, şaka gibi.
(bkz: yok artık sayın seyirciler)
benim anlamadığım burda hükümete başbakana tonla giydiren adamlar nasıl giydiriyor, yani bi dekan bile kalkıp burdaki entrynin sahibinin paçasını aşağı alıyosa başbakana saydıranların hakaret edenlerin iki yakası bir araya gelmemesi lazım.
#mikailokuladonsun hashtag'i destek olmak isteyenler için.
(bkz: düşünce suçu)
Mikail arkadaş için "olaylara garışan öğrenci" yaftası vurmak da pek mümkün görünmüyor. zira kendisi okulunun birincisi.

kendisi için facebook'ta da bir destek sayfası açılmıştır:
http://www.facebook.com/events/182035158571130/
yok artık denilcek vakadır.

mikail i tanımam bilmem nasıl bir adam olduğu da hiç umramda değil, genel olarak iktidarın icraatlarını beğenen bir yurttaş olarak buna ben bile oha diyorum. mikail in yazısında hiç bir hakaret hiç bir suç unsuru yok! ne demeye adamı uzaklaştırıyorsunuz. üniversite öğrencisi de eleştirmeyecekse kim eleştirecek bu memlekette!
akp zihniyetinin, asla ve asla eleştiri kabul etmediğinin, eleştirenleri ise binbir iğrençlikle suçladığının, belgelerinden biri daha. utanmadan bunu o içini boşalttıkları demokrasi kavramına bağlamaları da son derece can sıkıcı. atanan rektör, öğretim görevlisi, dekan gibi heriflerin ya da kadınların çoğunluğunun cemaat çocuğu olduğunu bilmeyen kalmamıştır herhalde.
işte yine bir ileri demokrasi örneği karşımızda.
iyi olmuştur. artık ulusal tvde kablo taşır.
zamanında hakkında (bkz: sayim yorgun/#174673) şeklinde entry girdiğim hocamın, derste bundan bahsetmesi üzerine korkusunu yaşamış olduğum durumdur. neyse ki ne sınıf arkadaşlarım biliyordu ne de hoca beni teşhis edebilmişti. ders boyunca yerin dibinde ve ya anlarsa diye hiçbir yere bakamadan oturmuştum. eyy gidi günler...
mikail'in bir dönem kalması bir yana bu olaya tepki göstermeyen sanki çok doğruymuş gibi alkışlayan insanlar var. bu nasıl vicdansızlık.. günümüzde bu insanlar kendine demokrat diyor. ne günlere kaldık.
türkiye nin nereye gittiğinin bir başka göstergesidir.
hükümeti destekleyen bir vatandaş olmama rağmen şiddetle kınadığım olaydır. evet kınıyorum bu olayı hadi beni de uzaklaştır sayın devran... ama olmaz bu değil mi? bana gücün yetmez. çünkü ben senin öğrencilerinden değilim. dolayısıyla eşit bir ortmda bulunmuyoruz. haksız bir kınama yaptım ben şimdi. bana gücün yetecek olsa ne kadar güzel adil bir ortamda karşılaşırdık halbuki...
çok ağır bir yaptırıma maruz kalmaktır.
Üstelik hakaret içeren bir şey de yok entrylerde.
ileri demokrasinin bir insanın götünde nasıl patladığını gösteren durum. şimdi o adam boşuna uzaklaştırıldı. maddi yönden de girdi bu adama. ben sorarım şimdi o kuran, kitap, allah diyen adamlara. ulan hiç mi korkmazsınız kul hakkından?
(bkz: faşizm)
bi taraf olursan bertaraf olursun sözünü de aşmış durumdur. 70 lerde kitapları toplatılan yakılan düşünürleri ağzına pelesenk edip demokrasiden bahsedenler bu gün düşünürleri toplayıp beyinleri mahkum etmektedir.
(bkz: demokrasi)
(bkz: özgürlükler ülkesi)
ünsal hoca * nın makamında bu insanlar oturuyor bugün yazık.
o ki; yıkanmak istemeyen çocuklar olmamızı salık verirdi. şimdi tepeden inme bir kaç aylık bir profesör, bir gencin hakaret içermeyen yazılarından rahatsız olmuş ve intikam alma gayreti içinde. bunun kazananı mikail olacaktır kuşkusuz.