bugün

"onlar sadece ulaşamadıklarına aşık oluyorlardı." **
mayalar bu düzenin yalnızca büyük bir felaket ya da bir göç tarafından bozulabileceğine inanıyorlardı.

reha babacan - 2012 beklenen tarih
insan kurnaz olur da bu kadar mı kurnaz olur...
(bkz: yaşar kemal - kuşlar da gitti)
alyssa, Montgomery'ye isa'yla o gün gerçekleşceğini söyledikten az sonra avcunun kaşındığından yakınır.
geyik bişey bulurum diye aldım elime kitabı, ama 56. sayfada sadece 4 tane cümle bulunca ehh diyip attım kenara.
evden ayrilis nedenini acikca galip'in ustune yikmadigi icin hem sevindiriciydi bu suc ortakligi, hem de, ne olursa olsun, ruya ile bir ortaklikti.
Orhan Pamuk- kara kitap
bendeki allah kelamı.
bu kampanya benim için tek kitapla bitmeyecek gibi görünüyor. şimdiden 3 kitabın bahsi geçen cümlelerini okudum bile. ama madem en yakındakini yazacağız jack kerouac abimizden gelsin.

"karanlık çökerken hal beni denver'ın gizemli gecesinin içine sürükledi arabasıyla."
"kırk, kırkbeş yaşlarındaydı sanırım, ama çok güzeldi.".
'' biz doğmadan önce, aptal! ''.
tezer özlü'nün yaşamın ucuna yolculuk kitabında(kyk basımı) gerçekleştirilemeyen aktivite. kitabın 56. sayfası yok. gariptir.
"uzun süre inleyerek, yalvararak yatıyorum.".
"böyle salakça bir şey görmedim."
(bkz: fesybuk adetleri sözlükte)
"sözcük hem "fare" hem de "çalmak" anlamına gelir.".
müsned i şihab (kuzai hadis kitabı)

açıyorum ve ister inanın ister inanmayın direk 56 sayfa açıldı. bu satırları okumadan aktardım.

226 "ben sizi ateşten uzaklaştırmak için eteklerinizden tutuyorum. oysa siz kelebek ve çekirgelerin ateşe körü körüne hücum edişlerinde olduğu gibi, öyle saldırıyorsunuz ki, beni yeniyorsunuz. ben paçanızdan yapışıp, sizi ateşten uzaklaştırıp havza yönlendirmek istiyorum. siz havzın başında bana, birlikte ve ayrı gruplar halinde geleceksiniz. 'ben sizi isimlerinizden ve simalarınızdan, adamın develrinin arasından ğaribe devesini tanıdığı gibi tanıyacağım'....."

uzunca bir hadis i şerif.
zaman çarkı serisi: alacakaranlık kavşağı

"en azından ajahları bir araya getirebilirlerdi , böylece aes sedailer beyaz kulede sinsi sinsi dolaşmaz zorunda kalmazdı."
"güneş sisteminin belki de en önemsiz uydularından biri olan bu sonuncusunu ay diye adlandırıyoruz.".
"bir gün mutlaka duvar'ı aşıp, doğu'ya gidecek, orada mutluluğu arayıp bulacak ve resmini yapacaktı."
"onion !!".
"ama maddy'nin yumuşak alçısını gururla göstererek, "ard bağı da yırtmışım", dediğini anımsıyordu.
"2. söylenebilir.".
avınızı belirleyin ve bulunduğu yöne dönerek yüksek sesle kardeşlerinizin dünya turnesinden, televizyon programından ve oynayacakları düşük bütçeli yaz filminden bahsedin.
böyle cümle mi olur barney allah seni bildiği gibi etsin...
böyle gerilimli havalarda meilling kendini beyoglu'nda bir rum meyhanesi atıyor ve ordaki dostlarıyla votka ya da rakı içiyordu.
'' seni seviyorum'' evet 5. cümle bu saçma ama mutlu oldum be.
"tutuna bileceğimiz iki direk var; biri kendimiz, biri sevdiğimiz ve
eğer bir gün hayatıma ihtiyacın olursa gel ve al onu".
güncel Önemli Başlıklar