1. 1.
  nabi avcı'nın kitabı.
  ... sweet dreams
 2. 2.
  bir ezberbozan olduğu rivayet olunan matbuatın piyasada artık namevcut olduğunu bizzat kitabın yayıncısı kitabevi'nin sahibi mehmet varış söyledi, üzdü bizi sevgili sözlük.
  ... squadron
 3. 3.
  enformatik cehalet veya enformatik şartlanma, hedef toplumun yalan, yanlış zararlı ve lüzumsuz haberler, yorumlar ve bilgilerle istenilen yönde yönlendirilmesi ya da şartlandırılmasıdır. türkiye'de buna en güzel örnek tabiki de havuz medyasıdır. bir örnek olarak (bkz: a haber)

  bir ülke halkının bir kesimi veya tamamı hedef olabilir. tabi bir halkın istenilen zamanda ve istenilen yönde yönlendirilmesi kolay değildir. fakat günümüzde gücü ellerinde tutanlar maddi çıkar karşılığında imkansızı mümkün hale getirmekte ve bunun hesabını çok güzel yapmaktadırlar.

  ütopya, o ses türkiye, ver fırına, evlen benimle, izdivaç vb. programlar ile halk bir güzel uyutulmalı ki hedef tam onikiden vurulabilsin. yazımı şu çarpıcı sözle bitirmek istiyorum değerli sözlük ailesi uzatmaya gerek yok. Yugoslavya parçalanırken halk: “Biz evde dizi izliyorduk” demişti.
  ... jartiyerlikirpi